Ekşi Sözlük ten VG ile İlgili İnciler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ammun tarafından 17 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Gecenin bu saatinde canım sıkıldı,dedim sözlüğe göz atayım vg ile ilgili neler yazmışlar.
    hakkaten alem insanlar şu sözlükçüler !?!

belirtmem gerekir ki,arama yaptım ve sarc4stic in başlığı mevcut sözlükle ilgili,ama ben başka gözle bakıp aradan seçme yapıyorum şimdi.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/eksi_s_zl_k-t1546.html?t=1546&highlight=s%F6zl%FCk

başlık "body building"
    yorumu sizlere bırakıyorum...

-- bir sene aksatmadan düzenli şekilde çalıştırdıktan sonra "vucut gelistiriyorum" diyebilirsiniz cunku o zaman kas gruplarinizin hacmini istediginiz sekilde sekillendirebilirsiniz yada steroid,amino asit ve proteinlerle bu süreyi yaridan daha az bi zamana indirirp karaciğerinizi *******

-- uzun bir süre çok sıkı bir şekilde uğraşıldıktan sonra bırakıldığında, birkaç ay içinde adamı hamur kıvamına getirebilen ve buradan da düzenli yapılması gerektiği sonucuna varılan spor.

-- insanin amelelik yapmak icin para verdigi spor olup olmadigi tartisilan islem.
    bir yigin kafayi yemis homofobikin patates kizartmasi, dondurma, iskender yigen insanlari gorduklerinde agladiklari "spor" dali.

-- psikopat sporu. insanın sürekli kendinden daha iri birini görüp "aha, onuda geçecem en hayvan ben olacam" saplantısına girmesine sebeptir. asla tatmin olunmaz, "biceps büyüdü deltoid küçük kaldı. o da büyüsün bu da büyüsün" derken hergünü salonda geçer adamın.

-- vücudunu şişirerek dişilere kur yapmanın kurbağalara özgü olmadığını anlamamızı sağlayan spor dalı.

-- 2-3 aydan sonra sanki vücudunuzda fark yokmuş gibi gelen fakat bıraktığınızın 2. günü farkı sonuna kadar yaşadığınınz spor dalı...

-- ozellikle ulkemizde pazu cevresi baş cevresinden kucuk oldugu surece basariya ulasilmamis sayildigini sandigim vucut anomalisi.

-- zinde olmak, ingilizcesi 'fit' olan durumda kalabilmek icin yapilan spor. bazisi ko$ar, bazisi yuruyu$ yapar, bazisi hem kardiyo cali$ir hem de agirlik. burada dikkat edilmesi gereken nokta, bunlar amator sporlardir, saglik ve guzellik icin yapilir. 100 ki$iden 99.9'u rekor kiracagim diyerek ko$muyordur. spor salonlari profesyonel degil, amator sporcular ile doludur.

'niye vucut geli$tirme yapiyorsun?', 'beygir misin?', 'sen once beyin kaslarini geli$tir' gibi yakla$imlar olur bu sporu yapanlara. genelde bazi $eylerin farkinda olmayan insanlardan gelir boyle yorumlar. mesela insan olur kokuyordur umrunda degildir, digerleri deodorant kullanmayi tercih ederken. bazisi gobek yapmayi, bazisi saglikli ya$amayi tercih eder. bazisinin spora ihtiyaci vardir stress ile ba$a cikmak icin, bazisi kendi stresini ba$kalarina yoneltir. bu bakimdan vucut geli$tirme sporu ile sorunu olan ki$iler $u iki durum dan bir veya ikisi icindedir:

1. fitness ve body building arasindaki farktan haberdar degildir. herkes 100 kilo olmak icin spor salonuna gider zannediyordur, hatta omrunde profesyonel bir vucut geli$tirmeci gormemi$tir bile.
    2. kiskanmak, tabi daha temelde kendinden nefret etmek. bazilari ula$amadigi yerlere gelenlere gipta ile bakar, bazilari kotulersem belki ordan inerler fikri ile sacmalar. (bkz: egitim cahilligi alir e$eklik baki kalir) thums: thums:

-- bitkilerin devamlı büyüme yetilerine özenen insan eylemi.

--- her ozguven eksiği olan insanın yapması gereken $ey.

-- vucuttaki kas hacmini arttırmak amacıyla yapılan spordur. insanlara neden bu kadar itici geldiğini ve neden bu kadar nefret ettiklerini bir türlü anlamam...
    - bir kere herkesin yapabileceği bir spor değildir. büyük bir irade ister. öyle gidip iki ağırlık kaldırmayla bitmiyor iş. bütün hayatınızı ona göre yönlendiriyorsunuz. beslenme şekli bunun en önemlisidir.
    - televizyonda, filmlerde, mankenlerde... kaslı bir vucut gördüğünüz zaman ağzınız açık bakıyorsunuz. onlar anasının karnından kaslı çıkmıyor. hepsi vucut geliştirme salonlarında kıçlarını yırtıyor.
    - sağlık olarak da çok yararlıdır. devam ettiğiniz sürece grip bile olmazsınız. vucut direnciniz müthiş yüksek olur. enerjik ve dinç olursunuz. öyle üşengeç, hımbıl, sürekli bunalımda olmazsınız.
    - ilaç kullanmak ile vucut şişmez. ilaçlar, bu sporu yaparken dışardan almanız gereken besinlerdir. ama sabah akşam yemek yiyemiyor iseniz o besinleri hazır alırsınız.
    - öyle bir kaç ay çalışmak ile de olmaz. en az bir yıl düzenli olarak devam edip, çok düzenli yaşamalısınız. düzgün beslenmeli ve uyumalısınız. büyük disiplin ister.
    - o televizyonda gördüğünüz hayvan gibi iğrendiğiniz vucutlu kaslı mutantlar gibi isteseniz de olamazsınız zaten. bir kere vucut yapınız uygun olmalı ve pahalı ilaçlarla en az 2-3 sene belki de daha fazla çalışmanız gerekir.
    - güzel görünen, kaslı, atletik bir vucuda sahip olmanın neresi kötüdür şimdi. bunda iğrenecek ne var. bana da göbekli, kıllı, tembel insanlar iğrenç geliyor. onlardan biri olmak istemediğim için neymiş efendim "kendime güvenim eksikmiş, kişiliğim zayıfmış, domuz gibi görünüyormuşum, psikolojik sorunlarım varmış, yok bilmem ne...". bunları diyenlere "**************" demek istiyorum ya neyse yine hadi... thums: thums:

-- alışkanlık yapan ama bir o kadar da güzel spordur. evet, her türlü boklamaya, çamura rağmen spordur, o kadar..

harcadığınız onca zaman, emek, para ile aynada gördüğünüzde hoşunuza giden bir vücut elde etmişseniz ne mutlu size. kolay gibi görünmektedir hatta çoğu kişi için 'yiyecen aslanım. en kolay spor budur. ne geliyorsa önüne, ye korkma.' gibi laflarla karşılaşırsınız ama işin aslı öyle değildir. beslenme uzmanı olursunuz en kısa sürede..

dökülen onca ter ve elde ettiğiniz atletik bir görünüm ile etrafınıza bakışınız değişir. götü göbeği salmış insanları pasaklı, tipsiz, gıcık karşılarsınız. kalem pil kalınlığında kolu olup, üstelik de gömleği katlayıp etrafa 'kaslı' vücut göstermeye çalışan zavallılara acırsınız. karşı cinsten de aynı ilgiyi, emeği beklersiniz. şırdancı gibi bir sevgili asla kabul edemez bünye. siz hergün çalışırken o göt göbek büyütürse mutlaka ileride beğenmemezlik, bir münakaşaya gider bu yol..

spor salonu daha çok kahve ortamına dönüşür ilerleyen zamanlarda. sadece spor amaçlı değil, insanlarla iletişim kurma, sohbet etme, yardımlaşma, yeni elemanlar tanıma gibi bir çok yardımcı öğe ile bütünleşir. kahveye gider gibi evden çıkar gidersiniz. içeri girip de herkese selam çakıp 'baba naber' tarzında muhabbetleri, en az uğraştığınız spor kadar seversiniz..

boş zamanlarınızı öldürme aracıdır. it, kopuk, serserlilik peşinde koşup, mahalle aralarında kavga çıkaracak ortam arayan gençler yerine en azından daha makul bir zaman öldürme arayışı içerisine girersiniz. milletin bilinçsiz ve kulaktan dolma laflarıyla bolca karşılaşıp 'ama bırakınca foss diye sönüyormuşsun. ilaç alma ha onlar gay oluyormuş' tarzında binbir türlü hurafe ile karşılaşmak da diğer yüzüdür..

en güzeli de kendi vücudunu tanımaktır. kafayı yedirecek derecede aynalarla kanka olunsa da insanın kendini sevmesi ve aynada kendine bakıp bakıp 'heaayt be. arnold gibi oldum oolum' demesi güzeldir, eğlencelidir.. thums: thums:

-- sovyet doneminde spor akademisinden mezun olmus 50 yasinda olmasina ragmen 35 yaslarinda gosteren ve profesyonel yuzuculerdeki gibi vucuda sahip rus bir hocanin gozetiminde calisinca aslinda agirlik kaldirmaktan ibaret olmadigini, teknik gerektirdigini ve bilincsizce yapilirsa vucuda kalici hasarlar verilebildigini anladiginiz spor. hoca ile ilk calismamizda hemen hemen hic alet kullandirmadan sadece vucudun agirligin kullanarak ve ilk asamada bana cok hafif gelen bir calisma bitiminde eve neredeyse surunerek ulasabildim ve kendimi yataga atar atmaz deliksiz bir uyku cekip sabah cok hafif agrilarla ve cok dinc bir sekilde uyandim. zaten ilk olumlu etkisi uyku problemi uzerine oluyor. sadece biraz daha az yiyerek saglikli bir sekilde kilo veriyorsunuz. hocanin soyledigine gore ilk bir sene cok disiplinli bir sekilde haftada minimum 3 defa calismak gerekiyor vucudun sekle kavusmasi icin. fakat daha ilk ayin sonunda bile zindelestiginizi, vucudun sekle girmeye basladigini hissediyorsunuz. 3 aylik calisma sonucunda 96 kilodan 80 kiloya inince moraliniz yukseliyor. bu sporu yapmadan once sabahlari yataktan zor kalkarken basladiktan sonra gunesin dogusuyla beraber kalkip snav cekebiliyorsunuz. ayrica oglen yemeklerini de az yediginiz icin sonrasinda olusan halsizlik ve uyku istegi ortadan kalkiyor. thums: thums:

-- ne kadar hırslı olursanız olun malesef paraya bakan spordur. evde yapılan sporla, koşuyla falan öyle kaslı vucut imkansızdır. ya da çok uzun yıllar geçmesi lazım. artık yaşam tarzın olacak. istenilen vucut için kaliteli bir salona gitmek gerekli. şu an için en ucuzu 50 ytl. o bile kötüler arasında sayılır ama idare eder. daha iyileri 100-150 ytl'den başlıyor. evde yenen yemekle olmaz bu iş. yeterli proteini almak çok zor. bebek bisküvisi, tavuklu pilav, süt, yumurta... tavsiye ederim. ama proteinin çok çeşidi var. sürekli yumurta yersen sadece bir çeşidini alırsın. her türlüsü gerekli. o da evde yemeyle servete mal oluyor malesef. örneğin günlük yeterli l-glutamine amino asidini almak için bütün bir hindiyi yemek lazım. olmaz yani. bunun için ilaç kullanmanız gerekli. ilaç dediğim hazır gıda. hap yani. bunlarda bildiğiniz gibi biraz tehlikeli oluyor. çok sakat yan etkileri var. bu yüzden kaliteli yani pahalı markalar kullanmanız gerekli. size en doğru programı gösterecek ve yardım edecek bir de tecrübeli hoca lazım.

yiyecek + ilaç + salon + hoca = büyük masraf

zengin insanlar, örneğin film yıldızları bizim kadar kasmıyor o vucudu yaparken. veriyor parayı güzel güzel şişiyor. ayrıyetten düzenli günlük hayat lazım. yani salonda çalıştıktan sonra gidip bütün gün işte de koşturuyorsanız olmaz. çalışma haricinde dinlenecek vucut. yoksa gelişmeyi bırak erir gider kaslar. yani para gelecek sen yatacaksın. boş vaktinde de bu sporu yapacaksın. abartmak gibi olmasın ama aylık 1000 ytl ayırabiliyorsanız türkiye'de istediğiniz vucudu kolaylıkla yapabilirsiniz. yoksa aç karnına çorbayla muzla fazla kasmayın. emeğinize yazık.

Despo ve djburakgs bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    djburakgs bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Despo çok haklısın, bu arada bir şey dikkatinizi çekti mi? Tüm eleştirilerde genellemeler yapılmış, amele etmişler herkesi :) Şimdi birimizi de çıkıp dese ki sözlük klanlarında yazanlar boş işlerin adamıdır, boş konuşurlar desek ne kadar doğru olur? Sormak isterim kendilerine, onların lisanıyla hepsini selamlıyorum :)

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    diez bunu beğendi.
  5. arnold_junior_

arnold_junior_ Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence gayet güzel özgür bie yazı
    özgürlükle cahilligi , her zaman oldugu gibi karıstırıyoruz!!!!

6. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    Boyle ınsanlar cok fazla, banada dıyolar misal ne sporu yapıyosun vucut gelıstırme aman aman fazla buyume ozur dılerım hayvan gıbı olma vs ya dıyorum sen onu o kadar kolaymı zannedıyosun dıyorum yok anlamıyolar ılla o agırlıkları kaldıranların ınsanı yonlerını kaybettıklerını savunuyorlar

Hatta soyle bırseyde eklemek ıstıyorum bı arkadasımla yarısmaları seyredıyoruz konusmamız aynen soyle

Ben:Adamlar ıyı calısmıs helal olsun
    X:Yok be ne calısması devamlı yıyıyolar bıde gıdıyolar hammallık yapıyolar
    Ben:Aferın sen bu kafayla devam et
    X:Aaa su adama bak guluyo

zannedıyokı vucut gelıstırme sporuyla ılgılenenler gulmez konusmaz somurtur kaşlarını catar devamlı kavga eder bu tabular ne zaman yıkılıcak cok merak edıyorum

7. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bir cogu esprili sekilde yazilmis enteresan yorumlar. Cok hosuma gitti. Hatta yazicidan bastirdim, arkadaslarima gosterecegim.

Benim en sevdigim yorum :
    "-- vücudunu şişirerek dişilere kur yapmanın kurbağalara özgü olmadığını anlamamızı sağlayan spor dalı."

Birkaci sacmalamis tabiki ama her yerde boyleleri cikabilir :
    "-- her ozguven eksiği olan insanın yapması gereken $ey."

Ama bence genel olarak guzel. Eksi Sozluk'u seviyorum.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçenlerde aileler yarışıyor programında demet akbağ yedi aynı naneyi..
    "vücutları yerine keşke kafalarını geliştirseler" diye..

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    eskiden ağzı olan konuşuyordu şimdi neti olan yazıyor.100 msj yazılıyorsa ekşi sözlükte garanti 50 si sallama,içeriği boş şeyler oluyor.millet boş vaktini nasıl dolduracağını şaşırmış durumda.sırf orada değil başka forumlardada öyle.adam birinin öldüğü haberini vermiş veya kötü bir haber ona bile eline sağlık güzel paylaşım yazıyorlar.hepsiburadaya bakın çoğu ıvır zıvır yorumlar.çoğu insan sırf bişeyler yazmak için bişeyler sallıyor.artık ekşi sözlüğünde pek çok sitedeki yorumlarında bir espirisi kalmadı.
    bu gün sporcuyla dalga geçenleri 10 yıl sonra görmek isterim.ben merdivenleri rocky gibi çıkarken onların çuf çuf sesine benzer soluma seslerini duymak isterdim:)

diez bunu beğendi.
  10. cenci

cenci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ANKARA
    gelistirme ile ilgili yanilgilar

yanılgı: vücut geliştirmek için ağırlık kaldırırsan kuş ötmez, sahalara veda eder jübile yaparsın.

gerçek: her ne amaçla olursa olsun ağır çalışmak veya ağırlık kaldırmak bilinen en doğal testosteron arttırma yöntemidir.

bench_O
    yanılgı: bench press te ne kadar çok basarsan, o kadar çok kız sana verir
    gerçek: aslında ne kadar çok kaldırırsan, alt bölge damarlarına o kadar yüklenirsin, şeyin düşer, kimse sana vermez

:(
    yanılgı: vücudumu üçgen gibi, hayvan gibi yaparsam bütün kızlar bana hasta olur, deli olur.
    gerçek: bu tıfıl halimle nereden bileyim lan gerçeği ühühü.

11. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Kimsenin gunahini almiyim ama,
    bence bu sporu yapanlari, hakkini vererek yapabilenleri "amele" gibi gorenlerin %99 u, bu sporu yapmaya kalkipta, hamlik agrisindandi, ilk basarisizliktandi, umitsizliktendi, sundandi bundandi falan diye vazgecip, bu sporu birakip sonrada kotulemeye calisanlardir.

Bende hamlik agrisi falan cektim, bir ise yaramiyor sanip birakma asamasinada geldim, henuz cok yeniyim, evet, ama yinede ilk gunlerdeki agrilara ragmen pes etmedim, vucudumda birseylerin gelistigini hissediyorum artik. Yoksa belkide bende onlar gibi konusurdum bu sporun hakkinda..

Sonucta kedi ulasamadigi cigere... :D

12. Lanvin

Lanvin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sözlük tiplerinin büyük coğunlugunun pc başından hiç kalmadan göbeğini kaşıyan saçı başı dağılmış sanal varlıklar oldugu varsayılırsa kıskançlıklarından sebep yazıldıgı aşıkar olan yorumlar bütünü. sıska yahut göbekli bi vucuda tercih edilen her şeye bahaneleri var bu amcalarımızın. ciddiye alınmamalıdır.

13. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    maşallah :)

14. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bırakın şu kompleksli yaratıkları.En yakın arkadaşlarımız bile bizi kıskanıyorken onlar bırakın kumla oynasın.

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bilmeden bilmişlik yapan çok insan var agırlıgın ev eşyası gibi taşındıgını bu sporun teknik gerektirmedigini yiyip içen protein tozu kullanıp agırlık çalışan herkesin çok iri olucagını savunan boş kafalı insanlarla dolu ülkemiz.artık bütün sporlarda boks, dövüş sporlarndaı ciddi agırlık çalışmaları yapıyorlar bunun dışında futbol basketbol valeybolda ki sporcularda agırlık çalışıyorlar.zararlı bi spor olsa bu spor diger dallarda ki sporcular agırlık çalışmazdı. insanların vucudunu önemsemesi çok güzel birşey. hem body yapan insanlar haftada toplasanız 4 saat agırlık çalışıyor yarım iş günü kadar vucuda zaman ayırmak çok mu zor? :D sanki anormal birşey yapıyormuşuz gibi konuşuyor çevremizde ki insanlar komplekse giriyorlar. kıskanıyorsun beLLİ be cahil :D kısanıyorsan git sende yap bu sporu nazar degdirme BARİ !!!

16. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Klavye başından konuşmak çok kolay:) Vücudu yağ bağlamış zekası düşük sözlük yazarlarını birde antremanda görmek isterdim.

İstediğin kadar ye,supplement kullan hatta iğneleri bir tarafına vurdur.İnsanüstü irade ve antreman gücün yoksa hiçbirşey olamazsın..Pc başında sigara içerek sağa sola yorum yazmak pek irade gücü istemese gerek?

Sayfayı Paylaş