Ek besınlere son

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve x tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Gecende omuzumu sakatladım ve saglıgımın degerını anladım. Zaten o kadar zorlamama gerekte yoktu cunku tek amacım ıyı bır vucutcu salonu acıp hocalık yapmak. ıstedıgım 41 42 cm kol ve kaslı bır karın buyuk omuz basları ve defıne bır vucut. Bunlar cok zor degil en azından +45 kol ıstemek kadar zor bısı degıl. Artık suplementte kullanmıyacagım elımdekıler bıtınce. Suplementlerın az da olsa zararları var mesala tas yapması .... boyle bı sorumun olsa ıptal olur spor hayatım uzun bı sure. bundan dolayı artık kendımı zorlamamaya karar aldım. Bır omuz agrısı yuzunden 15 gundur calısamıyorm. Ve cuma gunu mr cektırecegım. Belkı bı 1 sene daha calısamıyacagım Belkı daha uzun. Artık ek besınlere veda edıyorum... Cınko , vitaminler , protein , creatin , amin acid hepsine elveda. Dogal beslenmeyı denıyecegım. Cunku amacımı boylede gerceklestırebılırım. Cok zor olmıyacak.

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    böbreklerde taş yapması senin kendi bünyenle ilgili bir durum. ben yıllardır ek beslenme ürünleri kullanıyorum bende her hangi bir soruna yol açmadı aksine faydasını gördüm. günde 30 tablet amino asit içtim, beslenicek zaman bulamayıp 4 ölçek protein tozu kull. zamanlar oldu

2. zorlanmadan vucud yapılmaz anlattığın model ryan renolds tarzı bir vucut ise buda hiç kolay değildir çok emek ister ..

x ve cadocx bunu beğendi.
  3. atilla67

atilla67 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatta yapacağın en akıllı iş olur.

x bunu beğendi.
  4. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Valla hırs yapmak çok kötü birşey bencede. Bende son zamanlarda bu vücut geliştirme işinde hırs yapmıştım ama sonra neden başladığımı unuttum, SAĞLIĞIM İÇİN SPOR YAPMAK. Vücut zaten forma girerken şekilleniyor ama bir anda olmuyor bu iş, uzun zamanlar ve istikrar lazım. Biran önce şekillenmek için bin türlü supplement kullanmaktansa ve vücudumu zorlamaktansa, ağır bir şekilde ama zevk alarak spor yapmayı tercih ederim. Bendede böbrek taşı olayı çok oldu (2 kere düşürdüm hayatımda). Ben spora 1 yıl önce başladım ve zaten bu böbrek taşı olayından sonra başlamıştım ve amacım sağlıklı olmaktı. Ama sonra aradan birkaç ay geçtikten sonra amacım hırsa dönüştü. Neyseki kendime geldim yeniden. Supplement kullanıyorum ama sadece whey protein. Onun haricinde günde 7 öğün yemek yiyorum düzenli olarak ve şuan bile güzel sonuçlar görüyorum. Bence bu sporu yaparken hedefiniz sadece şekil yapmak olmasın. Asıl amacınız sağlınız olsun.

x bunu beğendi.
  5. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    kolum zaten 38 suanda ve yagsız. suplementsız yapamazmıyım yanı 41 42. ve vucudumda hıcte yag yok. benım tahmınıme gore 3-3 bucuk senede yaparım ıstedıgım vucudu. +45 kol ıstemıyorum zaten hıc hoslanmam.

6. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yani siz diyorsunuz ki supplement alan birisi sağlıksız olur, öyle mi?

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    düşünce yanlış senin yediğin ekmeğin içinde bile ne gibi katkı maddeleri var
    supplement lere taş atmakla olmuyor

8. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Bence supelementler ; stroid ve benzeri dopingler kullananlar ıcın olmalı. Dusundum ve su sonuca vardım bırazda hesapladım. Bızım Iyı beslendıgımız zamanlarda suplemente gerek yok.30 gram proteini 100 gram etten zaten alabılıyoruz. Ne geregı var et yemeye zamanı olan bır ınsan ıcın. Ayrıca arasıtrdım bıldıgımızden fazla zararları var. kullandıgımada pısmanım acıkcası.

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
  9. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Sonuc ıtıbarı ıle herkez sonuclarına katlanaarak yapıyor bu ısı. Mesala ben ısten erken cıkıp spora gıdıyorum ısımı yarım bırakmıs oluyorum. Suplementı kullananlarda sonuclarına razılar zaten. Sakın yanlıs anlamayın ben suplement oldurur surunduru verem yapar demıyorum. Cok az yan etkılerı var yok denılcek kadar az. ama benım omuzumun sakat olmasıda yok denılkcek kadar az bır ıhtımaldı ama oldu. ben bunu demek ıstıyorum. kımse yanlıs anlamasın !!!!! bundan dolayı ben artık suplement kullanmıyacagım. Hatta bır zaman hırs yapmıstım stroid bile vurmayı cıddı cıddı dusunmustum esıkten dondum. zararlarını bıle bıle vurada bılırdım ama sonucta vucut benım zararınıda ben gorcektım kımseye kullanmada dıyemezdım suplementıde kullanma demıyorum kımseye. yanlıs anlasılmasın !!!

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Araştırıp, bulduğun, bildiğimizden fazla olan zararları bizimle de paylaşır mısın?

11. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    fenilalanin bir aminoasittir fenilketonüri denilen doğuştan gelen kalıtsal bir hastalık durumunda ciddi zararları vardır ancak normal bireylerde böyle birşey sözkonusu değildir fazla alınması diye birşey olmaz ancak ciddi beslenme bozukluğu olanlarda eksikliği görülebilir çok nadir olarak yani senin korkmana gerek yok ( doktor adlı uyeden ve fenilalanin nedır sorusu uzerıne.) ( dusukte olsa boyle ıhtımaller var benım omzuumu sakatladıgım gıbı) ( kımse bu kalıtsal hastalık varmı yokmu bılmeden kullanıyor bunu )

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    peki fenilalaninin, bir çok hazır gıdada ve senin "doğal beslenme"nin temelini oluşturacak tavuk, yumurta, et, süt ve süt ürünleri, balık gibi bir çok besinin içinde zaten bulunduğunu biliyor musun?

2shae ve cadocx bunu beğendi.
  13. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Evet ozellıkle sekersız ıceceklerde yazar. mesela diet limonatalar. Ama suplementlerde cok daha fazla dozajı. Ilerıde salon acmak ıstıyorum onun ıcın cok fazla bılgı gerekır.Bılgımı arttırmak ıcın sureklı okuyorum. Ama yanlıs bıldıklerımde mutlaka vardır. Ben supelement oldurur surunduru falan demedım. Mutlaka zararlı ama... cunku bunlar kullanan arkadasların kacı suplementlerın hakkını verıyorkı antremanlarda. Cok gordum guc gosterısı ıcın 2 tekrar yapanları ( size demıyorum yanlıs anlasılmasın ). Biri barın altında bırı ustunde bırı bacaklara basıyor sankı kamyon cekıyorlar :) Yanı bu tur kısılerın supelement kullanması bır facıya bence. Cunku vucutta cok fazla bırıkım olcak. Hepsi Amino acid gibi energy ye cevrılemeye bılıyor yada amino acid gibi idrarla atılamayada bılıyor.

14. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    gün içindeki koşuşturmacada 2.5 -3 saat'te bir 30-40 gr. protein almak herkezin yapabiliceği bir şey değildir illaki whey kullanmadan da olur, kullanmak işini dahada kolaylaştırır.

kollarını 41-42 cm yapabilirsin. 45 cm lık kol 170 lık birinde büyük duruken 190 lık birisinde daha normal durabilir kişiye görede değişir.

bahsettiğin zararlar ile ilgli dökumanları bizimle paylaşmanı bekliyorum !

15. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    google da arastırma yapabılırsınız. creatinin beyını bıtırdıgı mesala cok kolay bulabılırsınız. Tabi fazla creatinin. Ben gunde 20 gram kullandım 10 gun sonra 15 gram 10 gun sonra 10 gun 10 gram 1 ıncı ay bıttıgınde bırakmıstım. cok buyuk gelısme sagladı ama. benı cok hantallastırdı calısamaz olmustum.

16. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    bana soru sormayın sadece kararımı paylasmak ıstemıstım. ılk yazıda yazdım. Suplement oldurur yazmıyor orda. Isteyen kullansın. Yemek yemeye zamanı olan bır ınsanın vede stroid kullanmıyorsa , suplement kullanması cok sacma. Sonucta fazla olan bazı suplementler ve onları koruma amaclı katkı maddelerı vucutta kalıyor buda ıyı bır sonuc degil. daha fazla yazmıcam bu konuda dagılmasın.

17. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ek besinlerin zararı hakkındaki savunmanı son derece komik buldum bu da benim düşüncem konu dağılmasın o zaman.

Omzun nasıl peki? Salon hocalığı artık değişti gözlemlediğim kadarıyla artık sporcular hocaların çok da kaslı olmasına bakmıyor bizim spor salonunda nereden baksan 15 tane erkek hoca var sadece 2-3 tanesinin yapılı diye tabir edebileceğimiz vücudu var ama bu konudaki bilgileri sonsuz, salona gidenler adamın kaslarına değil bilgilerine güvenerek gidiyor tabi bu mahalle arası spor salonları için geçerli değildir sanırsam. Şimdi bunu neden anlattım diye soracaksın belk hoca açmak için çok fazla çalışıp çok fazla kaslı olmak gibi bir düşüncen olabilir, ben çevremdeki örneği vereyim dedim.

18. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul

19. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Suplementlerin hiçbirinde sağlık bakanlığı onayı yok hep tarım ve bilmem ne bakanlığı onayı var malum bu onay penis büyütücü geciktirici boy uzatıcı vb kazıklamasyon ürünlerde sürekli kullanılıyor...Bazı hastalıkları olanlar doktora danışsa iyi olur.....

verseca bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş