Ektomorf Vücut Tipi ve Yardım Önerileri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ektomorf) tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ektomorf)

ektomorf) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Size bu spor hakkında bir kaç soru sormak istiyorum.

Öncelikle tam bir ektomorfum küçüklükten beri kilo alamadım gerçi çok da yemezdim yemek.
    Kafama bir şey takıldığında mesela hiç yemek yiyemem direk kusasım gelir falan.
    Bu arada boyum 178 kilom 58

Geçen sene bu spora başlamaya karar verdim. Lisedeyken şınav barfiks falan arada uğraşırdım her neyse.
    1 ay civarı gittim bu süreçte 3 4 kilo almıştım
    Sonra dersler yüzünden bırakmak zorunda kaldım hukuk okuyorum malumunuz dersler ağır.

Bu sene tekrar başladım 15 gündür gidiyorum gitmeden önce de bütün forumları araştırdım bütün benimle aynı sorunları olanların yorumlarını vs. okudum.

İlk başladığımdaki ölçüler:

100 omuz 90 göğüs 74 bel 25 de kol.

Malumunuz ince kemikliyim.

Şimdi başladıktan sonra beslenmemi düzenledim öğün kaçırmıyorum 3 ana öğün yiyorum ayrıca yağ oranım çok düşük olduğu için mesela makarnayı yağlı yiyorum. Sütün içine pekmez muz bisküvi karıştırarak içiyorum.

15 16 günde 3 kilo civarı kilo aldım (başladığımda 55tim)

Size sorum;
    1) Bu sporu bırakmayı düşünmüyorum ya da en kötü ihtimalle 7 ay devam edeceğim. Aynı beslenme düzeniyle ideal kiloma kavuşabilir miyim (şuanlık ilk hedefim 69 kilo) yoksa bir süre sonra yediklerimi arttırmam mı gerekecek.

2) Bir miktar ölçü almam (mesela kolu 30, omuzu 110 civarı göğüsü de o civarda yapmam) tahminen kaç ayı bulur?

3)Karbonhidrat tozu kullanmayı düşünüyorum önümüzdeki aydan itibaren. İdeal kiloma 6 içinde kavuşmayı 6. aydan sona da protein tozu alıp devam etmeyi düşünüyorum önerileriniz neler? Almalı mıyım?

İlk konum olduğu için hatalar yapmış olabilirim kusuruma bakmayın. Hepinize iyi günler

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Kurallar Madde-24'e aykırı başlık açmak!

Madde 24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR EkibiDeğerli üyemiz;

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş