Ektomorfi vücut tipi ve artı, eksileri

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve 'Tuna tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Arkadaşlar benim vücudum ektomorfi tipinde, 2 yıldır vücut geliştiriyorum 19 yaşında ve 66 67 kg arasıyım. 4 öğün ve ara öğünler yiyince ayda 1-2 kilo alabiliyorum ancak bu çok zor oluyor. Salondan bir abi oda benim gibiymiş ve küçükken serumla hormon almış ve kilo almaya başlamış bu yolla ama benim kafama yatmadı hormon vs. almak.

Bu konu üzerine ne diyebilirsiniz ve bilgileri olan paylaşabilir mi acaba?

2. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    O serumla kilo işini araştırırsak güzelce çok iyi olur çünkü bende son çare olarak düşünüyorum artık onu. Adam akıllı bir araştırmak lazım o olayı. Herneyse Ektomorf vücudun en büyük artısı kardiyoya diğer vücud türleri kadar ihtiyacı olmaması kolayca define olabilmesi. Makenlikte istenilen vücud tipine bire bir uyması. Yaşlandığında muhtemelen en fazla 75 - 90 kilo olacak olman. bu sporu daha uzun süre devam ettirebilecek olman. Mesela diğer arkadaşların 50 li yaşlarında ağırlık kaldıracak enerjiyi kendilerinde bulamazken sen hala çalışmaya devam edecek enerjiyi bulman. Olduğundan 3 - 5 yaş daha küçük gösterecek olman 30 lu yaşlarda 40 yı yaşlarda bunun avantajını görecek olman... Onun haricinde hiç bir artısı yok bu vücud türünün... Bu spordaki en şanssız vücud tipi heleki safkan ektomorfsan benim gibi ozaman yandın...

'Tuna bunu beğendi.
  3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Üye resimlerinde resimlerim var bakabilirsiniz 175 65 kg ım ve 2 yılın getirdiği biraz kütlem var ancak zayıfım. Dediğiniz gibi yaşımdan hep küçük gözüktüm ve hala daha öyle, metabolizmamda hızlı. Arkadaşların korkarak yediği 150-200 gram dürümü günde 3-4 kere yesem bir etki etmiyor :). Abim ve babam içinde geçerli bunlar. Babamda demişken, babam şuan 53 yaşında ancak futbolda oynar, ağır işlerde yapar, hevesi olsa benle vücut bile geliştirmeye bile gelebilir :)

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    zaten kendinde gözlemlemişssin :) Ektomorfların metabolizma yaşı genelde 12 ila 15 yaş arasında sıkışıp kalır. Bir doktora yada merkeze gidip metabolizma yaşını ölçtürünce yaşını 12 falan görürsen hiç şaşırma :)

'Tuna bunu beğendi.
  5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yarın askerliği tecil için askeriyeye gideceğim muayene edeceklermiş orada yağ oranım vs. de belli olacak bakalım neler çıkacak :)

6. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ oranın çıksa çıksa maksimum %12 - 15 arası çıkıcak çıkmazsa gel beni döv :D

Sayfayı Paylaş