Ektomorflara özel MOTİVASYON

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve abcdefgHAKAN tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    BÖLÜM 1

Ektomorf
    Kemik yapısı ince. Zayıf. Kilo alamayan ve uzun kolları olan omuz ve göğüs kafesleri dar ve kas kütlesi düşük olan
    fakat tamamen yağsız bir yapıda halk arasında minyon diye tabir edilen kişilerdir.

Daha fazla açıklama yapmaya gerek yok sanırım . Formda hemen hemen her gün Ektomorf hakkında bir başlık görüyor olmalısınız.
    İnanın ben görmekten bıktım. Ama Ektomorf olmaktan kesinlikle bıkmadım. Yazının ilerleyen kısmında daha iyi anlıyacaksınız.
    Çalıştığım ortamlardan dolayı uyusturucu kullanan gençlerin Çok büyük bir kısmı Ektomorf yapıda. Gerçek anlamda
    Bilgisayar veya oyun Bağımlısı insanların çoğu Ektomorf.Genç yaşta Alkol,sigaraya başlayan kişileri bir araya getirir isek
    Büyük çoğunlugunun Ektomorfların oluşturduğunu göreceksinizdir..

Ektomorflar genellikle atılgan ve saldırganlardır. Bir okadarda psikolojileri göçüktür.. Duygusallıga birazdaha önem verirler
    ama çogu zaman vurdum duymazlardır..
    İnsanlar hayatlarını değiştirmek için bazı şeylerden vazgeçerler ancak bunu yaptıklarında büyük bir boşluga
    düşerler çünkü o herneyse kendisi için yaşam stili olmuştur.
    Hayatınızından bazı şeyleri çıkartıp değişiklik yapmak istediğinizde, kesinlikle yerini dolduracak daha iyi
    şeyler bulmalısınız.
    Örneğin benim VGyi keşfetmem gibi..

Ektomorf yapının hayatımızdaki olumsuz yönlerini sizlerle dertleşmiştim.
    Bugün Ektomorfu kendimden örnek vererek olumlu yönlerini sizlerle paylaşacağım. Bu yazı tüm ektomorflar için umarım
    çok iyi bir motivasyon kaynağı olur. Bir umut ışığı olması dileğiyle

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:45 ----------

BÖLÜM 2

Günün bana vermiş olduğu 24 saatin büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyordum ve ona eşlik eden günlük 1 paket sigara. sanırım bu dönemlerde yaklaşık 53 kilo idim. Bilgisayar başında tost yemek, sigara içmek dışarıyla (arkadaş,Aile)
    ilişkimi kesmek okadar kafamda soru işareti bırakmıyordu. Keyif alıyordum. Elbise almak , yeme içemeye para ayırmak gibi bir derdim yoktu. Günde bir öğün yemek bile inanın yetiyordu. Herzaman çelimsiz,güçsüz buruk bir şekilde olmam benim ozamanlar
    canımı sıksada pek aldırış etmiyordum. Sigarayı elime aldığımda herşeyi unutuyordum. birde meşhur bir lafım vardı.
    Bize gelecek kız tipimize kilomuza boyumuza gelecekse hiç gelmesin. Sanki içimde çok iyi bir melek var çok yardımsever bir insanım. Eğer öyle birşey olsaydı bu durumda olmaz ailemle ve arkadaşlarımla güzel vakitler geçiriyor olurdum. En azından camiye yardım ederdim.
    Bir süreden sonra bu durum bıkkınlık getiriyor insana. Akrabaların oğlum yemek yemiyormusun. Kız arkadaşların biraz kilo alman gerekiyor demeleri. Arkadaşların vursam ölürsün demeleri bir süre sonra gerçekten insanın moralini bozuyor ve psikolojik
    olarak kendinizi kötü hissediyor veya iyice içeri kapanıyorsunuz. Her zaman biz kendi fiziki yeterliliğimizi allah vergisi diyerek geçiştirdik ama onun hakettiği değerleri asla vermedik. Yoğun iş temposunda yemek yememek okadar Sıkıntı diyildi
    benim için. Benim için önemli olan sigara molası ve iş bitiminde pc oyunlarına kavuşacağım o an.
    Durum böyle iken hayatımda bazı değişiklikler yapmaya karar verdim.

Son düzenleme: 18 Ekim 2013
    myability, batihn, G O M J ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. uu beybi

uu beybi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dinlemedeyiz ;)

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hakan başlık güzel devam edecek gibi görünüyor. Umarım yanılmam. Birçok arkadaşı olumlu yönde düşünmeye sevkedebilir.

4. Shun

Shun Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bölüm birdeki "Ektomorflar genellikle atılgan ve saldırganlardır. Bir okadarda psikolojileri göçüktür.. Duygusallıga birazdaha önem verirler
    ama çogu zaman vurdum duymazlardır..
    İnsanlar hayatlarını değiştirmek için bazı şeylerden vazgeçerler ancak bunu yaptıklarında büyük bir boşluga
    düşerler çünkü o herneyse kendisi için yaşam stili olmuştur.
    " bu kısım ve bölüm 2 nin tamamı birebir ne eksik ne fazla benim hayatım. Takipteyim.

eski nick:unborn31

5. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    BÖLÜM 3

ilk işim interneti kapattırmak oldu. Sigarayı bırakmaya karar verdim. Aynı gün salona gittim ve kayıt oldum.Aslında büyük bir mücadeleye girdigimin farkinda diyildim. Her acemi gibi bende bu işte başarılı olmak için sadece çalışmanın yeterli oldugunu biliyordum.Ne kadar agır o kadar gelişim fikri ilk etapta herkesin aklında yer edinmiştir. Ne kadar çok hareket çeşitliliği + Bir okadar idmanda zaman harcama = çok gelişim oldugu kanısı herkesin ilk düşüncesiydi. Çogu antrenör program yazar hareketleri gösterir başka bir detaya inmezler. Vucut yapınız hakkında sizi pek bilgilendiren olmaz yada beslenmenin ne kadar önemli oldugunu açıklayarak örnekler vererek detaya inmez. Yapilması ve yapılmaması şart olan vg kurallarını anlatıp bilgilendirmez. Yeni bir vgci temel bilgileri ne kadar çabuk öğrenir ise gelişimi bir okadar hızlı olacaktır vede etrafindaki spor arkadaşlarına faydası dokunacaktır.Spora başladıgım ilk haftalar agrı inanılmazdı ama hoşuma gidiyordu ilk defa adam gibi bir iş yaptıgımı farkettim. Beslenme düzenimi yaptım. Bir ogun bile atlamiyordum. Eger olurda yemedigim an olursa kendimi günah işlemiş gibi hissediyordum ve yiyeceklerden af diliyordum telafi ediyordum.Kendimde bu psikolojiyi benimsedim çokda faydası oldu. Sabah, ara ögün öglen ve ikindi yemek yediğim bu 2 ana 2 ara ögünde eğer birisinde dahi eksiklik var ise bir ara öğünü atlamış isem o gün kesinlikle idmana gitmiyordum. Düşüncelerim, fikirlerim, hayatım yavaş yavaş değişmeye başlamıştı
    . Hergün yaklaşık 2 saatim form sitelerinde vg ile alakalı makaleler okumakla geçiyordu. Bu işte yavaş yavaş hayat bulduğumu farkettim. Aile desteği insana farklı bir motivasyon saglıyor.. Ben vucut geliştirmede 2.yılımı tamamlamak üzereyim.Ektomorf olarak kendimi rezil hissettiğim dönemleri hiç özlemiyorum. Şuan hem düzen hem fizik hem yaşam konusunda bambaşkayım.
    İnsanlardan farklı olmak için farklı davranmak gerekiyor. Bu sözün en iyi geçerli oldugu konu beslenmedir.. Bir tabak makarnayı 2 saatte yedigimi bilirim. bu işin ana temelinin Sabır oldugunu kavramaya başladım. Alel acele bir kıvılcımla gelişelim stilinin bu spora ters oldugunu fatkettim.
    ilk 3 ayda yakaladıgım gelişim beni yeterince motive etmeyi başarmıştı. Yag oranımın düşük olması sebebiyle hatlar ben burdayim demeye başlamıştı. 4.Ay hacim eksiği dert olmaya başladı.kilo alabilmek için farkli yöntemler denedim önemli olan yapılan işte düzen ve süreklilik olması.. 6.Ay girerken daha dik yürüyeme başladım.Kendimi saglam hissediyordum. idmanda ter atmak için sabırsızlanıyordum. Artık hayatımda sigara, pc, net , yanlızlık yoktu.

Mustafa Uyanık bunu beğendi.
  6. R2maru

R2maru Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merakla okudum şu an bende 4-5. aydayım bakalım beni anlatıyorsun :)

7. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Kaynağını yazsak ?

8. Shun

Shun Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi yaşadıklarını, deneyimlerini paylaşıyor. Neresi alıntı makale gibi geldi?

9. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    endomorflarında durumu zor onlarıda unutmayalım lütfen

10. Shun

Shun Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Endomorflar ektomorfların konularını off topic yapmaya yemin etmiş gibi görünüyor.

Gidip endolar için konu açabilirsin arda122 . Buraya endoların da durumu zor demenin mantığı ne anlayamadım?

wgenzo bunu beğendi.
  11. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    4.BÖLÜM

6.Ay gibi bir süreyi tamamlamıştım.Bir derik bir kemik olan bedende kas inşaatına başlanması ve bu sektörde bir amele olman gayette beni mutlu ediyordu..Şimdi geriye dönebilsem o altı 6 gibi sürede neleri değiştirirdim onlara göz atalım.
    Keşke o aylarda agırlıgı deyil kaslarını çalıştır fikrini kendimde benimseyebilseydim.Ektomorflar için irilik ve görsellik bir nimettir.Bu 2 nimeti bir araya getiren ve insanların elleriyle sizi göstermesinde büyük bir neden taşıyan barfixe gerekli önemi keşke verebilseydim. Yağ tutmadıgınız için her kilo alımında farklı bir haz duyuyorsunuz.Her geçen gün daha saglıklı gözüküyorsunuz.Yağ olmadığı
    için görünmeye başlayan adaleler, damarlar inanın berrak bir sudan farksız. Kilo almak için yüksek kalorili saçma sapan karışımlara yer vermedim.Kaliteli bir beslenmenin getireceği yenilik sizleri daha çok tatminkar edecek hem daha kalıcı ve sağlıklı olacaktır. Çünkü görüğünüz şey gerçekten bir adale.. bizlerde çok az bulunup yıllarca göremediğimiz, görüpte hissedemediğimiz o şey adale işte.Geriye dönebilseydim 6. AY bir süre öncesinde supplement asla kullanmazdım.Beslenmemi daha iyi zenginleştirebilirdim. Çünkü ilk 6 ay ztn adaptasyon, alışma , giriş, ilerleme derken ister istemez gelişiyorsunuz. Vucut yeni duruma en iyi şekilde cevap veriyor.. Supplement kullanarak herşeyin dahada iyi olacağını sanmak cahilliktir ve hepimiz öyleydik.Sabrınızı zorlamak, her geçen gün daha fazla yemek,Gelişimin durduğunu hissetmeye başlamak bunlar belli bir zaman sonra bıkkınlık yaratacaktır.Belki bırakmak için metobolizmaya iftira atacaksınız.
    Aslında eskisinden iyisinizdir.Tek sorun hedefinize ulaşamadınız neden ? okadar kolay olsaydı burada sabır ve zamanda master yapmış insanların sizden ne farkı olurdu ? bazen şeytan gelir aklınıza girer.Geri adım atmak istersin.Gelişim durdu eve gitmek istiyorum düşünceleri beynine ışık tutar.Tüm bunlara olumlu bir düşünceyle yaklaşıp sizi tekrar bağlıyacak motivasyon sağlıyacak şeyler bulabiliyor ve bu düşüncelere yer vermiyorsanız gerçekten gelişmeye başlıyorsunuz demektir. Ektomorflara her zaman söylerim özellikle yeni başlayanlara. Spora başlamadan önceden tartılın, ölçü alın ve salona adım attığınızdan itibaren artık tartı, ölçü , ayna hayatınızda pek yer edinmeyecek. Tartıya çıkmaktan, ölçü almaktan vazgeçin, Sürekli aynaya bakmaktan kaçının. İdman esnasında vucuda yapışmayan bol elbiseler giyin.Gerekirse hiç bir vucut hatlarınız gözükmesin.Geliştiğinizi içinizde hissedin. kaç kilo olduğun Ne kadar geliştiğin senin için her zaman merak konusu olsun çünkü her idmana gittiğinde farklı bir motivasyonun olucak. Nasıl geliştiğini ve seni nasıl değiştirdiğini gözle diyil içten hissedeceksin..Bu sporda motivasyonu ve sabrımı zorlayacak psikolojik gerilimlere en iyi şekilde yanıt vermeyi başaramasaydım bu yazıyı bu arada paylaşmak yerine okuyor olurdum..
    Salonda olduğunuzu düşünün. Yeni başlayan yada acemi insanlar senle diyalog kurmak için, sohbet başlatmak için kıvılcım arıyor olcak. Ne kadardır çalıştığını soracak.Hedeflerindeki bir an brad pit vucudu iken senin kadar olsam yeter diyeceğini duyacaksın.Çünkü sen onun için gerçeksin ve canlısın birşeyleri gerçekten başardığını görüyor..Ama senin sırrın her zaman çok basit olacak sabır ve iyi bir beslenme. Ama gerçekten okunduğu kadar kolay diyil.

G O M J, confusioon ve Mustafa Uyanık bunu beğendi.
  12. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    geldiğin son noktayı yazsan ya direkt

13. ThA

ThA Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    millet kafayı yemiş yemin ederim ayağı kolu olmayanlar bu kadar sızlamıyo sanki ekto diye dünyanın en kötü durumundaki insanı

14. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Burasının vücut geliştirme forumu olduğunu unutan, bu işte genetiğin ne kadar önemli faktör olduğunu, motivasyonun anlamını bilmeyen ve yaptığımız sporu iş olarak değil de aktivite olarak gören bakış açısı sığ arkadaşlar konu sahibinin emeklerini hiçe sayabileceğini düşünüp yorum yapmadan geçerler ise ektomorflar olarak seviniriz.

Kafayı yemek, sızlanmak bunlar kötü tabirler fikirlerimizi kendinize saklayalım. Üslubsuz mesajlardan sakınalım. İşini, sporunu ciddiye alan arkadaşlara saygı duyalım. Kısaca adam olalım.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  15. wolfwox

wolfwox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    beslenme diyetini söylermisin ne yedin ne içtin uyku düzeni felan nasıldı bnde senn yazını okurken kendimi okudum sanki ektoformum bnde de diyet listesi war onu spor yapmadan uygularsam kilo alırmıyım ayrıca spor yapmam gerekiorsa spor salonu şart mıdır tecrrübeli oldugun için yardımına ihtiyacım war saol

16. ThA

ThA Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    asıl buranın vücut geliştirme forumu olduğunu unutanlar sensin o zaman herkes spora nasıl başladıgını ne yapdıgını anlatsın bızde puan falan verelim juri falan olusturalarım bunları anlatmak ıcın zaten antreman gunlugu yeri var antreman gunlugunde konu acıp bunlarıda araya yazabılırdı bunlarıda motivasyon olarak görüyorsan zaten tartışmaya girmem sadece adam hayatının nasıl geliştigini anlatıyo vücut geliştirmeye başladıktan sonra. bu spora iş demişşin bu spor iş falan değildir profesyonel olmadığın sürece sadece kendini dahada güzelleştirmek için yaparsın. belki çok emek verebilirsin kimse ona bir şey demez ki ben demedim zaten ?

17. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Konuya bu kadar talep varken 'kafayı yemişler' lafını kullanmana değindim. Şahsen kafam yerinde konuyu açan arkadaş ile de konuşuyoruz ve onunda kafası yerinde çok şükür. Juridir, puanlamadır bir heyecan parlayarak yazmışsın ama fena fikir değil adminlere danış derim. Ve evet ayrıntılı olarak yazılan her ektomorfun başarı hikayesi büyük bir motivasyon kaynağıdır belki ektomorf olmadığın için yada güzelleşmek amacı ile yaptığın için anlamayabilirsin.

18. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    ektormorf bana göre en güzel vücut tipi. bende ektomorfum fakat bundan mutluluk duyuyorum. yağlanma yok fit bir vücut daha ne olsunki. gerçekten bende ektomorf olup ağlananları hiç anlamıyorum.

19. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ektomorf en iyi vücut tipi değildir. Sen tam ektomorf değilsindir ondan iyi gözüküyordur, omuzları ve göğüs kafesleri dar olanlarda var. En iyi vücut tipi mezomorftur bu arada.

20. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Biri de çıkıp desin ki şu vücut tiplerini şuna göre belirliyoruz diye?Ben hala vücut tipimi net olarak öğrenmiş değilimhyper_

Sayfayı Paylaş