Eklemeli Dumbbell Onerileriniz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Ben anladim ki plastik dumbbell la olmucak bende eklemeli olanlardan almak istiyorum.

70ytl yi gecmeyecek birsey dusunuyorum 20kglik oluyor ya 2 adet sopasi plakalari olanlardan.
    Ben ınternetten biraz baktim 2 cesit gordum bi krom var bide dokum var

Dokum su mesela

Adler 20 kg döküm plaka seti
    8 adet 1 kg döküm plaka Adler
    4 adet 2 kg döküm plaka Adler
    2 adet 2.5 cm (çap) x 36 cm (uzunluk) kısa bar kromajlı
    4 adet sıkıştırma halkası kromajlı

Bu ıyı mı benım ıcın kullanıslı mı yanı yoksa krom daha mı ıyıdır kalitelidir.

Sizin aldıgınız falan varsa onerirseniz sevinirim cidden ne yapacagimi bilmiyorumbu konuda ...

2. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    bekliyorum hala :(

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kan Mevsimi,

Sabırlı olunuz.
    Yardımcı olabilecek olanlar başlığı okuyor, mutlaka yardım ederler.

Son düzenleme: 23 Kasım 2008
    Kan Mevsimi bunu beğendi.
  4. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Evin daha temiz kalmasi icin crom daha iyi olur. Gorunusu de daha guzel. Onun disinda normal dokumden farki yok. Agirliklara gelince agir calisip calismadigini bilmiyorum ama eger az tekrar cok agirlik calisacaksan 20kg gogus ve sirt hareketleri icin yetersiz kalabilir. 4er adet 5kg,2kg,1kg daha iyi olabilir. Tabii agirliklari ileride de arttirabilirsin.
    Kolay gelsin.

5. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Zaten sonradan da plaka alabiliyorsun o yuzden sımdılık bu ıyı cunku arasında satılanı gormedım bı 20kg var bı 50kg set var 50 gercekten fazla benım ıcın yanı hıcc de gerek yok

6. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Arkadaslar bi bilginiz var mı ya bu dokum dumbbellarda kotu seyler olur mu kuflenır mı falan kırılır mı yada ?

Bide bu hepsiburada varya guvenlı mıdır :..

7. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    krom daha iyi haliyle.
    yalnız tr de eklemeli dumbellarda dönerek sıkıştırmalı versiyonları var hep.onda da şu sıkıntı oluyor.sıkıştırma kısmı ağırlığı indir kaldır yaparken gevşiyor.can sıkıcı bir durum oluşuyor.istedğin kadar kuvvetli sıkıştır ,tekrar yaparken gevşiyor.
    yurtdışında,internette görebilirsin bu versiyonun yanında kelepçeli sıkıştırmalı dumbel demirleri var.çok daha kullanışlı.(belki tr de de vardır ben denk gelmedim)
    1.foto vidalı sıkıştırmalı
    2.foto kelepçeli sıkıtşrımalı.bence daha güzel.
    3.fotoda 2çeşit kelepçe

Ekli Dosyalar:

salvadore_xp bunu beğendi.
  8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de mandalla sıkıştırılabilen bir sistem var. Bu aletleri edindikten sonra bir problemin daha olacak. Her seferinde tekrar plakaları söküp takarken zaman kaybedecek ve sıkılacaksın. Üstelik çevirmeli alırsan dumbelları kullanır hale getirmen daha çok zaman alacak. Denediğim için bu konuda biraz daha farklı düşünüyorum; ben olsam eklemeli dumbell var vs. almak yerine klasik dumbell alırım. 10.2, 15.2, 20.2 şeklinde. Çıkar tak derdin olmaz. Onlara uygun bir de tezgah ya da terek gibi bir sistem yaparsan pek yer de kaplamaz. Enazından tekrar evde antreman yapmak istersem ilk işim bunları edinmek olacak...

gaddarkemal bunu beğendi.
  9. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    tabi en uygunu resimdeki gibi bir dumbell seti almak ama fazlaca maliyetli .kan mevsiminin bütçesi yazıyor yukarda.
    ama resimdeki dumbel seti aralığı 1-10 kg. bu aralığı 5-20kg arasında olcak şekilde bir set oluşturulursa süper olurdu.yine de salona gitmeyi evdeki hiçbir istasyona ekipmana değişmem.salonun havası farklı.

Ekli Dosyalar:

10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

salvadore bi hesaplaama yaparsan gercekten maliyetli oldugunu goreceksin :)

Ben zaten her kas grubuna ayrı kılo calısmayacagım belkı gogus ve on pazuya cok calısırım yanı ayarlarım bı sekılde hep degıstırıp takmam bu yuzden ..

O benım ıcın sorun degıl ama tek korktugum vıdaların gevsemesı ve agırlıgın homojen dagılmaması bırde tam olarak ıstedıgım kıloya gelmemesı mesela 7 kılo takınca 7.5 oluosa bu benım buyuk sorun olur ınsallah olmaz boyle

11. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Krom ile dokum arasindaki farkin tolerans degerleriyle bir ilgisi yok. Dedigin sekilde ciddi farklar olan plakalar olsaydi bunlari kullanman imkansiz olurdu. Senin hissedecegin bir fark olacagini hic zannetmiyorum. Agirlik degistirmeye gelince antremanin basindaki kullandigin kilolarla sonuna kadar gidebilmek cok zor. Ornegin dumbell bench press'i yaptigin kilo ile dumbell fly yapman pek mantikli gelmiyor. Ama tabii ayri ayri almaya degecek kadar da onemli degil. Hem arada dinlenmis olursun. :)
    Vidalarin gevsemesi konusuna gelirse, eger iyice sikarsan o seti gevsemeden cikartabilirsin. Her setten sonra da yoklarsin hala siki mi diye. Gevsese de zaten cikma riski falan yok sadece plakalar oynayacagi icin konsantrasyonu bozar.

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  13. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kelepçe için en iyi çözüm şunlar:
    http://www.lockjawcollar.com/
    http://www.muscleclamp.com/
    Hem çok fazla ağırlık tutabiliyorlar, hem de tek bir hareketle takılıp çıkarılabiliyor... (Bu kelepçeler hem olimpik boyda, hem de standart boyda var.) Tek sorun Türkiye'de bulunmuyor, ancak Ebay'den veya amazon'dan rahatlıkla bulup sipariş edebilirsiniz.

Eklemeli dambıl konusunu ben de çok araştırdım çünkü salonlardaki maksimum dambıl ağırlığı artık benim ihtiyacımı karşılayamaz oldu. Çözümüm "olimpik dambıl barı" ve bu kelepçelerden almak oldu. Barın olimpik olma gereksiniminin nedeni, çalıştığım veya daha sonra üye olabileceğim salonların kullandığı plakaların olimpik olmasıydı... (Olimpik bar kalınlığı: 2'', normal bar 1'') Yalnız bu olimpik dambıl barlarından kolay bulunmuyor, tüm İstanbul'da yalnızca bir çift varmış gibi, heryeri araştırmama rağmen tek bir çift bulabildim. Bahsettiğim dambıl barları şunların aynısı: http://www.dumbbellbuddy.com/dumbbell_handles/oly_dumbbell_handles_ob_20.html

diez bunu beğendi.
  14. redondo1

redondo1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    lockjawcollar var bende. oldukça iyi.
    bowflex selectech dumbell da var.çok güzel ve hızlı ağırlık değişimine olanak sağlıyor

15. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Nereden aldınız ve kaça aldınız?
    Ben olimpik dambılları tek bir yerde buldum (70YTL) ama lockjawcollar bulamadım. Amazon'dan çifti 25$'a Amerika'dan ısmarlamak zorunda kaldım.

16. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Beyler hepsiburada.com dan aldim guzel gercekten gayet agir dokum aldim kotu bir tarafi yok sadece biraz yagliydi ilk geldiginde silince geciyor.

Cok guzel bir alet ilk gun sakatladi beni o ayri butun hepsini bir dumbella takmayin sakin :D

Sayfayı Paylaş