duruş bozukluğu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve belfagor tarafından 16 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. belfagor

belfagor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadalar benım bır problemım war..benım obenım omuz baslarım bıraz one dogru yanı tam olarak yanda deıl..ayrıca kurek kemıklerım dısarı dogru we arasında cukur olusuor bu sanırım durus bozukluguymus we ısın acıkcası baya canım sıkıldı..bu konuda bılgısı olanlar lutfen yardım etsın...

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bence bu konuda sana yardımcı olmamız için biraz daha bilgi vermelisin mesala yasın kaç gelisme çağındamısın değilmsin yürüyüşünü ,duruşunu etkiliyomu.ama genede sana sunu söyleye bilirim bi doktora gözük kuvvetli ihtimal fizik tedevi uygulaya bilirsin.

3. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    fizik tedavi olabilir evet, bunun ötesinde vücut geliştirme yapıyorsan hareketleri tam ve nizami yapmak da bir çok duruş bozukluğunun önüne geçmek için faydalıdır. kendim kambur duruşumu yok ettim bu şekilde.

4. belfagor

belfagor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yasım 17 yuruyusumu we durusumu pek etkılemıor aslında dık duruyor sayılırım karsıdan bakıldıgında ama yandan bakınca bellı oluor we we omuz basları one dogru buda omuzu dar gosterıor

5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    daha gelişme çağında sayılırsın bence kemiklerin yetişkin olmadan bi doktara gözükmelisin ilerleme ihtimalinide göz önüne al ve i doktora gözük en doğrusunu gene o söyliycektir.sonuçları bize bildirirsin.

6. onimusha

onimusha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de bir doktora git ihmal yapma bu işler yetişkenliğe geldiğinde zorlaşır.Şimdi kolaylıkla duzeltebilirsin..

7. belfagor

belfagor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alaknız ıcın tesekkur ederım bır doktora gorunecegım umarım hersey ıı olur

8. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    hersey iyi olur merak etme sen gerekeni yap ve moralini iyi tut yeter.gelişmeleri bize bildirirsin

9. alpisi

alpisi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    buna benzer bişey bendede var ben boyun omurlarımda problem olduğunu sandım ense köküm sanki önde gibi geliyo bana tam anlatamadım ama omurgamın boyun kısmında eğrilik var gibi duruyo doktora gittim hiç sirt orta hizasından yukarı bakmadı benim duruşum öyleymiş problem yokmuş ama omurgamın bel kısmında minimal skolyoz(eğrilik) çıktı doktor yüzme önerdi bide az ağırlık çok tekrar yap dedi sırt kasları için hipertrofi değil hiperplazi(kas telcik sayısının artması)için dedi(ki bu benim bildiğim kadarıyla gelişimini tamamlamış bi kişide çok çok az gerçekleşiyo)

10. cengiz61

cengiz61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kambur durmaya bu spor iyi gelirmi arkadaşlar bilen varmı?

Son düzenleme: 22 Ekim 2008
  11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Zülküf Hoca kitabında Vg'nin duruş bozukluğuna iyi geldiğini belirtmiştir.

12. onurtos

onurtos Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu yeni nesilde hatta eskilerde birçok kişide sorun... çevremde, forum fotolarında ve kendimde gördüğüm şeyler malesef :)
    önde duran omuzlar, yukarı kalkık omuzlar, kapalı göğüs,eğik boyun.. özellikle bilgisayarla büyümüş yeni nesillerde büyük sorun.. ben 22 yaşındayım, bir yandan vücut geliştirme bir yandan yoga yapıyorum :) (tezata bakınız ama hayat..) duruşu düzeltiyorum yavaş yavaş ama kemikler artık şekil aldığı için daha pek düzelmez gibi duruyor.. yine de azimli olmak lazım, yastıksız yatma alışkanlığı edindim şu vakitten sonra mesela :)
    bu sorunu yaşayıp aşmış olan kimse var mı forumda?

Sayfayı Paylaş