Eğik Sehpada mekik ve bel Ağrısı !!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Head__Bangers tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    merhaba arkadaşlar bu sporu öncelikle 1 ay gibi bir süre evde başladım ve salona geçtim salonda 3. haftamdayım temel program uygulanıyor şuan her bölge için.. fakt gel gelelim mekik hareketinde bel ağrısı çekiyorum...
    hareketi düz ve ters mekik olmak üzere 3x15 yapıyorum sehpam çok eğik değil en az seviyede fakat sıcakken tabi pek bişi anlaşılmıyor soğuyunca bel ağrısı çekiyorum ve şöyle bişi var hareketi yukarı kalkıp tekrar yatma pozisyonuna geçtiğimde belim hafif köprü şeklini alıyor sıkamıyorum belkide belim güçsüz olduğu için kontrol edemiyorum..yada çok yatıyorum ama sırtım yere değmiyor 4 parmak kalıyor..bu şekildemi doğru yoksa daha azmı yatmalıyım sehpaya ???crunch gibi mesala ??? lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa nasıl çözdüğünü ve önerisi olan arkadaşların yardmlarını bekliyorum... şimdiden teşekkür dostlarım...

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Mekiğin nasıl yapıldığı konusunda antrenöründen neden yardım almıyorsun anlamış değilim.Göstererek anlamak varken , fazla kalkmıycaksın mekikte , ters mekikte ise dikkat etmelisin ayaklarını yeterli seviye kadar kaldırıp belli bir seviyeye kadar indiriceksin.

Sayfayı Paylaş