Eklem yelerimden çok sık sakatlanmaya başladım!!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Steve tarafından 26 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. Steve

Steve Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    Bu yıl özellikle son 1,5 ayda eklem yerlerimden çok sık sakatlanmaya başladım. önce omuzum sonra dirseğim derken dün de bileğimden sakatlandım. tecrübesiz biri olsam neyse ama neyin neden olduğunu çözemedim. acaba herhangi bir mineral eksiliği falan mı?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Omega-3 veya Kalsiyum eksikliğinden olabilir.

3. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    yeterince ısınmıyor olabilirsin adele kuvvetin ve paralelinde kaldırdığın kilolar arttıkça eklemlerin buna paralel gelişemiyor keten tohumu yağı ve glukosamin kondroitin faydalı olabilir

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sürantrene(overtrain) oluyor olabilirsin..eğer öyleyse ara vermelisin.doktor'un dediği gibi glucosamine-chondroitin bazlı tablet ve jeller kullanabilirsin..buarada eğer keten tohumu yağı faydalı ise bende deniyecem..supplementler bölümünde glucosamine başlığını incele istersen..

5. kocaday

kocaday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Muhendisi
    Yer:
    istanbul-atakoy-zonguldak
    Glucosamine Chondritine(Now extra strength tavsiye ederim)

Kesinlikle Glucosamine Chondritine almalısın,bana efes pilsen'in spor hekimi önermişti,ağır diz sakatlığımdan sonra kullandım halende zaman zaman kullanıyorum,ciddi farklılıklar hissediyorsun.

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence hemen öyle bi kulanıma geçme esneklik durumun nedir bide hareketleri sen doğru yapıyorum diye hisede bilirsin ama bi yanlışında ola bilir eşli çalışma ile bunu yene bilirsin esnek olmadığından dolayıda ola biliri sorun çözülmese kulan derim biliyosun esneklik hergün artan bir şey çalışırsan tabi. türk sporcularında çok eksik streaching antrenmanı yapmamaları ben yurt dışında da çok sporcuyla kampa girdim bende sorun yok ama diğer türk arkadaşlar kazma tairi olurya o şekilde ama yabancı sporcular çok iyiler umarız biyerlere gelirsek bunları yapa bildiğimiz kadar geliştireceğiz muabet edeyim dedim uzun süredir girmiyodum kolay desin sana buna dikkat et derim istersen temponu hafiflet esnekliğini artır tekrar çalış derim tercih senindir tabiki

Sayfayı Paylaş