EFEDRİN

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve Coleman tarafından 16 Ekim 2004 başlatılmıştır.

1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    Bir hormon birleşimi olmayan bu maddenin vücuda 3 etkisi vardır.Bu etkiler sırasıyla;1- Yağ yakıcı etkisi: Vücut ısısını arttırarak ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Kahve ve aspirin ile birlekte alınırsa etkisi ikiye katlanır.Bilimsel araştırmalar 25mg efedrin,200 mg kafein,300 mg aspirin karışımının yağ yakmak için uygun doz olduğunu ve günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce alınırsa kayda değer düzeyde yağ yaktığını kanıtlamıştır.2-Güç arttıcı etkisi: Özellikle antrenmanlardan bir saat önce 25-50 mg efedrin ile %10'a kadar kuvvet artışı sağlanabilir. Kaslar ve merkezi sinir sistemine yaptığı bu etkiyle daha istekli antrenman yapabilir ve daha fazla ağırlıklarla çalışabilme kapasitesi nedeniyle güç artışı ve kas yapımını arttırabilir. 3-Yıkım önleyici etkisi:Antikatabolik(kas yıkımını,erimesini önleyici) özellikleri nedeniyle düşük karbonhidratlı diyetlerde(yağlardan kurtulmak için) kullanılabilir.

Tabiiki yan etkileri vardır:Hızlı kalp atışı,Uykusuzluk,İştahsızlık,Yüksek tansiyon(bir çok hastalığın kaynağı), Titreme,Başağrısı,Baş dönmesi.Bu yüzden çok sık ve uzun süreli kullanılmamalıdır.Ayrıca sık kullanma sonucu pozitif etkileri azalacaktır.Çünkü vücut buna alışacak ve daha fazla doza gereksinim duyacaktır.Su yosunu,elma sirkesi ve B6 vitamini gibi doğal maddeleri yağ yakmada efedrin yerine kullanabilirsiniz.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.088
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    bilgiler süper yanliz sitede daha evvel vardi bu bilgi ;)

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benım bır arkadasım atletızm yarıslarında kullanmıstı.kısa mesafede oldukca faydasını gordu fakat uzun mesafe kosularında yazılanlardan farklı bır yan etkı daha ortaya cıktı...ucuncu 400 metrede neredeyse yurume moduna gecmıstı.bunun nedenıde kosu sırasında bosalmasıydı.belkı bırtek bu kısıde oldu dıye dusunduk ama dıger arkadaslarında yuzde 60'ında bu goruldu.bosalmayanlarda ıse son haddıne kadar zor dayandıklerını ogrendım.hepsı solugu tuvalette aldı!

4. Guest

Guest Guest

Coleman;

yazdigin bilgi gercekten dogru. Aynen katiliyorum. Fakat bu antikatabol meselesi hala arastiriliyor cünkü ufak deneylerde olumsuz sonuclar cikti ama hala kesin bir dille bir sey söylemek yanlis olur.

guardbody;

kardes dedigin sey dogru ama bu durum yüksek dozlarda görülüyor. mesela bir futbolcununda basina gelmisti. macdan önce 80mg efedrin maddesi almis ve aynen dedigin gibi olay vuku bulmus.

Düzgün bir sporcuya 25mg da yeterlidir.

5. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Yav ben günde 250mg aldığım halde(3 hafta) hiç donuma boşalmadım!

6. Guest

Guest Guest

250mg mi? ohaa diyecem simdi am ayip olacak.

Kardes sen bu dozla neye ulasmaya calisiyordun? 250mg yani 5 tablet efedrin yuttun. Ben bu doz ayarini 15 senelik profesyonellerde bile görmedim duymadim. ama kalb kirizi gecirmek mümkün dikkatli olun arkadaslar.

Türkiyede efedrinin acikca satilmasi yasaklanmasinin baslica sebebi ani kalb kirizi gecirenlerdir ve tr de ölenlerde olmustur.

7. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    5 tablet efedrini alınca insanın harbidende nevri dönüyo.Benim gözlerim sırf göz bebeği oluyodu resmen...

8. Guest

Guest Guest

sven kardes sen ucuz atlatmisin. Amerikada american futbolu oyanayan bir profesyonel sporcu mactan 1 saat evvel 150mg efedrin aldi ve kalb krizi gecirerek öldü. Yani 3 tablet almisti. Adamin boyu 191 ve kilosu 90.
    yani bu adamla seni kiyaslarsam gercekten sanslisin diyebilirim.

9. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Benmi çok dayanıklıyım yoksa şu herifler mi çok çürük bir türlü anlamadım.Ben daha önce bahsettiğim anapolon kürümdede sırtımdaki sivilceler ve LDL'min aşırı yükselmesi dışında yan etki görmedim alla alla heralde Allah'ın sevgili kuluyum :) .Birde Mart kürüm mesajında cevaplanmamış bir kaç sorum kaldı, yardım edersen sevinirim :roll: .

10. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    250 mg mı abarmayın arkadaşlar sallıyosunuz ama bukadarda atmayın oha falan oluyorum yaniiiiiiii...! :lol: :lol: :D

11. Guest

Guest Guest

sven kardes daha 2-3 kur la bastasin. 10 kur sonra seni herhalde izmirin kordonunda gezerken degilde izmir devlet hastanesinde muayene olurken görürüm ki insallah böyle olmaz.
    Kendine dikkat et. Normal dozlarlada basari saglayabilirsin.

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    normal sartlarda don bıle kalmaması lazım ama :D
    sasırtıcı dogrusu.

13. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    150mg'ın öldürücü olması beni hakketten dumura uğrattı.Yav bizm buralarda ortalama doz zaten 200mg civarında.Bu arada yanlışlık olmasın kullandığım efedrin hidroklorüs(efedrin arsan).Bi insan nasıl 150mg dan ölür ya, aklım almıyo...

14. Rocky27

Rocky27 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    27
    Yer:
    Almanya
    selam

normal olarak kitabta okudum en fasla 150mg alinabilirmiz efredin ...

yani sabah 50mg

öglen 50mg

ve aksam 50mg

ama birden 150mg almak ölüm demektir bence

15. Guest

Guest Guest

sadece efedrin alipda fazla hareket yapmazsan bu belki kalb kirizi ortaya cikarmaz ama egerki aldigin efedrinden sonra mesela hizli kosu+boks+güres yada hizli hareket edilen spor dallarini ön plana koydugumuzda o zaman kalb krizi gecirme ihtimali oldukca yüksektir.

16. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Evet bu dediğin soruma cevap olabilir. Ben efedrin aldığımda hiç kardio çalışmadım sadece tekrar sayılarımı yükselttim.

17. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Efedrn kullanmış olanlardan duyduğum kadarıyla inanılmaz bir enerji veriyormuş bunu hepsi söylüyor. Çogu çalıştığımızı bile anlamaıyoruz daha fazla daha fazla istiyoruz diyorlar. Zayıflatma kısmı değil de şu enerji verme kısmı beni çok ilgilendiriryor açıkcası.
    Fakaaat öbür taraftan yan etkileri sayıldığında hele olan olaylar sıralandığında gerçekten çok tehlikeli olduğu ortaya çıkıyor.
    O tarz enerji veren yani bu oranda insana enerji veren başka bir ürün var mı?
    Ya da yasak masak dinlemeyip tehlikelerini de göze alıp efedrin mi kullanmalı?

18. Guest

Guest Guest

Ghaldzar>;

Steroidlerde enerji verir. Mesela eskiden avrupada bisiklet yariscilari yarismalardan 3 gün önce Halotestin aliyorlardi. Oysa halotestin kuvvet verici özelligi ile bilinen steroiddir.
    TestosteronPropionat maddeside genelde enerji verebilen maddedir.

Hatta 1996 doping testleri sonucunda ikinci ligde yakalanan bazi sporcular metenolon enantat(primobolan) maddesini kullanmislar. Oysa primobolan etkisi coik düsüktür.

Clenbuterol+Efedrin+Metiltestosteron(afro)+TestosteronAcetat(agovirin)+EPO+THG maddeleri sporcularin cogunlukla kullandigi dayaniklik maddeleridir. Bunun disinda Kokain ve bazi uyusturucu maddelerinide enerji niteliginde kullananlar vardir.

19. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    O yazdığın ilaçların etkilerine ve yan etkilerine baktığımızda efedrin çok masum kalıyor. O kadar yan etkiyi ve ilaç ve spor bırakıldıgında oprtaya çıkan etkileri göz önüne aldığımda efedrin kullanmak daha mantıklı geliyor.
    Sonuçta benim ihtiyacım olan sadece extra enerji.

20. Rocky27

Rocky27 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    27
    Yer:
    Almanya
    selam

ben efredin kür yapmistim ve burayada yazmistim.Hic yag yakmadi.Sadece bana güc ve gücüm büyüdü..Türkiyeden almistim ve eczande söyledi efredin güc veriyor ama yag yok oluyor demedi.Basi forumlarda okudum efredin arsan yag yagmiyormus

Sayfayı Paylaş