Dumble ile evde çalışma hareketleri hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak Can tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhabalar.

Sitede yer alan bir konu dikkatimi çekti

Link: Evde dumbell ile çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Bu konuda yer alan hareketler evde çalışmak isteyenler için görsellenmiş hareketler.Konu içeriği de gayet güzel anlatılmış, en acemi olanın bile anlayabileceği şekilde.Size sorum şu.Bu görsellerde yer alan hareketlerin her biri için etkili olması için kaç tekrar yapmamızı önerirsiniz?

2. VayneX

VayneX Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bende o konudaki hareketleri yapıyorum sabah 50 şer akşam 80 kere tabi her harekette ufak aralar veriyorum gerçekten işe yarıyor, kollarında hissediyorsun :)

Burak Can bunu beğendi.
  3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Vaynex kaç kilo ağırlık ile çalışıyorsun?Kaç kilo ile başladın?

4. VayneX

VayneX Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    6 kiloyla çalışıyorum 2 kiloyla başladım :)

5. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Şu anda rutinimi 4kilo+bar ağırlığı kiloyla başladım.Sanırım diğer hareketlerde de zorlamaz 4 kilo.Ön kol için 4 kilo+bar ağırlığıyla seri şekilde dinlenmeden 100 tekrar yapıyorum.Birde recoflex kullanıyorum ek olarak onunla da seri ve ara vermeden 100 tekrar yapıyorum.Çok zorlanırsam 1 kiloluk barlar alırım 2 kiloyla başlarım o zaman.Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

VayneX bunu beğendi.
  6. VayneX

VayneX Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bende revoflex alıcam karın kasları için işe yarıyormu Burak Can ?

7. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Profesyonel değilim.Ama amatör olarak tecrübemi sana şöyle anlatabilirim.

Ben revoflex i özellikle bel halkası denilen o yağ birikimini eritmek amaçlı aldım.Alalı 10 gün oldu ama ben 1 haftadır kullanıyorum.Tabi 33 yaşında biri olarak o yağların 1 haftada incelmesini beklemek sanırım mucize olur.

Tv de gördüğümüz ileri geri yapılan hareketi revoflex hareketi olarak isimlendirirsek, kesintisiz 100 defa ileri geri revoflex hareketi yapıyorum.Denildiği gibi dakikaya bağlı kalmıyorum.Çalıştığını hissettiğim bölgeleri söylim.Arka kol ve omuz yan kısımlar, omuzdan aşşağı komple sırt kasları, arka yan bağlarda çok belli olmasada oralarda da çalışma hissi var, karın üst kısımla bağlayıp orta kısımda devam eden bir çalışma hissediyorum.Alt karın kası denilen kısımda çok hafif hissediyorum.Zaten bu forumda okuduğum kadarıyla alt karın kasları çalıştırılması en zor kas gruplarındanmış.Ama kardiyoda 1 saatte attığım terin yarısını revoflex te 100 harekette atıyorum.Şöyle bir durum olabilir, sen uzun zamandı spor yaptığın için sende etkileri daha net görülebilir çünkü kaslarının uzun zamandan beri alıştığı bir çalışması var.

Yanlız revoflexte sanırım lastik ayarlarını çok sıkı yapmamak lazım çünkü yorumlardan okuduğum kadarıyla en dip ayara getirip zorlayanlar olmuş ve zorlama sırasında kopmalar olmuş.Ben hepsiburada.com dan aldım.Revoflex extreme olanından.Kalitesinden memnunum.Bir de hepsivurada.com gerçek ithalatçıdan alarak satış yaptığı için daha güvenli ve daha ucuz.Kargo bedavaydı ben aldığımda, tv satışına göre 15 lira karlı çıktım.

8. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ilk mesajımdaki hareketlerin kaç tekrar yapılacağı konusunda bilgi verebilecek profesyonel arkadaşlar varsa onlarda bilgilerini paylaşırsa sevinirim.Saygılar.

Sayfayı Paylaş