Eenerji Patlaması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Scoobz tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    meraba, öncelikle biraz kendi beslenmemden bahsedeyim günde 4-6 öğün besleniyorum iş & okul hiç bir şey yok(açık ünv) ve iyi dinleniyorum beslenmemse protein ağrlıklı. Hergün olmazsa olmazlarım vardır; tavuk & kr et & biraz kuruyemiş & antep fıstklı çikolata(bazen), peynir, süt, yoğurt ve hergün bir öğün karbonhidrat(makarna, pilav ne varsa artık o gün ev menüsünde) alırım günlük. Faydalı yada faydasız hiç bir türlü yağ almıyorum alamıyorum vücuduma (günlük 1adet antep fıstıklı çikolata hariç) midem bulanır yiyemem zaten. Cips & kola vs ıvır zıvırlarda yok. Neyse konuyu saptırmayalım beslenmeden bahsettim az cok biliyorsunuz.

Şimdi bazen öyle bi enerji patlaması oluyor ki yerimde duramıyorum antreman saatini iple cekiyorum bazende antremandan sonra bile hala gücüm olmamasına rağmen fazla calısma isteğim devam ediyor. Sanki bıraksalar saatlerce günlerce aylarca koşabilirim yada mekik şınav cekebilirim o kadar enerji patlaması yaşıyorum içimde. Sanırım testo biraz fazla salgılanıyor. vücut yağ oranım %7-10 arasında fit birisiyim. Ve kendi kiloma göre ağır yapıyorum antremanlarımıda, kendi kilomdan 10-15kg fazla insanlarla aynı kg de yada daha onlardan daha fazla ağırlık kaldırabiliyorum. Toplam 8-9 yıldır aralıksız spor yapıyorum. (son 3yılı fitness öncesi futbol).

Sorum şu bu enerji patlaması sizlerde de oluyor mu? Olduğunda ne yapıyorsunuz nasıl geçiyor ?

Not; gereklimi bilmiyorumda ek olarak; sigara alkol kesinlikle hayatımda yok ve günüm dövüş filmleri ve aksiyon filmleriyle geçip gidiyor :D

Son düzenleme: 29 Kasım 2012
  2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Her zaman oluyor şiddetli antrenman yapsam da geçmiyor off vermeden 15-20 gün vg ve her akşam kardio yaptığım dönemler oldu onda bile enerjim azalmıyordu az önce antrenmandan geldim hala yerimde duramıyorum evde duvarlara tırmanasım geliyor zararı olacağını bilmesem günde 4-5 saat antrenman yapardım herhalde, bunun sebebi en başta yaşımız ve sağlıklı olmamız diğer sebep de sağlam beslenme&antrenman&dinlenme üçlüsü.

Benim bu enerjiyi atmak için aklıma bazı "şeyler" geliyor da başkalarına zarar vermek istemiyorum :p :D

Ayrıca bu durum benim çok hoşuma gidiyor, fit ve enerji dolu hissetmek kadar güzel birşey yok kıymetini bil thums:

gokberkgovercin bunu beğendi.
  3. VVhistle

VVhistle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    antep fıstıklı çikolata ne için olmazsa olmaz onu anlayamadım

Sayfayı Paylaş