****** Duyurusu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hakankabaoglu tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
 1. hakankabaoglu
  Offline

  hakankabaoglu Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  524
  Beğenileri:
  199
  Ödül Puanları:
  0
  ****** sitesinde böyle bir açıklama yapmış paylaşmak istedim arkadaşlar:

  Duyuru…

  ****** olarak geçtiğimiz Ocak ayı itibariyle sektördeki 7. yılımızı doldurmuş bulunuyoruz. Perakende satış yaptığımız ********.com da yaklaşık 5 yıldır hizmet veriyor sizlere. Bu süreç zarfında elimizden geldiği kadar başta Optimum Nutrition ve Xpro Nutrition olmak üzere en iyi ürünleri size en iyi hizmeti sunarak, en uygun fiyatlarla ve en avantajlı şekilde sunmaya çalıştık ve sunmaya devam ediyoruz.
  Faaliyet gösterdiğimiz zaman içerisinde her dönem hakkımızda aslı astarı olmayan bir takım söylentiler ve iftiralar ortaya atıldı, atılıyor. Sanal ortamda görebildiklerimize elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak bütün sitelerin forumlarını takip etmek çok mümkün olmuyor. Bugüne kadar hiçbir ****** çalışanı hiçbir rakip firma, marka ya da ürün hakkında fikir beyan etmemiştir. Bu konudaki hassasiyetimiz sektörde genelde tek taraflı olmakla beraber bundan sonra da devam edecek. Bizi bilen müşterilerimiz bu söylentilerin gerçekten uzak ve ticari anlamda gayr-ı ahlaki bir çaba olduğunu biliyor ancak kafası karışan insanlar olabiliyor. Buna istinaden bir açıklama yapma gereği hissettik. Bugüne kadar bu söylentileri çok fazla önemsemediğimizi itiraf etmeliyiz ancak şeffaf olmanın faydasına inanıyoruz. Aşağıda bizlere sıklıkla sorulan bazı sorulara açıklıkla cevap verdik. Verdiğimiz bilgileri tatmin edici görmeyen veya başka sorusu olanlar lütfen bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşsınlar. Listeyi buna göre güncelleyebiliriz.

  ****** artık Optimum Nutrition tek distribütörü değil deniliyor, doğru mu?
  Yanlış.

  Optimum Nutrition markasının Türkiye için yetkili tek distribütörü ******’dır.
  ******, yaklaşık 6 yıldır Optimum Nutrition markasının Türkiye’deki tek distribütörü ve büyüme anlamında bu altı yıl içinde yüzdesel olarak en büyük artışı gösteren distribütörlerden biri. ******, Optimum Nutrition’ın Bulgaristan ve Gürcistan’da da yetkili tek distribütörüdür ve sporcu gıdalarında bir markanın Türkiye haricindeki dağıtım haklarını da alan ilk firmadır. Bununla ilgili olarak Optimum Nutrition’a ait internet sayfasındaki distribütör listesine bakabilirsiniz; http://www.optimumnutrition.com/retailers.php

  ******’nın satmış olduğu ürünler sahte mi?
  Değil.

  Distribütör bir firmanın sahte ürün satması akla mantığa uygun değil. ******, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 6 yılı aşkın bir süredir Optimum Nutrition ürünlerinin dağıtımını ve satışını yapıyor. Eğer bu iddianın en ufak bir şekilde doğruluk payı olmuş olsaydı bu kadar uzun süre faaliyet gösterilmesi mümkün olmazdı. Burada insanların kafasını karıştıran bir önemli etken Bulgaristan distribütörlüğünü de almış olmamız olabilir. ******, Bulgaristan’da sadece satış yapıyor. Üretimi yok. Bulgaristan’ın sahte ürün anlamında, haklı veya haksız, olumsuz bir şöhrete sahip olduğu malum fakat ******’nın Bulgaristan distribütörlüğünü almasının öncelikli nedeni Optimum Nutrition ürünlerinin dağıtımını kontrol ederek Bulgaristan’dan Türkiye’ye kaçak veya paralel ithalat şeklinde ürün gelmesini engellemek. Bu konu daha önceki yıllarda sıkıntı olmuştu. Bunun haricinde sektörde genel olarak her daim bir sahte ürün söylentisi olmuştur fakat biz faaliyet gösterdiğimiz süre zarfında herhangi bir markanın sahte ürününe rastlamış değiliz. Rastlayanı da görmedik. Kalitesiz ürün, kaçak ürün, tarihi geçmiş ürün, içeriği etiketiyle uyumsuz ya da doping maddesi içeren ürünler olmuştur fakat sahte ürün hiç görmedik. ******’nın bütün ürünleri orijinaldir, resmi prosedürlere uyularak ve gıda mevzuatının öngördüğü analizleri yapılarak ithal edilmiştir.

  Ürünlerin üzerindeki ifadeler neden etiketleniyor?
  Ürünlerimizin tamamı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatı çerçevesinde ithal edilen ürünler. Bu yüzden Bakanlığımızın ilgili mevzuatına tabiiyiz. İzin verilmeyen sayıca oldukça fazla cümle ve ifade var. Muscle, Mass, Serious vs. ilk akla gelenler. Bunun haricinde ürünün özelliği anlatılırken de benzer anlama gelebilecek cümle veya kelimeler uygun görülmüyor. Bunları etiketlemek durumundayız ve yoruma dayalı sıkıntı yaşamamak için genelde tamamını kapatarak etiketliyoruz. Neticesinde ortaya genelde anlamsız ve bazen komediye kaçan görüntüler olabiliyor ancak buna yapabileceğimiz bir şey maalesef yok. Neticede ürünün asıl ve orijinal etiketi altta duruyor. Yapıştırılan etiketler mevzuat gereği.

  Whey’lerde “%100” ibaresi neden etiketleniyor?
  Protein oldukça pahalı bir hammadde. En pahalı protein kaynaklarından biri de Whey (peyniraltı). Soya veya benzeri daha ucuz maliyetli bir protein kaynağı içermediğini ve üründeki proteinin tamamının Whey’den elde edildiğini anlatmak için firmalar ürün isimlerinde “%100 Whey” ibaresini kullanıyorlar. Bunu ilk yapan firma Optimum Nutrition. Ardından birçok firma aynı isimde ürün çıkarmıştır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu konuda yanlış bir algının önüne geçmek adına bu ibareyi yasaklamıştır. Yaklaşık 2.5 yıldır “%100” ibaresi etiketlenerek kapatılmak zorunda. Biz gerekli başvuruları hem Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yaptık. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan “%100” ifadesinin yanıltıcı olmadığına dair elimizde yazı var ancak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “%100” ibaresinin kapatılmasında ısrarcı. Adı %100 Whey Protein olup içeriğinin tamamı Whey protein olan bir ürün yok. Olması da mümkün değil ancak mevzuat bu şekilde olduğu sürece “%100” ibaresi etiketlenerek kapatılmaya devam edecektir.

  Optimum Nutrition ürünleri hangi ülkeden geliyor?
  2008 yılında Optimum Nutrition, dünya’nın en büyük peynir ve peyniraltı suyu protein üreticilerinden biri olan İrlandalı Glanbia tarafından satın alındı. Avrupa Birliği ile Amerika Birleşik Devletleri arasında ciddi bir gıda mevzuatı farkı var. Bu fark içerik maddelerinden etiketleme şekline kadar birçok alanda kendini hissettiriyor. Glanbia, Optimum Nutrition markasının Avrupa’daki satışını artırmak için Avrupa Birliği mevzuatına uygun üretim yapmaya başladı. Bu üretim İngiltere’de yapılmaktadır ancak ürünlerin arasında etki ve kalite anlamında bir fark yok. Farklılıklar daha ziyade etiketleme şekli ve bazı katkı maddelerinin miktarlarıyla ilgili. Ürünün protein değeri ve kalitesi arasında bir fark yok. Böyle bir riskin göze alınması düşünülemez de. ****** olarak biz her iki ülkeden de ithalat yapıyoruz çünkü Avrupa Birliği’ne dahil değiliz. Mesela yakın zaman kadar stoklarımızda bulunan Extreme Milk Chocolate aromalı ürün Amerika Birleşik Devletlerinden ithal edilmişti ve şu anda satmış Double Rich Chocolate aroması İngiltere’den ithal ediliyor. Malum olduğu üzere gıda mevzuatımız Avrupa Birliği’ne uyarlanma sürecinde. Durum böyle olunca ithalat sürecinde bir sıkıntı yaşamamak adına ithalatlarımızı daha ziyade İngiltere’den yapıyoruz.

  Sitenizde satılan BSN ve Muscletech ürünleri Dubai’den mi geliyor?
  Halihazırda stokta bulunan ve kendi ithalatımız olan BSN Syntha-6 ve Muscletech Nitro-tech ürünleri Amerika Birleşik Devletlerinden ithal edilmiştir. Yani çıkış ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Ocak 2013 itibariyle ******, BSN markasının tek distribütörlüğünü almıştır. Bundan sonra bu konudaki yersiz şüphelerin de sona ereceğini düşünüyoruz. Ancak şunu da belirtelim, piyasada bulacağınız Dubai veya başka bir ülke üzerinden ithal edilmiş bir ürünün orijinal olmadığı veya ikinci kalite bir ürün olduğu iddia edilemez. Dubai, vergisel kolaylıklar ve ithal sürecindeki rahatlık itibariyle ticari anlamda avantajlı bir yer. Dolayısıyla oradaki distribütör veya toptancılardan ürün almak buradaki firmalar için de avantajlı olabiliyor. Dubai’den ithal edilen ürünler Dubai menşeli değildir. Dubai’de üretilen sporcu gıdası yok bildiğimiz kadarıyla. Sadece çıkış ülkesi Dubai’dir. Ürünlerin üzerlerindeki parti seri numaraları firmalara e-posta yoluyla sorularak tespit edilebilir. Araç piyasasından buna örnek vermek gerekirse BMW Türkiye Distribütörü Borusan ancak piyasada Borusan tarafından ithal edilmeyen ve daha ucuza satılan on binlerce BMW marka araç bulmak mümkün. Bu o araçların sahte veya ikinci kalite olduğu anlamına gelmez. Sporcu gıdalarında da aynı şey geçerli ancak sporcu gıdalarında yedek parça ya da bakım gibi satış sonrası hizmet olmadığı için satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayıyla ithal edilmiş olması. Kaçak gelen ürünleri satın alır ve bir sıkıntı yaşarsanız karşınızda muhatap bulamazsınız.

  Xpro Nutrition ürünlerini siz mi üretiyorsunuz?
  Hayır.

  Xpro Nutrition, ******’ya ait bir markadır ancak ürünlerinin tamamı yurtdışında (Almanya, Hollanda, İrlanda, Abd) üretilmektedir. Ürünlerimizi üreten firmalar bugün Türkiye’de satılan birçok Alman markasının da üretimini yapan firmalardır. ******’ya ait bir üretim tesisi hiçbir ülkede yok.

  Kapakların altındaki koruma genelde açılmış duruyor? Bu ürün sahte mi? Daha önce açıldı mı?
  Optimum Nutrition marka toz ürünlerinde kapağın içindeki koruma çok sıkı yapıştırılmıyordu ve kapağı çevirdiğinizde kapakla birlikte açılıyordu. Bu ürünün önceden açılmış olduğunu göstermez çünkü kapağın dışını çevreleyen bir koruma etiketi her zaman mevcut. Kapağı çevreleyen ambalaj olduğu sürece ürünün açılmış olma ihtimali yoktur. Optimum Nutrition ürünlerini önceden kullanan müşteriler buna alışkın ancak yeni kullanmaya başlayanlar için nadiren de olsa sıkıntı olabildiği için biz bu konudaki rahatsızlığımızı Optimum Nutrition’a ilettik. Şu anda satışta olan Gold Standard Whey Double Rich Chocolate ürünlerinin kapak korumaları daha sıkı yapıştırılmış durumda. Diğer ürünler de zaman içinde aynı hale gelecektir.  Hizmetimizle ilgili gördüğünüz bir eksiklik veya yaşadığınız bir sıkıntı varsa lütfen bunu bizimle paylaşın. Eleştiriye her daim açık bir firmayız ve eksiklerimizi gidermek namına müşterilerimizin fikirlerini önemsiyoruz.

  Saygılarımızla,
  ****** Ailesi
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 2. Extravaganza
  Offline

  Extravaganza Üye

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.513
  Beğenileri:
  2.556
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Şahsen sürekli alışveriş yapıyorum. Hizmet kalitesinden çok memnunum.

  Aynı çizgiyi korumalarını temenni ediyorum.
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 3. hakankabaoglu
  Offline

  hakankabaoglu Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  524
  Beğenileri:
  199
  Ödül Puanları:
  0
  Bence tek sıkıntıları optimum un tüm ürünlerini getirmemeleri mesela fish oil,Egg protein,natural whey vs gibi birçok ürünü yok optimum un o da çözülürse diyecek olmaz ama diğer türlü çok kötü optimen bile daha yeni geldi ülkemize bu çok kötü bi sonuc
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 4. mehmetanil
  Offline

  mehmetanil Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.952
  Beğenileri:
  2.271
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  avukat
  Yer:
  Beşiktaş-İSTANBUL
  Stokta uzun süredir hydrowhey casein ve hydro building yok ne zaman gelir acaba ayrıca kısıtlı aroma getiriyorlar.
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 5. khephnes
  Offline

  khephnes Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.323
  Beğenileri:
  2.629
  Ödül Puanları:
  123
  Optimum ZMA istiyorum :(
   
  kerembas54 ve Aranel bunu beğendi.
 6. Aranel
  Offline

  Aranel Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2012
  Mesajlar:
  1.008
  Beğenileri:
  611
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  ZMA getirsinler bize :)
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 7. bahattinreyiz
  Offline

  bahattinreyiz Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2012
  Mesajlar:
  27
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  13
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İzmir
  ****** gerçekten titiz çalışıyor. çoğunlukla ordan alışveriş yapıyorum. dediğim gibi çok titizler ve toz ürünleri getiriyorlar. eğer hap şeklinde ürün getirceklerse çok araştırıyorlar, malum jelatin mevzusu. çok hassaslar bu konuda
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 8. -RevoLt-
  Offline

  -RevoLt- Üye

  Katılım:
  7 Mart 2012
  Mesajlar:
  1.018
  Beğenileri:
  464
  Ödül Puanları:
  93
  2 haftadır ben de onun hakkında konuşuyorum kendileriyle.
  2 haftadır bu hafta getiricez diyorlar ama :)
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 9. LifeSteaLeR
  Offline

  LifeSteaLeR Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2011
  Mesajlar:
  230
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  38
  -RevoLt- bunu beğendi.
 10. -RevoLt-
  Offline

  -RevoLt- Üye

  Katılım:
  7 Mart 2012
  Mesajlar:
  1.018
  Beğenileri:
  464
  Ödül Puanları:
  93
  "Optimum Nutrition markasının Türkiye için yetkili tek distribütörü ******’dır"

  arkadaş yazmayın şunu işte ya.
  optimumun sitesinde gnc'de var.
   
 11. hakankabaoglu
  Offline

  hakankabaoglu Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2011
  Mesajlar:
  524
  Beğenileri:
  199
  Ödül Puanları:
  0
  evet bende simdi gördüm yalnız altına official retailer die not düşmüşler artık ne demekse gnc de hydro builder var 900 gr lık cikolatalı ve ******nın getirmediği optimum l carnitine shot 3000 mg var cilek muz aromalı optimum gold var bence bu iyi olmus en azından farklı ürün getirirler
   
  kerembas54 bunu beğendi.
 12. Von_Pasther
  Offline

  Von_Pasther Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2011
  Mesajlar:
  208
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  0
  GNC international distirbütördür her ülkede gnc şubelerinde optimum satmaya yetkisi var.O yüzden distirbütör olarak gözüküyor.Yoksa türkiyeye optimumdan ürün ithal eden tek firma ******dır.Gnc nin optimum ürünlerine uyguladığı fahiş fiyat politikasından distirbütör olmadığını anlayabilirsiniz.

  Ben bu duyuruyu optimum gold whey standard ın altında paylaşmıştım bütün sorulara cevap niteliği taşıyan güzel bir duyuru.

  Yıllardır ******dan alışveriş yaparım amerika fiyatlarına supplement satan başka bir tedarikçi yok.İlgi alakalarıda çok iyi hiç sorun çıkmıyor.Alışverişten hep mutlu oluyorsunuz.

  Optimum Opti-Men , Amino Energy , Creatine , Gold Whey Standard kullanıyorum her zaman ******den alışveriş yaparım.Çok memnunum.Sabah 6 da sipariş verilip öğleden sonra evinize ürün teslimatı yapılabilen firmadan herkes memnun kalıyor haliyle
   
  Son düzenleme: 9 Mart 2013
  kerembas54 bunu beğendi.
 13. Solwied
  Offline

  Solwied Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  468
  Beğenileri:
  104
  Ödül Puanları:
  53
  ******'nın Bulgaristandada distrübitörlüğü var
  ordan ürün getirmiyolardır umarım
   
 14. mehmetanil
  Offline

  mehmetanil Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.952
  Beğenileri:
  2.271
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  avukat
  Yer:
  Beşiktaş-İSTANBUL
  hydro building 3 aydır gelecek güya sonra bu firmatitiz bu firma iyi diyenleri anlamıyorum. Gelmeyecekse gelmeyecek de bizde başka yerden alalım ürünü yani
   
  -RevoLt-, Sainted, kerembas54 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 15. Von_Pasther
  Offline

  Von_Pasther Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2011
  Mesajlar:
  208
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  0
  ******yı karalamak için çırpınmanızı anlamıyorum.Başka yerden alma abi nolur bizden al diyeceğini sanmıyorum ******nın size.
   
 16. mehmetanil
  Offline

  mehmetanil Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.952
  Beğenileri:
  2.271
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  avukat
  Yer:
  Beşiktaş-İSTANBUL
  Öncelikle bilip bilmeden karşındaki hakkında yorum yapma.

  Ben yaşadığım olayı sölüyorum.

  Ayrıca ben öle 50 100 150 tl lik değil ürün aldımı 2 bin 3 bin tl lik ürün alıyorum.

  Ve evet ****** bana başka yerden almayın bekleyim ürünlerimiz gelecek diyor hatta numara bırakın biz size dönüş yapalım diyor.
   
  hakankabaoglu ve kerembas54 bunu beğendi.
 17. Solwied
  Offline

  Solwied Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  468
  Beğenileri:
  104
  Ödül Puanları:
  53
  ******nın suçu yok demiyorum şuan türkiyede hydro builder bulamadım bitek onlarda değil ama oyalamaları yanlış bişey
   
  mehmetanil bunu beğendi.
 18. mehmetanil
  Offline

  mehmetanil Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.952
  Beğenileri:
  2.271
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  avukat
  Yer:
  Beşiktaş-İSTANBUL
  Ürün çok sıkıntılı uzun dönemlerdir bulunamıyor hangi şehirde oturuyorsunuz acaba ?

  Adana real alışveriş merkezi Gnc Shop

  Malatya malatya park Gnc Shop ta ürünler vardı belki diğer mağazalarda mevcut olabilir elden satışlarda.

  Tek tek mağazaları arayarak sorabilirsiniz. Ancak ürünler 1040 gram lık kutulardadır.

  Belirteyimde büyük kutudan yok sanırım.
   
  hakankabaoglu bunu beğendi.
 19. Von_Pasther
  Offline

  Von_Pasther Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2011
  Mesajlar:
  208
  Beğenileri:
  38
  Ödül Puanları:
  0
  3.000 liralık supplement ha iyimiş.Size gnc den iyi alışverişler
   
 20. mehmetanil
  Offline

  mehmetanil Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2012
  Mesajlar:
  1.952
  Beğenileri:
  2.271
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  avukat
  Yer:
  Beşiktaş-İSTANBUL
  Mütalaanı sormadım sorduğumda sölersin ...
   

Sayfayı Paylaş