Eklem ağrıları - göğüs ucu - roaccutane

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TripleH tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kolay gelsin herkese iyi günler..
    Yaşım 18 boyum 1.90 100kg agırlıgındayım düzensiz bir bb geçmişim var düzenli olarak 2 aydır yapıyorum bir bucuk ay oncesine kadar yolda yürürken basenlerim bile belli oluyordu. Off günler kardiyo ve beslenmeme dikkat etmeye çalışarak yağ yakıp sıkılaşma ile hacim kazanmayı birlikte yürütmeye çalışıyorum neyse sorularıma geçeyim..
    -Göğüs ucu problemim var jinekomasti olduğunu düşünmüyorum çünkü geçtiğimiz sene saglıksız beslenip aldığım kilolardan sonra dar giymesem bile göğüs uçlarım belli olmaya başladı şöyle de garip bir durum var artık bilemiyorum ben mi bilgisizim bu konuda bazen ısınsam bile gögüs üclarım normal hale geliyor gögüs antrenmanı yaptıgım günler da normal fakat gün içinde çok aşırı olmasa da kötü bi görüntü oluşturuyor şu an flexor 2. 3. ay programını uyguluyorum birkaç degisiklikle programıma dumbell pullover ve decline dumbell press eklesem(decline benche sıgamıyorum:))yüksek tekrar-az agırlıkla bu problemimi çözebilir miyim ?
    -roaccutane adlı sivilce çözümüne başvurmayı düşünüyorum. Forumda ve diğer sitelerdeki konuları inceledim . Tecrübenin her zaman salt bilgiden daha iyi olacağını düşünüyorum bb ile ilgili ne tür sorunlar yaşadığını belirten bir arkadaş olursa sevinirim.
    -dirsegimde ve dizlerimde zorlanma şeklinde agrılar var . Dirseğim doğal olarak triceps hareketlerinde acıyor ve çıtlıyor özellikle dumbbell french hareketi felaket zorluyor. Artık ağırlığı tricepsi degil de dirsegi ne kadar zorluyorsa ona göre ayarlamak zorunda kalıyorum. bacaklarım da namaz kılarken oturup kalkarken zorlanıyor ellerimi koyup kalkmak ve oturmak zorunda kalıyorum ayrıca leg presste sorun yaratıyor .Ramazandan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum buradaki sorum piyasadaki eklem desteklerinin ne kadar mantıklı-sağlıklı olduğu forumda sadece tanıtımlarını gördüm bu tür eklem ağrılarına yararlı olur mu tecrübesi olan var mı ?
    -Seneye boğaziçinde hazırlık okuyacağım ilk yılım sarıyer kilyos'ta geçecek daha sonraki yıllarım ise beşiktaş bebek'te geçecek ilk defa İstanbul'da kalacağım internetten araştırdığım spor salonları çok el yakacak gibi gözüküyor yurdun salonuna da güvenemiyorum daha görmedim. Öğrenci elini yakmayacak sakin spor salonu bilen varsa yardımcı olabilir mi

Umarım geri dönüş olur şimdiden teşekkür ederim sizi temin ederim forumu iyi araştırıyorum bilgiler doyurucu olmadığı için konu açmayı düşündüm..

2. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    şimdi eklem ağrın için bişi diyemem doktora görünmende fayda var hareketleri yanlış yapıp eklemlere baskı yapıyorsan belki olabilir. Göğüs ucu için bu problem senin gibi yüzlerce arkadaşımda var. Sıcaktan soğuk bir ortama geçince büzüşme oluyorsa daha sonra göğüs uçlarını hafifçe sıkınca yine büzüşme oluyorsa eğer daha bu problemin çözümünü bulan olmadı :( ama kanaatimce meme dokusunda kalınlaşmadan kaynaklanıyor bunun nedeni dengesiz ve sağlıksız beslenme... Son olarakta bir arkadaşımda bu olay göğüslerinin hacmini artırmasıyla düzeldi gerginleşti yani ve normal göğüküyordu.

3. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet sanırım bende de dediğin gibi bir durum var çünkü geçtiğimiz sene beslenmede kendimi hiç üzmedim 9-10 ayda 10 kiloya yakın aldım umarım benim de düzelir teşekkür ederim..

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Aynı sıkıntı bende de vardı. Roaccutane kullandım. Ama kaç ay biliyor musun ? Tam tamına 14 ay. Düşük doz uzun tedavi. Türkiye'de sayılı bu kadar uzun süre kullananlardanım sanırım. Neyse spora devam ederken de kullanıyordum hiç bir sıkıntı olmuyordu. Bunu nasıl aştım. Düzenli beslendim. Abur cubur zaten yok. Kola falan asitli içecek kesinlikle içmedim. Sürekli su içtim. Günde en az 1,5 Litre her gün su içtim. Şimdi Allah'a şükür bi sıkıntım yok spora devam ediyorum ilacım bitti.

5. TripleH

TripleH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    14 ay mı ? vay be iyi sabretmişsin ben 7-8 ayda bitirirm diye planlıyordum. Tavsiyelerin için teşekkür ederim..

Sayfayı Paylaş