Ektomorf Vücut Geliştirme / İlk 2 Ay

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kules tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kules

kules Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba BodyForum ailesi!

Benim aklıma bir soru takıldı. Bir arkadaş ektomorf vucuta sahip olanlarin bu sporda " ilk 2 - 3 ay gözle görülür gelişim bu egonuzu tavan yapmaya yeticek.Vucut yapınızı ve yagsızlıgın sebebıyle vucut hatlarınız ben burdayım demeye başlıyacak.Zaten doğuştan Sixpackler zayıflıkta dolayı gözüküyor onda sıkıntı yok.. Ancak 2-3 Aydan sonra gelisim vs duracak ozel bir caba harcamamiz gerek" Gercektende boyle mi? Yani her yerde ektomoforlarin cok zor gelistigi yazar... Ama burda ilk 2-3 ay gozle gorulur bir gelisim falan olacagini yaziyor! Dogru mu?

2. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynen benim abimde öyle zayıf adam kasları daha belirgin 2 aydır spor yapıyorum abim ise 1 haftadır adamın kasları benden daha şekilli duruyo :)

Abimin ;

BOY 190 cm
    KİLO 55 kg

Benim

BOY 163 cm
    KİLO 67 kg

:)

3. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Şimdi kendimden örnek vererek açıklıyım sana.

Ben ektoyum ve 2 senede toplam 20 kilo aldım cılız bir vücudu sağlam bir vücuda dönüştürdüm. 60 kiloyken 80 kilo oldum. Ve boyum 1.80.

İlk başlarda kafayı yok şuram gelişmiyor bak olmuyor demeyeceksin. Paso yiyip ağır çalışacaksın. Günde en az 6 öğün yiyeceksin. 3 ara 3 ana öğün. Uyku düzenin en geç 11 yatış 7-8 gibi kalkış olacak. Hayatın disiplin olacak. Yağsız yemeyeceksin. Yağdan korkmayacaksın. Spor yapan bir ekto kolay kolay yağlanamaz. 2-3 ayda şekil alır almaz bunlara kafanı yormayacaksın. Evet şekil alır ama nasıl bir şekil bekliyorsun yani 65 kiloda 28 cm kollu şekilli parçalı bir vücut var birde 80 kiloda 41 cm parçalı bir vücut. Yani ekto çabuk şekillenir falan bunlarla kafanı yorma. Ye ye ye sürekli ye. 1 senede 10 kilo alabilirsin. Yaşın 16 olması nedeniyle belki bu kiloyu çok zor alabilirsin ama alırsın yeter ki iste pes etme. Kilo alamıyorum diye isyan etme. En önemli konu ise hormon ilaçlarından uzak duracaksın. Supplement lere hormon ilacı gibi alırsam 1-2 ayda gelişirim düşüncesini yok edeceksin. Öyle birşey yok. Alsan da almasan da çok şey ifade etmeyecek.

En az 2 sene bir ekto için vücut toparlamaya yetecek bir süredir. Umarım yardımcı olmuşumdur sana. Son olarak en önemli şey henüz yaşın küçük kafanı yorma vücuduna. Zaten daha boyun uzayacak kilolar alacaksın veya vereceksin. Bırak kemiklerin gelişsin bu ağırlık sporunu 18 li yaşlarda başlamanı tavsiye ediyorum. Sen beslenmeni disiplinli yap uyku düzenin olsun. Evde de şınav mekik barfiks tahtası alıp barfiks çekmek sana yetecektir.

fiko07 bunu beğendi.
  4. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    O arkadaş benim galiba

Sayfayı Paylaş