eklemi sakatladım galiba !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zergo tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zergo

zergo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yukardaki resimde kırmızıyla kutu içine aldığım bölgede sol kolumda ağrı olmakta tam o noktaladığım yerlerde yoğunlukta bazen yukarı bileğe kadar olan bölgeyede yayılabiliyor ama çıkış noktası orası,
    normalde yok ama barbel la yada dumbel ile kol çalışdığımda yada bench press de hatta ve hatta marketten 10 lt lik su alıp sol elimde taşıdığımda yada sabah yataktan kalkarken kendimi şınav pozisyonunda kaldırmaya çalışırken ve esnerken oluyor ağrı çok şiddetli değil ama 4 gündür var spora başlayalı 3 hafta oldu bende 4 gündür ara verdim korktum sakatlık riskinden.bi yardım edermisiniz ne yapmam gerekiyor bu ağrı normal mi yoksa doktora gözükeyimmi yada eklem için takviye ilaç filan bişey kullanayımmı?şimdiden çok sağolun!

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mayıs 2009
  2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    eklemde ezilme olabilir şu sıralar buz tedavisi uygula ve bi süre kolunu dinlendir. Ağrının geçmemesi durumunda bi doktora görünmende fayda var.

İyileştikten sonra ağrının tekrar tekrar etmemesi için antremanda kendini çok zorlama ve curl hareketlerinde ağırlığı bicepse vermeye dikkat et yani hareketi yanlış yapıpda dirseğe verme.. anlıyacağın şu sıralar antremanını hafif ve nizami yapmaya çalış.

geçmiş olsun...

3. zergo

zergo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyelerin için çok teşekkürler zaten 3 gündür ara verdim hiç gitmedimsalona bunu 1 haftaya tamamlarım buz tedavisi yerinede kas zedelenmelerine karşın pomat filan kullansam olurmu acaba

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    pomat vs etkisi olmaz,

sisme varsa inene kadar 20 dak buzlu 20 dak buzsuz tedavi yap.

daha sonra arada bir esneme yaparak yoklarsin.

dirsek diz ters yerler aceleye getirip sakatligi kroniklestirmemek lazim

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlık sağlık ve sakatlanma forumuna taşınmıştır.
    Bilginize.

saydam bunu beğendi.
  6. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    benimde 2 ay oldu benimde bazen enseye pres çalışırken ve ayakda fransız,alna trisepsi gibi hareketlerde oraya ağrı giriyor ve oraya yüklenince uyuşma oluyor . ve sabah kalktığımdada uyuşma olabiliyor ne yapmam lazım*

Sayfayı Paylaş