Durumum içler acısı :( Lütfen yardım :((

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve candasmm tarafından 25 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. candasmm

candasmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Sorunumu Anlatmaya Nerden ABşlayayaım bilmiyorum kendimi herşeyi elime gözüme bulaştırmış gibi hissediorum sorun büyüyemiyorum şimdi size çalışma sürecimi kısa bir şekilde anlatayım ve zamanı
    ilk spor a başladığımda boyum 1.82 civarında kilom 55 idi
    şimdi boyum 1.84 yada 85 tam bilmiyorum ama kilom 82 üstü
    mmm tam olarak söyleyemiyorum ama 2 yılı geçti spora başlayalı şu andaki ölçülerimi yazıyım!

omuz:125 cm
    göğüs :105
    kollar :38

ama şu var 3 defa salon deiştirdim :(
    birincisi çok kötüydü ilk 3 ayımı orda yedim ve inanırmısınız ilk başta kollarım 27-28 çıkıodu
    30 anca oldu ilk üç ayda düşünün artık ne kadr kötü bi salon:( neyse
    2. salonuma baya bi dvm ettim ama sonra onuda bana yol ve zaman sorunlarından dolayı deiştirdim şimdi evime yakın bir salona dvm ediorum :( ama gerçekten son günlerde kendimi çok ama çok kötü hissediorum çünkü bu kadar zaman yapıp hiç bişeye yaramamış gibi hissediorum çünkü nasıl oluyosa herkes 1 yılda benden daha ii ölçüler alıo hı bu arada 2. salonuma geçtimde direk 3 lü programdan başlattılar ve nerdeyse hiç deişmedi o prgram ondan sonra 1.5 yıl sonra çatlaklar başladı şu anda omuz la göğüs birleşim yerlerinde arka kolda kollarımın içinde çatlaklar war benim fikrime göre yanlış çalışma yanlış kullandım gıda takviyeleri ve sonuç hüsran :( ben şimdi bu çatlakları nasıl gidericem die düünuorum gene yaz geliyor :( ve bu kadar yıl çalıştıımı ve hala bu seviyede olduğumu saklamaya çalışıorum anlamıorum gerçekten size en son ki antreman listemi veriyim artık sıkıldım herkesin türlü türlü dediklerini yapmaya kalkmaktan gerçi hep antrenrümü dinliyorum ama bi boka yaramadı işte sonuç ortada ne zaman bişi desem 2. salondaki ve bu salondaki antenör de dahil zamn zman diolar ama bu akdar zamanda da olmadıysa yani:( offffff :cry: şimdi bi kaç hafta önce amino plex kullanıyodum onu bıraktım bilmiorum önümüzde nisan ayı ve mayıs ayı war aslında mide mi çıkarmak istiorum biraz yağlı belim ama antrenörüm düzgün dietle bi ayda eritirsin dedi:( offf ama kollarım küçük omuzlarımda:( gerçekten çok dertliyim bu konuda şimdi en son antreman programımı yazıorum
    göğüs + kol
    bench press 4*8
    doumble press 4*8
    incline bench press 4*8
    paralel dips 4*8
    kol
    alternatif 4*10
    oturarak kol biraz eğik yerde ve alternatif gibi ama kolları aynı anda kaldırıom 4*10
    barla kol 4*8
    kablo çekme 4*8
    omuz bacak
    omuza bar indirme 4*8
    dumble la omuz 4*8
    omuz açma 4*8
    önden çekme çeneye kadar yine kablo makinada yapıom 4*8
    bacak
    öne iktirme 4*15
    bu bacak press war onda 4*8
    sonra arka bacak için 4*12
    kalf 4*25

kanat arka kol
    sırta çekiş arkaya 4*8
    sırta çekiş öne 4*8
    bu kanata çekiş oturup kendine doru çekme 4*8
    bu sırta çekiş makinsını içten tutup çekme öne doru 4*8
    arka kol
    makinada arka kol eğik tutcakla 4*12
    benc presste göğüs altına indirme 4*8
    bu makinadaki olayı ters şekilde aşa çekme düz tutucakla 4*8
    sonra kabloyla tek tek iki kola ayrı çekme 4*8

antreman aralarını kısa tutuorum!! 45 sn içinde girmye çalışıorum!

bu arada 1 ay önde sağ arka kolumu sakatladım dedim ya herşey üst üst gelio
    şimdi ne kullanııım bu nisan ayı içinde
    bu spor salonundakiler illa çözüm ilaç diolar inadım inad steroid almicam
    bu spor onsunda olur :(
    ya aslında biliorum hıı bide şu war sakatlanmadan önce kolum 38.5 du bu arada
    geçen senede bu zamanlarda aynı ölçüleri alıodum gene ben:( dedim ya komple hüsran benimkisi benim iyi bi antrenöre ihtiacım war:( yada tavsiyelere soruom nelere yemeye dikkat ediim die
    hepsi dio yok günde 200 gr tavuk göğsü 1 tbk pilav antr öncesi sonrası
    tmm denedim 1 ay amino plex creatin ve o
    ama tık yok tık
    ne ölçü artıo ne bişi kafayı kırcam walla ya bu sporu bırakcam ben yapamıorum die yada bana adam gibi çözümler lazım zaten bu çatlaklar yüzünden çok dertliyim :( solaryu fln çare olrumu bilmiorum ama şimdiler antreman öncesi kakao yağı sürüorum :( kendimi çok kötü hisediorum ya bu antreman programından düzelcek yada adam gibi bi öğünle yada ne bilim protein tozu amino ne lazımsa off nisan ayı başında alabilirim ama:( şimdi durumumda yok kahretsin hepsi kötüye gidio lütfen yorum yapcak olan düzgün bir açıklama yapsın çünkü onu kesinlikle uygulamayı planlıorum!:(
    lütfen konuda uzman olan birisi yorum yapsın fotolarım altta yüzüm olan kısımları kestim çünkü gerçekten moralim bozuluo şimdi benim neye ihtiacım war protein tozu,amino ,yemek programı,antreman programı
    bu arada mayıs 15 de diet de yapmak istiroum belim için :( lütfen mantıklı cevaplar gerçekten çok önemli benim için:(

2. candasmm

candasmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış yazmış olduğum terimler veya yazım hatalarım olabilir mazur görün :(

3. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Öncelikle sakin ol :) bence anlatacaklarını daha kısa yazabilirdin. çünkü forumda sana cvp verecek olan bizler bazen bu kadar uzun yazılan yazıları tam manasıyla okuyamıyoruz. zamandan dolayı.
    1. si kilonun 55 den 85 e çıktığını söylüyorsun ve bende gelişme yok diyorsun. bundan başka nasıl bir gelişim bekliyordun?
    2. si resimlerine baktım çok kötü değilsin be dostum. bence vücut oturmaya başlamış. devem et.
    3.sü bel çevren ve karın yağların sadece diet ve salonda çalışmayla erimez. cardio yapmalısın. yani koşmalısın.
    4. sü birgün ara ile gitmeyi dene. yani çalışma-off-çalışma-off şeklinde.
    5.si forumda ufak bir arama yaparsan sormuş olduğun bütün sorulara cvp bulabilirsin.
    Kolay Gelsin...

4. candasmm

candasmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya haklısın forumda araştırma yapabilirdim ama hepsi ayrı konularda düsündüm eger verdiğim bilgilere göre daha iyi bi sonuca ulaşırım die düşünmüştüm :( ya iyi güzel oturmaya başlamış diosun benim kaygım :( bu kadar zamanda yeni oturuyor olması benim öğrenmek istediğim yaptığım yanlışları kapatmak:( yani nerde ne hata yapıorum:( şimdi protein tozu veya bişi gıda destekliyici kullanmak istiorum ama:( bana hitap eden yani çünkü baktım forumda bulk dedim kişiler benim görüntüm le alaka yok yani baya bi kilolu kilo verince benden biraz daha ince deriye sahip oluo :S benim istedim:( adam gibi bişie benzemek :( bu kadar yılda bişi yapamaadım:( :cry:

5. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    baba 2 senede 30 kilo almşsan daha ne istiosn ya

6. candasmm

candasmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eğer 3 yılda 55 den 82 ye fln çıkmak büyük gelişme diosan haklısın:( çok gelişt çook:(( :cry:

7. candasmm

candasmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o işte şimdi hesapladım :( 3 dayıyo:( yıl olarak baktımda arada bıraktım ayları hesaplamadan :(
    çünkü bi salaklık yaptım zaamanında:( bırakmam gereken aylarda ara verdim :(
    bu sene arka kolumu sakatladım gibi offf :cry:
    herşey kötü gidio bari bu güzel olsun istiom:(

8. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    candasmm selam.

boyun ve kliondaki hızlı artışan anladığıma göre yaşın 16-20 arası yani gelişme çağındasın hala. bir çok kişi demiş zaten ama ben tekrar söyleyeyim 28 cm den 38 e ulaşmak hiç yabana atılır bir ilerleme değil. ilk defa salona yazıldığımda 17 yaşındaydım ve 7 ay sonra 25 lik dumbbella tek el çalışabiliyordum. o zamanlar kiloluydum bayaa. şu anda 26 yaşındayım ve yeniden başlamamdan itibaren 7 ay geçmesine rağmen 20 lik dumbell la anca çalışabiliyorum. fakat işin ilginç tarafı şu anda daha hafif kilolarla çalışabilmeme rağmen vücudum çok daha iyi tepkiler veriyor ve o zamanki ölçülerimle şu anki karşılaştırılamaz bile. çünkü gelişme çağındaydım, bilinçsiz besleniyordum, antrenmanın hakkını tam veremiyordum vs.. forumda bütün yanıtlarına en ufak ayrıntısına kadar cevap bulacaksın, eğer bu durumu bu kadar kafana taktıysan saatlerini, günlerini bunları okuyarak geçirirken bence büyük keyif alacaksın, hele ki bu yazılanları uygulayıp değişimi gördüğünde moralin inanılmaz düzelecek. benim tavsiyem beslenme ve antrenman kısımlarını en ufak ayrıntısına kadar okuman. orda yazılanlarla kendininkileri karşılaştırdığında hatalarını görebileceksin.
    başarılar. :)

Sayfayı Paylaş