Eğik Sehpada Mekik Çekerken Aşırı Bel Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ApocalipY tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba beyler ben kilo verme amacıyla spora gidiyorum ve çevremdekiler mekik çekmezsen zayıflayazsın diye beni sık sık uyarıyor.Bende ne kadar çekebilirsem artık 30-40 çekiyordum.İlk başlarda pek bi ağrı vs yoktu ama son zamanlarda belimde çok rahatsız edici bi ağrı oluyor eğik sehpada mekik çekerken bunun nasıl çözebilirim ? ( Karın kaslarını ne kadar sıkarsam sıkayım bi faydası yok ) Saygılarımla

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Oncelıkle mekıgın yag yakmayla zayıflamayla bır alakası yok ınanma buna..

Sanırım 30-40 zorlayarak yapıyorsun..20 tekrardan yap setlerını o 20 tekrarıda kontrollu yap..

3. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Birde karşında ayna varsa aynaya değilde tavana bak sürekli bendede ağrı oluyordu böyle yaptıkdan sonra olmadı hiç

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    -Bir bölgeden yağ atmaya çalışmak
    Yapılan son araştırmalar bir bölgeden yağ atmanın mümkün olmadığını gösterdi. Vücut yağ yakarken genetik şifresi doğrultusunda vücudun her tarafından değişik miktarlarda yağ atabiliyor. Örneğin, bazı kişiler öncelikle bel bölgesinden zayıflayıp üst bölgelerden daha yavaş yağ atarken, bazı kişiler bel bölgesindeki yağları hızla atamayıp, üst bölge ya da diğer bölgelerden daha hızlı yağ atabiliyor. Bu nedenle bölgesel zayıflamaya yönelik bir program mevcut olamıyor. Her gün yapılan yüzlerce mekik ya da karın sıkıştırma hareketleri de bel bölgesinde yağ atmak ve beli inceltmek için yeterli değildir. Çünkü bu hareketlerin temel işlevi bel bölgesindeki kasları kuvvetlendirerek buraya gergin bir görünüm kazandırmaktır. Dünyanın en güçlü mide kaslarına sahip olabilirsiniz ama yağ ile örtülüyse onları kimse göremez, ve bu yağlar mekikle erimez.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum....html?t=3254&highlight=mekik+bel+a%F0r%FDs%FD

Ayrıca tam mekik değil, yarım mekik çekiniz, crunch hareketini yapınız.

Tabi incinen bölgenizin tamamen iyileşmesini beklemeli, mümkünse doktora gözükmelisiniz.

Bel, omuz, bilek gibi hassas bölge sakatlıklarının üzerine gitmek kalıcı hasarlara yol açabilir.

purulence ve ApocalipY bunu beğendi.
  5. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Bendede oluyor karşımda ayna var ona bakıyorum :D akşama tavana bakmayı denicem. :D

6. emrehyt

emrehyt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    Kayseri

Sayfayı Paylaş