Dynamo- Üniversite tercih..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Dynamo tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra foruma tekrar döndüm. Sınav hazırlığından dolayı formumu da kaybettim, toparlarım inşallah. Soruma gelicek olursak:Tercih dönemi malum ama ben çok kararsızım. MF4 sıralamam 18.097.
    Kafamda YTÜ Elektronik haberleşme mühendisliği , inşaat mühendisliği (İTÜ,YTÜ), bilgisayar mühendisliği(ytü) bu bölümler hakkında bilginiz varsa paylaşır mısınız ama açıklayarak lütfen şunu seç diyip kaçmayın :)Teşekkürler şimdiden.

2. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Dynamo ozur dilerim konu dışı olacak lakin , bende sınav donemine giriyorum ve spora ara vericegim hacim ve guc kaybı ne boyutta oluyor detaylı açık larsan cok sevinirim

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

Özel Mesaj atsaydin keşke. Hacim kaybi bende cok olmadi ama guc kaybi bariz var en son 110 bench basmistim ilk idmanimda 60 bastim.

Ama eğitim daha onemli takma gucu hacimi.

daha sorun olursa ozelden yaz.

4. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Kesinlikle inşaat mühendisliği okumanı tavsiye ederim inşaat her zaman iş yapar ayrıca itü gibi bir üniversiteden mezun olunca iş sıkıntın söz konusu bile olmaz birde ailede inşaat mühendisi varsa gerçekten çok iyi olur her yönüyle inşaat en iyi mühendisliktir bana göre ;)

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler.. Ailede mühendis olarak abim var diyebilirim ytüde 3. sınıfta okuyor şu an inşaat. En üstte itü inşaat olacak büyük ihtimal fakat itü 16500 ile almış benim sıralama 18097..

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    inşaat okuyacaksan rusça veya arapça bilmen gerekir türkiyede çalışmaktansa yurt dışı daha cazip gibi duyduklarıma göre.o ülkelerdede bu 2 dil para eder.ingilizcen zaten vardır üstüne koyarsın.

7. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    biyomedikal de düşünebilirsin

8. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Ne alakası var her inşaat mühendisi Rusça ya da Arapça mı biliyor benim dayım Rusya'da İnşaat Mühendisliği yapıyor daha yeni gitti 3 ay oldu sadece İngilizce biliyor ayrıca ülkemizde bu alanda iş imkanı çok

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    iş imkanı çok olabilir fakat neden daha çok olmasın?ayrıca dynamo okulu 4 sene sonra bitirecek ve inşaat git gide popülerleşiyor yani diğerlerine göre bir farkın olmalı ki en iyi işte çalışabilesin.tabii bu benim duyduklarım ve mantıklı geliyor olayın iç yüzü daha farklı olabilir.

10. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Benim babam inşaat mühendisi amcam inşaat mühendisi bir kere öyle Rusya'ya felan herkes gidemez öncelikle en az 5 yıl tecrübe ve birikim gerekmektedir.Yurt dışında çalışmak göründüğü kadar kolay değildir Rusça öğren işte Rusya'ya gidersin gibi yorumları bir tecrübe edindikten sonra çevreden duyma bilgilere dayanarak bana savunma lütfen öncelikle yurt dışı hedefi varsa ki daha hangi bölüme gireceği kesin değil en az bir 6-7 yıl işi öğrenmesi kendini yontması gerekir ülkesinde daha sonra birilerinin yardımı ve desteğiyle iyi bir iş imkanı bulabilirse gitmek düşünülebilir şahsen ben yurtdışında özellikle Rusya gibi bir ülkede alfabesi bile farklı olan bir ülkede bir müslüman olarak ve tek başıma kazanacağım aylık türk lirasıyla 10 bin tl yi ülkemde ailemle arkadaşlarımla vakit geçirebileceğim ve aylık ortalama kazanacağım 3 bin tl ye tercih ederim.

11. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Verdiğin seçenekler arasında en mantıklısı Elektronik haberleşme mühendisliği çünkü bir sürü yerde bilgisayar mühendisliği bölümü açıldı uzaktan eğitim dahil inşaat mühendisliği ise MTOK kontenjanı altında baya bir öğrenci alıyor onunda modası geçecek anlıyacağın

12. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Selamlar

YTÜ'de gemi makine okuyorum, bilgim dahilinde birkaç bir şey yazayım :).

Yazdığınız bölümlerin hepsine gerek İTÜ gerek YTÜ'de okuyan arkadaşlarım var, 2 ev arkadaşım da İTÜ bilgisayar mezunu. Seçtiğiniz meslekler iş görecek meslekler, biraz kendinizi geliştirmeyle de güzel işler yapabilirsiniz.

YTÜ yazarsanız dezavantajınız Davutpaşa'da okumak olacak, yer olarak uzak ve konum olarak iyi değil ancak bunu önceden araştırmışsınızdır ama sanırım. YTÜ hakkında sorunuz varsa cevaplamak isterim.

13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kampus hakkinda sıkıntı yok evime 10 dk uzaklikta arabayla :)

Okulda ki Erasmus sartlari neler ve sartlari saglayan her ogrenciyi yollayabiliyorlar mi? Spor salonu yeterli mi? Aklımda şimdilik bunlar var belki bugun okula giderim tanıtım günü diye bölümünde okuyan öğrencilere sorarim. Teşekkürler

14. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    2.50 not ortalaması ve belirli seviyede ingilizce. Her öğrenciyi yollamıyorlar, bölümlerin kontejyanına göre sınav ve not ortalamasına bakılıyor örneğin 3 kişi gidecekse seçiliyor. Spor salonuna hiç gitmedim ama giden arkadaşlar aletlerin eski olduğunu söylüyordu ama alet sayısı, rack vs var mı bir bilgim yok. Fiyatı yıllık 120 lira gibi bir şeydi onu biliyorum bir de.

15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Anladım teşekkürler.. Bugün davutpaşadaydım tanıtım gunlerı ıcın. Kulüplere katılmamın bana ne gibi bir faydası olur?

16. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    mühendislik mi yazacan :D sıralaman çok güzel hiç yazma bile :D sen teknik öğretmenlere mühendislik ünvanı verildiğini hiç mi duymadın ? resmen bitirdiler bizim mesleği.. bende elk-elktronik müh. okuyorum

17. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    olsun mezun oldugumda aldığım egitime bakarlar sonucta muhendislik bitmez bence.
    Hangi okuldasiniz?

18. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    selçuk üniversitesi

o zaman sana bazı tavsiyelerim var benim bölüm için geçerli C programla dilini öğren,autocad kullanmayı bil,ingilizceni geliştir,bölüm derslerini geçmek için değil ilerde işine yarayacağını bilerek çalış zaten kaliteli bi işde çalışırsın ama bölüm zor bi de başkalarına bu ünvanı 100 liraya sbs tarzı bi sınavla vermeleri çıldırtıyor bizleri hakkında hayırlısı olsun

19. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

Tesekkur ederim. Tercihler bir bitsinde korkemda var açıkçası çünkü ytu ehm 18100 beniwm siralama 18097. Tutar mi sizce?

20. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    bence tutmasın az önce okudum mühendis odalarını kapatmak için mecliste çalışmalar başlamış ve oy çokluğuyla kabul edilmiş
    bu oda mühendis ünvanı alacak kişilere imza yetkisi vermemeyi planlıyordu sadece müh. fakültesi bitirenlere verecekti

Sayfayı Paylaş