Egzama

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve letsev tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    Bu lanet hastalığın bir tedavisi yok malesef. insanın hayatını mahvediyor heleki benim gibi insanın saç derisi ve bütün suratında çıkınca. Farketiğim birşeyde öelikle body yapığım zamnların ardından artması. bütün hayatımı tümüyle etkiliyor şimdide spormu yapamayacağım

2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    sende olan egzama türü genetik olsa gerek adını yanlış hatırlamıyorsam atopikti. Bu egzama türü terle birlikte de artar. Bu egzama türünde bir aşı olsa gerek duyarlılığı azaltan yada anti allerjen.. Siz yinede tekrar bir doktora görünmelisiniz.

Geçmiş olsun...

letsev bunu beğendi.
  3. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bende egzamadan muzdaribim :) genetik bence cunku ailenin tamamında var... yoğun araştırmalarım sonucu yeme icme duzene girince stress ve sıkıntıdan uzak durunca doğru tedavi yolu benimsenince çok fazla ortaya çıkmıyor... ben yaklaşık 10 tane dr a gittim fakat bir çözüm bulamadım... bir arkadaşımın annesi kocakarı ilacı tabir edilen bir ilaç hazırladı bana (ki berbat bişey) yaptım işe yaradı ama etkiside 1 yıl sürdü sonra sıkıntılı bir dönemimde yine nuksetti... en son artık dr tavsiyesiyle bir tedavi şekli geliştirdim ve artık onu uyguluyorum çok sıkıntıya girmedikten sonra acıyı cok yemedikten sonra kontrol altında tutyorum... yani saçımda ve yuzumde kızarıklık cıkmıyor artık... kendi tedavimi yazıyorum:)

ilk tedavi

betnovate veya dermovate losyon saça sürülecek 1 saat beklenecek
    aynı losyon ince bir tabaka halinde yüze sürülücek

1 saat sonra banyoya girilip ketanozol içeren bir şampuanla saç yıkanacak (ketoral nizoral)

hatta saçta şampuan 5 dk beklenicek 2 kere uygulanacak..

banyodan sonra yüze beklazon krem

uyguladım..

bu tedaviyi sadece 3 gun kullandım cunku kortizon olduğundan dolaayı fazla kullanılmaz...

normale dönen saç ve cilt derisinin bu normalliğini korumak ve egzemayla karşı karşıya kalmamak içinde yapmamız gereken rutin kontrol şekli:)

1-nizoral ve ketoral dışında şampuan kullanamayız başta belirteyim...
    saç dökulmesi tedavisi için revita şampuanın egzemayı etkileme durumu olmadığından haftada 3 gun revita 2 gun nizoral şampuan kullanıyorum...

dediğim gibi egzeması olanlar başka şampuan kullanmayı unutsunnn direk tetikler...

2- yüzümü yıkamak için seba med sabun kullanıyorum düzenli... seba med şampuan almanyada bebekler için üretilmiştir. bebeklerin kafalarında ve ciltlerinde oluşan halk arasında konak denilen egzema benzeri pullanmayı önler...

3- acı ve kızartmadan uzak durmak gerek... baharattı abartmamak gerekir...

bu tedaviyi uyguladığımdan beri hemen hemen hiç egzama belirtileri ortaya çıkmadı ama bu dr kontrolunde ve bana uygulanan tedavidir...

temizlik düzenli beslenme doğru sabun ve şampuan kullanımı egzemayı ortadan kaldırmaz ancak ortaya çıkmasını engeller... stresstende uzak durun....

letsev bunu beğendi.
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    teşekür ederim. aslında benhatalı bir davranışta bulundumu itiraf etmeliyim birkaç sene öncesinde doktora gitmiştim ki doktor amerikan hastehanesinin doktoruydu. bana aynen sizin dediğiniz gibi ilaçları tavsiye edip aynı tedavi şeklini önerdi ilk etapta sonra gelmem için bir randevu dha vermişti. ama ben açıkçası pimpirikli biriyim ve kolay kolay bilmediğim şeyi kulanamam ve o ilaçları gidip almamaıştım. hata doktor ilaçların kortizon içermediğini söylemişti. şu an daha çok ilerlemiş durumda ozmanlar sadece saç diğplerimde anlımın üst ksımlarında iken şu an göz çevrem ve yanaklarımın üstünüde kaplamış gerçekten insanı moralman çökerten bir görüntü oluşmuş durumda. doktorda o gün bana birsürü soru sormuştu
    strese giriyormusun nedir seni streslendiren vs. diye. ayrıca ailemde birtek bende var bu hastalık. yani genetik olan türü bende yok. ama dikkat ettim ne zman idmanalrı çoğaltsam orlardsaki yanma ve kaşıntı artıyor. ağırlıkların verdiği strestenmidir terdenmidir bilemiyorum .ama sporumu bile etkilemesiki spor yapmak istiyorum beni gerçekten heryönden etkiliyor .

elimde ayağımda bacağımda olsaydı yinede biryere kadar. ama insanın yüzünde olması tahmin edersinizki çok kötü bir durum

5. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    dediğim gibi

az önce ismine dikkat etmedim ama arkadaşın biri terlemenin bunu tetiklediğini yazmış doğrudur tahminimce:)

ama önermedim bu tedaavi şekline uyguladığımı anlattım herkeste farklı olabilir ama bildiğim ve herkesin yapması gereken seba med sbunu ve ketanozol şampuanı hayatınıon vazgeçilmezi yapmak... bu sebeble bence denemelisin yazdığımı :D cokta maliyetli birşey diil beklazon krem3 ytl nizoral şampuan 7 gibi bişey seba med şampuan 11 dermovate 8-9 civarı ama 1 yıl gider en az bunların hepsi... sakın başka şampuan kullanma .... zaten tahminimce saçında dökulmeye başlar egzema saç döker bir muddet sonra genetik kellikte varsa zor durumumuz ben bunlarla yaşıyorum :)

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    Doktorun verdiği reçeteyi bi vulsam alıcam hemend e o ilaçları:) işte bulamıyorum neyse tekrar gideceğim. kızarık kabarık ve deri pul pul bi şeklde durmak .hiçte hoş değil umarım düzelir

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evet doktora tekrar gittim tabi daha ilerlemiş şeklde ilk yazdığı nizoral oldu. antibiotikte yazdı ve krem. yanlız sanırım bünya nizorola alışmasın diye başka bir şampuanla dönüşümlü kulanmak gerekiyoırmuş selsun şampuan aldım ama ondada şüphelerim var tahriş olmuş cilte kulanmayın yazıyor

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    letsev tedavisi ni size pm.. söylemeye bile utanıırım bende var idi elimde

lise 3 ten beri ben de olan illet

sol el serce parmak kıl dibinde

sol el işaret parmağı kıl dibi

Allaha şükür bu metinleri yazarken elime bakıyorum eser yok.

ama sizin bölge biraz daha zor. nasıl olacak düşünüyorum.

9. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    ph dengesi

dönüşümlü kullanıcan şampuanın ph dengesi 5.5 olsun bence seba med anti dandruff kullan dönüşümlü kullanıcaksan haftda en az 2 kere 2 şer kere 5 dk beklemek kaydıyla nizorali ihmal etme geri kalan günlük saç yıkamanda seba med anti dandruff kullan çok faydalı ve saf bir şampuan nizoral gibi etkili değil ortaya çıkmasını önler benim sana yazdığım reçeteyi kullan 10 numara kontrol altına alırsın ve yazdığım gibi devam et ortaya çıkmaz egzamayı sorun haline getirmektende kurtulursun bence....

Sayfayı Paylaş