Efedrin-Clenbuterol ün Sigara Tiryakilerine Etkisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CENTAUR tarafından 9 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

:idea: Selam arkadaşlar, clenbuterol ve efedrin gibi ilaçların akciğerlerin kapasitesini artırdığıını ve kalp ritmi bozukluğu, çarpıntı ve yüksek tansiyon gibi etkilerini biliyoruz, sigaranında nabzı hızlandırdığını, biraz kalbi zorladığını ve dumanın ciğerleri tıkadığınıda biliyoruz, sigara içen biri olarak bu beni korkutuyor :? , bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sigara metabolizmayı hızlandırıyo ve iştahı kesiyo.23 yaşında ve maalesef 11 yıllık bi tiryaki olarak bunu biliyorum :cry: Zaten sigarayı bırakanlar da iştah açılması ve metabolizmanın yavaşlaması ile fix kg alırlar bu da bildiğimiz birşey.Zaten sigaranın kendisi başlı başına kalbin anasını ağlatıyor,Centaur,kardeş bence hiç değilse efedrin kürün boyunca sigarayı bırak derim ben olsam.Çünkü efedrinin de en önemli özelliği kalbe vurması,sigarayla beraber kalbine birşey olma riskini artırırsın bence.Yine de bence bi doktor yorumu lazım bu konuda...

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şu anda kürde değilim, yalnız elimde clnbtrl var onu kullanacam kesin, işte sigarayı geçici olarak askıya almak veya azaltmak şart,
    Definasyon döneminde kardio idmanlarının peşine uzun saatler dışarıda gezintilere çıkmak, vakit geçirip oyalanmak geliyor aklıma, zaten akşam saatlerinde kullanmayacam ve uzun süre yüksek dozda kullanmayacam, yalnız bu kısa süre içinde köpek gibi en az 1-2 saat kardio yapmayı düşünüyorum.

Doktora gelince, bu konularda doktora itimadım yok, bazı doktorlar yaptığımız işi anlamayabilir, saygı göstermeyebilir veya karşısındakini salak zannedip azından çıkanı kanun sayacağımızı zannedebilir, ne malum doktorun onu kullanırsanız kalpten gidersiniz demeyeceği :? doktor var bide 'Doktor' var yani ;) .

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Doktorları dinlemek en emniyetli yolu seçmek anlamına geliyor sonuçta. Bugüne kadar yüzbinlerce insan efedrin kullandı ve sonunda kalp hastalığı olan veya kilosu aşırı olan, efedrini de overdose kullanan 3-5 insan öldü diye efedrini karalama kampanyası yapıldı ve bu ilaç ciddi denetim altına alındı. Bence insan kendini dinlemeli, dışarıdan bilgiler almak tabi ki güzel ama kendi kendinin doktoru olabilmeyi başaracaksan bunu uygulamak bence bu ve benzeri durumlarda en iyisi. Efedrin kalbe yüklenen bir ilaç. Efedrin ve kafeini kombine ettiğin zaman kalp atışların hızlanacak, bunun sonucu olarak da, özellikle yüksek tempolu koşuda kalbine biraz yükleneceksin. Vücut resimlerinden gördüğüm kadarıyla yağ oranı konusunda ciddi bir sorunun yok, bu yüzden kalbinde yağlanmadan dolayı bir problem olabileceğini sanmıyorum ancak sigaradan dolayı zaten dolaşım yollarına biraz zarar vermiş olabilirsin ve efedrini de yüksek dozlu kullanıp aşırı egzersiz yaparsan tatsız sonuçlar yaşayabilirsin, illa kalp krizi olacak diye birşey yok ama mide bulantısı, baş dönmesi ve baygınlık da yaşanabilir. Benim önerim başta efedrin kullanmadan, iyi bir diyetle kardio yapman (1-2 hafta) ardından ise bir süre boyunca (1-2 hafta) 25 mg (yarım tablet) efedrin kullanarak kardio sırasında vücudunun veriği semptomları gözlemlemen. Herşey iyi giderse zaten bir süre sonra kalbin de daha güçlenmiş olacak bu 1 ayda, efedrine de biraz alışmış olacaksın. Daha sonra da istediğin noktaya gelene kadar 1 tablet efedrin alarak devam edersin.

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

:oops: Burada sana teşekkür etmeyi unutmuşum blitz teşekkürler tavsiyelerin için.

6. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    sigara iştahı baskılayarak kilo alımını engeller bunda endorfin salgılatması ile keyif vermesi gibi etkenler vardır metabolizmayı hızlandırmaz ancak damar üzerinde ciddi zararları vardır aterom plağı olşumu endotel hasarı damar lümeninin daralması gibi etkilerin üzerine efedrin gibi vasokonstriktör (damar büzücü) bir madde kullanmak kalp ve diğer organlara olan kan akışında azalmalara yol açarak bu organlarda iskemi(kalpte olunca kalp krizi denir) oluşabilir ve genç bireylerdegörülen kalp krizleri ise daha ölümcüldür tabii burda yazdıklarım her zaman olacak diye bir kaide yok clenbuterol ise b mimetik bir madde yani kalp atışlarını ve kasılmasını artırır ben 3 ünün birlikte sağlık için spor kavramıyla bağdaşmadığını düşünüyorum

7. TheKERIM

TheKERIM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Açıklaman için teşekkür, senenin 9 ayı sağlık için spor yapıyorum 3 ayıda görüntü için olsun, varsın bağdaşmasın.

Sayfayı Paylaş