Ektomorf olmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve SaintMTF tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SaintMTF

SaintMTF Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. Bu forumun genel derdidir. Ben de onlarda biriyim. Bu pazar ygs sinavina gircem. Zayiftim sınav yüzünden daha da kilo verdim. İyice bittim yani ve spora başlamaya karar verdim. Büyük ihtimal pazartesinden sonra başlicam. Ama endişe var içimde o kadar kaslı adamın arasında zayıf gezmek herkes bakcak falan endişelendiriyor insanı. Önceden benim gibi olan var mı? Nasıl yencem bu korkuyu yardımcı olur musunuz? Nasıl yol izlemeliyim vücut geliştirirken beslenme falan.

2. aydemr

aydemr Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin.
    Ayrıca salonda kendi işine odaklan.İnsanların çoğu genelde sadece konuşmayı bilir.Takma onları.
    Ektomorf olmak sabırda istiyor.Mezomurfun 6 ayda yaptığını , ektomorf 8-10 ayda falan anca yapar diye düşünüyorum.Motivasyonun düştüğünde neden başladığını hatırla ve çalışmaya devam et.Sonucu er yada geç alacaksın. :D

3. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Bende ektomorfum. Bu bi eksiklik değil ki. Ektomorflar mücadele sporlarında çok başarılıdırlar. Vücut geliştirme ise yağ derdin olmayacak az olacak yada. + larını düşünerek kendini motive et diyetleri öğren. Alman gereken karbonhidratı proteini hesaplamayı öğren dergiler oku forumu oku. Motive ol. Antreman yapmayı öğren bi ucundan başla. Sabırlı ol. Hiçbizaman karamsar olma üzgün olma kortizol vücudu öldüren bi hormondur. Hep pozitif hep endorfin hep serotonin :) Vakit kaybetmeden spora başla.

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    bende ekto-mezo karışık yapıdayım,spora ilk başladığımda 60 kiloydum şuan 71 falanım.öncelikle sürekli araştırman gerekiyor.antrenman,beslenme,püf noktalar...salonda eğitmenden başkasının dediklerini uygulama genelde herkes bişeyler sallar,yok yatmadan yemek ye,hergün antrenman yap gibi saçma şeyler söyleyebilirler.benim tavsiyem dergi oku,kitap al,makaleleri oku.yavaş yavaş hayatın düzene girer.ektomorf olmanın kötü bir yanı yok,daha fazla gayret göstermen gerekicek,ayrıca yeterli kütleye ulaştığında bir mezoforma göre daha atletik gözükürsün.mesela frank zane...

5. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Onur04 dediklerine katılıyorum frank zane de çok güzel örnek oldu, bak resimlerine bi:) Bide marc fit sanırım ektomorf.

onur04 bunu beğendi.
  6. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Ektomorf=yemek yemek yemek...

Sayfayı Paylaş