Ekmek mi Lavaş mı + 1-2 Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar öğle arasını hazır yemek durumundayım bu yüzden okula gitmeden önce kendime sandviç tarzı şeyler yapacağım. Şimdi sorularıma gelirsek sandviç ekmeğine mi yoksa kepekli lavaşa(pişmiş yufka) mı yapmamı önerirsiniz.

Yapacağım sandviç-dürüm içinde domates salatalık ve lor peyniri olacak. Günde 2 tane yemek çok sakıncalı olur mu diye merak ediyorum.

not: http://www.meydanekmek.com.tr/ekmek.html burada besin değerleri verilmiş ama lavaş ağırlık olarak daha hafif tuttuğu için onu tercih etmek istiyorum. Bir de sizin görüşlerinizi alayım dedim.

Yardımlarınız için teşekkürler bol sporlu günler bench_O

2. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Normalde VG yapan kişiler Beyaz Ekmek kullanmazlar içindeki yağ,tuz oranından dolayı ama ne yalan söleyeyim arada bir yiyorum amacım kilo alabilmek,kg 67 yağ oranım %10(4 aydır sabit)
    Ama illede ekmek kullanıcam diyorsan Tam Buğday ekmeği süperdir, 1 Diliminde 4-3 gram protein var diye biliyorum ayrıca gerçekten besleyici bir ekmektir. Lavaş hakkına bi yorum yapmıyacağım kusura bakma.

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    beyaz ekmek=kesme şeker;)

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer bulgur tüketemiyorsanız onun yerine tüketebileceğiniz en sağlıklı ekmek tam tahıllı ekmek türevleridir .

Ekmekleri bütün olarak değiil dilimlenmiş şekilde tüketin bu şekilde hem daha kontrollü hemde ne kadar yediğinizi bileceksiniz .

5. brhmcr

brhmcr Guest

Ikisi arasindan tercih yapilacaksa kepekli lavas diyecegim. SEbebi ise sandwich eklmeklerinin yapiminda margarin kullanilmasi. En azindan lavas kepekli.

Ancak mumukunse tam tahil ekmege yoneliniz.

6. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    ekmek bulgur ikiside aynı seydir assagı yukarı ikiside buğday...
    pirinç deseniz ayrı yulaf deseniz ayrı...

beyaz ekmek o kadarda kötü bir besin maddesi degildir kesme şekerlede eşit degildir kesme şeker hem fruktoz hem glukoz olarak kana şeker %50 %50 seklinde fruktoz sadece karacigerde metabolize oldugu için trigiliseritleri arttırır...

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    keşke herşey düz mantıkla hallolabilseydi

http://rejm.net/karatay-diyeti.html/

uzmanının yorumunu oku istersen.

8. brhmcr

brhmcr Guest

SEvgili Sheridan beyaz ekmegin ne kadar kotu oldugu ile ilgili o kadar yazi var ki.

Ayrica sadece yarim beyaz ekmek yiyip kan sekerini olcturmen eminim fikrini degistirmene neden olacaktir.

Sayfayı Paylaş