Ektomorf yapıya sahip olmanın yarattığı acı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve abcdefgHAKAN tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 57 üye.
  1. odinxxl

odinxxl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    güzel yazı nostalji oldu valla spora başladığım zaman 65 kiloydum 1.87 boy ne çektim zayıflıktan çoookk dediler hocalar bana heveslenme senden iri vücut çıkmaz senden bişey çıkmaz uzun ve zayıfsın dolman çok çok zor diye şimdi 105kgyim olmaz diye bişey yok istersen sabredersen öle bir oluyorki valla...

çikoçiko ve abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  2. Affedilmeyen

Affedilmeyen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle güzel bir konu. Bir aydır salona gidiyorum. Vücut tipimden tam emin olmasam bile gerek bu sitede gerek internette yaptığım araştırmalar bana "ektomorf" olduğumu söylüyor. Boyum 1.84 kilom 66. Sormak istediğim şey şu, bu vücut tipi için her yerde yazan "max. ağırlık, az tekrar" olayını spora başlayalı 1,1.5 ay olan birisi olarak uygulamalı mıyım ?

3. Alper Karaatlı

Alper Karaatlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 19 yaşındayım. 1.67 boyunda 53 kiloyum. Haliyle küçük gösteriyorum, buda canımı sıkıyor. Bacaklarım iyi fakat üst vücudum zayıf. Yağım yok denecek kadar az. Yaz tatili bitene kadar bi spor salonuna gitmeyi düşünüyorum sonrada evde barfixs şınav vs dumbbell ile devam etmek. Nasipse uniye gidicem çünkü. Fakat zayıf olduğum için Fitness yada Bodynin bi yararı olur mu bilmiyorum. Etrafımda bu konudan anlayan kimse yok malesef. Derdim çok belirgin kaslarımın olması değil. Giydiklerimin üstümde bol, emanet gibi durmaması, hafifçede yapılı durmak. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı günler..

4. okn gzl

okn gzl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Ben 20 yaşındayım şu zamana kadar hiç spor yapmadım hep bilgisayar başındaydım günde 1-2 öğün yiyordum sigarada kullanıyorum uyku düzenim zaten yok. kendi kendime hep yesemde kilo almıyorum diyordum ama farkına vardımki yemediğim için almıyormuşum. ben hangi vücut yapısına sahip olduğum konusunda pek emin değilim.boyum 1.80 daha düne kadar 60 kiloydum ve bi anda 67 kilo oluverdim hep prigles cips kola jelibon :) obu şu saçma sapan beslenerek pc başında ama aldığım kilo hep göbeğe gitti. omuzumun dar olduğunu düşünüyrm ama çevremdekiler normal olduğunu söylüyor kafam büyük acaba ondanmı diye düşünüyorum :) şimdi spora başladım ve fotoğrafını attım. ben nasıl bi vücut yapısına sahibim acaba diye soruyorum arkadaşlar?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2014 ---
    Ben 20 yaşındayım şu zamana kadar hiç spor yapmadım hep bilgisayar başındaydım günde 1-2 öğün yiyordum sigarada kullanıyorum uyku düzenim zaten yok. kendi kendime hep yesemde kilo almıyorum diyordum ama farkına vardımki yemediğim için almıyormuşum. ben hangi vücut yapısına sahip olduğum konusunda pek emin değilim.boyum 1.80 daha düne kadar 60 kiloydum ve bi anda 67 kilo oluverdim hep prigles cips kola jelibon :) obu şu saçma sapan beslenerek pc başında ama aldığım kilo hep göbeğe gitti. omuzumun dar olduğunu düşünüyrm ama çevremdekiler normal olduğunu söylüyor kafam büyük acaba ondanmı diye düşünüyorum :) şimdi spora başladım ve fotoğrafını attım. ben nasıl bi vücut yapısına sahibim acaba diye soruyorum arkadaşlar?

Son düzenleme: 28 Temmuz 2014
  5. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
  6. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
  7. srktyksl

srktyksl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bende bi aralar cok kiloluydum sonra baya bi kilo verdim ve bu duruma dustum herkes zayifliktan olcen falan demeye basladi hasta olunca annem zayiflamama suc atti spor hocamda gidip basket oynadigim ve yemek yemedigim icin hacimlenemedigimi dusunup kiziyodu ama sizin gibi degilim gunde 1 yemek degil 3 oggun bile yetmiyo ama kilo alamiyorum iste kas kazanma olayimda cok sikinti ama eski kilolu halime bakinca oyle mutluyumki anlatamam.

Hesap Makinesi cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çikoçiko bunu beğendi.
  8. çikoçiko

çikoçiko Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    23
    ben kendi halimi buraya yazayım da siz karar verin ekto muyum değil miyim diye.

ektoya benzeyen yönlerim:
    *uzun ince kemikler
    *zayıflık. (1.75 47 kilo)
    *dar omuz dar göğüs

ektodan ayrılan yönlerim:
    *kaslarım kolay gelişiyor, zor değil. dün spor salonunda ilk günümdü 1 sene aradan sonra. bitti gömleğimi giyerken baktım 2 tane kocaman göğüs. (göğüs önceden de hafif vardı) hadi kasın sıcaklığı geçti yine önceki halinden iyi. gerçekten 1 günde nasıl daha iyi oldu? kollar da aynı
    *18 yaşındayım. hocanın verdiği diyete 1 gram uymadan 2 ayda 7 kilo aldım. uyan arkadaş (23 yaşında) 2 ayda 9 kilo aldı. demek uysam kaç alırdım?
    *bi kahvaltıyla günü geçirirdim diyenler olmuş bu başlıkta. sabahları hiç iştahım yoktur. ama 1 saaat yemesem geberirim bi yerleri kemiririm. ekto ablam ramazanın ilk 3-4 günü oruç tutup 2 kilo vermiş. bense ramazanda kilo aldım. (ramazanda spora falan gitmedim)
    *2 gün hasta oldun mu hemen kas kütlesi kaybediyoruz demiş biri yine bu başlıktaydı sanırsam. ben 1 sene önce bıraktım kollar indi de göğüsler olduğu gibi duruyordu dün tekrar başlayana kadar :D

evet dostlarım. vücutça ekto, gelişim hızınca mezo gibi görünüyorum. nedir benim bu çelişki?

9. srtsrt07

srtsrt07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bişey diyeyimmi. 20 yaşındayım 60 kiloyum 1.75 boy. ektomorfum. ideal kilomdan 15-20 kilo düşüğüm ama memnunum. anlattıklarınız gibi hiçkimseye özenmedim. onlar bana özenmiştir. kalın olmanın pek faydasını göremezdimki. ince olmak hafif olmaktır. birazda şekle girdiğinde ortalık karışır. yani hiç ama hiç umurumda değil çünkü en iyi vücut tipi ektomorf

10. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Çoğu insan %100 ek to, mezo, yada endodur diye bişey diyemeyiz. Hepsinden biraz biraz vardır insan vücudunda. Hangi vücudun özelliğini daha çok barındırıyorsa bedeninde o vücut tipine sahipsindir. Ama diğer tiplerin özelliklerini de taşırsın. Bir de vücut tipin ne olursa olsun ne yersen osundur.

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    bence ekto olmak avantajdır, endo olmaya göre. Nedeni ise yapılması gereken sadece sert idman ve afedersiniz ama hayvan gibi yemektir. Endolar gibi sıkı diyetlerle, kardiyolarla ugraşmaya ihtiyaç yoktur.

12. ggkkhn

ggkkhn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mükemmel bir yazı hocam. eline sağlık. cidden en kötüsü de güzel bir giyim zevkine sahip olsanız bile üzerinize uyacak bedende kıyafeti bir türlü bulamamak sanırım.

13. AzimAbidesi

AzimAbidesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Osmaniye
  14. Jedi

Jedi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    12
    Merhaba arkadaşlar.
    Yeni üye oldum. Ektomorf terimini ve cevabının yıllardır bulamadığım bir çok sorunun cevabını buradan öğrendim bir kaç gün önce...
    Yıllardır ektomorf yapı sebebiyle kendimin psikolojik olarak hep yetersiz ve kötü hissettim. Bir kaç ameliyat da geçirince uzun zaman spor yapamadım. Vücuduma yüklenemedim. Şimdi iyiyim. Rahatsızlıklarım geçti çok şükür.
    Artık karar verdim. Daha iyi görünmek ve daha güçlü olmak istiyorum...
    Yalnız yaşım 41...değişim için çok mu geç kaldım acaba??
    41 yaşında ektomorf bir beden ne kadar değişir? Yaşımdan dolayı dezavantajlarım nelerdir? Nelere dikkat etmeliyim?
    Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılarımla.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. cimbom_onur123

cimbom_onur123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki ektmorflar günde kaç saat vücut çalısmalı

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Vay be butun yaziyi okudum ve su sonuca ulastim endolarin yaglanma ozelliginin ectolarinda zor kilo alma ozelligini almisim buda birleşince skinny fat oluyor galiba :D

17. okan702

okan702 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Merhaba konuyu hortlatıcam inş sorun olmaz
    19 yaşındayım boy 183 kilo 53 vg yapıyorum yaklaşık 1 yıldır yarı düzenli,son 4 aydır eve daha yakın olan daha az kalablık bir salona gidiyorum orda hoca beni böyle kötü görünce yardımcı olmaya başladı yemek programı antreman vs. hazırladı. Burda size günlük yediklerimi yazacağım,önerisi olanlar olursa çok sevinirim. Teşekkürler
    sabah: 2 yumurta lor peynirli omlet / 1 kupa süt / 3 kaşık fındık ezmesi / 2-3 tost ekmeğine krem peynir / balık yağı hapı
    öğlen: okul yemekhanesindeyim bu saatlerde / 1 tabak pilav / 1 tabak et yada tavuk yemeği / 1 adet muz
    akşam: kesin olarak pilav yada makarna 1 tabak yanına tavuk göğsü yada evde olan yemek
    yatmadan önce: 1 muz

ekleme veya çıkarım olarak öneriniz varsa çok sevinirim

18. Yuşa M.B

Yuşa M.B Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler yazıları baya bi okudum. Bence bu oktomorf sıkıntısı gerçekten abartılıyor. Doğrudur kilo almak sıkıntıdır. Anladığım kadarıylada yemek düzeni şart. Benim açımdan yemek düzeni imkansız gibi çünkü anne ve babam ayrı olduğu için para bol değil. Ben %100 ektoyum. Bi kere kilo ne yesem yarıyo diye bi derdiniz yok yani kısıtlanmıyorsunuz yemek açısından bu büyük bir şey !. 3 yıldır normal şınav, yumruk şınav, göğüs şınavları göğüs şınavlarını yumrukla yaparım haylada yapıyroum. Karın egzersizlerim düzensizdir ama yaparım. 178cm boy, 68 kilo, 33CM kolum var bilmem iyimidir. Yani hiç sıkıntı ben yaşamadım. Göğüs kaslarım abartı olmasada var üst 4 karın kası. ve 68 kiloyum. Omuz, kol hatlarım vs belli de oluyor. Yani uzun lafın kısası evdede yapabilirsin. Ama evde yapacağın seni istediğin anlı şanlı şekle sokmaz. Vücudunun alt yapısı nı oluşturursun fizik kazanırsın atletick olursun. Abartı istiyorsan salon, toz vs. şart. Ben şahsen abartı vücut sevmem. Çevik olmayı severim ektoların iyi yanlarından biri doğal çeviklik. Ek olarak karın kaslarınız uzun oluyor ne istiyonuz ? Çoğu kişininki incedir. Benim şuan ki durumdan birazdaha kaslı olsam yeter bana tam ayarıdır. Gözünüz o kadar yüksekte olmasına gerek yok. Podyuma çıkıp gezmiceksiniz. Stresse sokmayın kendinizi.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2016 ---
    Arkadaşlarını değiştir.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2016
  19. madman2t

madman2t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy : 189
    Kilo : 58
    - verdiginiz beslenme programi altin degerinde lakin ben bayan kuaforuyum yemek yemege bile vakit bulamadan gecistiriyorum.
    Vucut gelistirmeye yeni basladim kilo alamiyorum yemessem alamam biliyorum ama yemek yemege vaktim yok inanin ben bu isin ustesinden nasil gelicem degerli hocalarim lutfen bana yardimci olabilir misiniz?
    Sabah cikarken yiyebiliyorum 7 de sonra tekrar 12-1 arasi ogleden sonra 5 isten gelince 8.30 araya yemek saati sikistiramiyorum patronla tartisma cikiyor. Ne yapmam nasil beslenmem lazim?

Son düzenleme: 28 Ağustos 2016
  20. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben yemek yedikten sonra sizlerin kilo alamayacağınıza inanmıyorum. Ben endomorph'um . 172 santim boyundayım. Kardiyo yaparak 89 kilodan 65 kiloya düştüm. 24 kilo verdim. Bana zayıfsın, fazla kilo verdin diyenler oluyordu şimdi ben ectomorph mu olmuş oldum. Kilo alıp vermek bunlar basit şeyler. Zor olan şey kas yapmak. Kilo alırsın almasına ama yağ olarak alırsın. Zor olan şey kas olarak kilo alabilmek. Eğer steroid kullanmıyorsan. Doğal şekilde kas büyütmeye çalışıyorsan.

Sayfayı Paylaş