dumbelli birakma sebebim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Giray1515 tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    -kisa kesicem.15 yasindayim 1.74-75 gibi bi boyum var.
    -bundan 2 sene once su gunlerde 2 tane 8 kiloluk dumbe aldim.ve ayni tarihte 1.74-75 dim
    -boya acayip onem veririm.o yuzden her Allah'in gunu arastirdim.engellemiyor dendi,yazildi.
    -gozlemlerime gore kendime geldigimde (3 ay once) erkeklerin en cok uzadigi yas araliginda 2 sene boyunca 1 mm bile atmamistim
    -suphelenince tekrar arastirdim ve milyonlarca internet sitesinin sahibi benle d..sak gecmek icin (kusura bakmayin acayip sinirliyim) yazmayip is isden gectikden sonra bana supriz yapmak ister gibi bu sefer ayakta kaldirinca engeller oturarak engellemez yazmislar.
    -3 ay once biraktim.85 kiloydum.1.5 ayda 13 kilo verdim 72 yim su anda
    -ve son olarak hayatimin dayagini yedim az once.tek elimle dovdugum cocukdan.ya kilo verirken kasdan yedik yada birakinca kondisyon gitti ki son zamanlarda kafaya taktim birakmadan yaptigim guc denemelerinde fiss ciktim su anda

-simdi hala supheliyim arkadas.bu is boyu engelliyormu?engelliyosa niye engellemiyo yaziyo?ulan madem engellemiyor uc senedir her hafta basket,voleybol,yazin her gun yuzme (ciddiyim) ne bilim her gun yatmadan sut icmeme ragmen iyi beslenmeme ragmen niye 2 senedir uzamadim?

simdi kim vercek bana boyumu kasimi gucumu?napim kaldirimmi kaldirmiyimmi.persembe gunu dohtora gitcem zaten isterseniz buraya editlerim

Son düzenleme: 2 Haziran 2013
  2. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Genetik olabilir

Belki genetiğinde bu yaşa kadar uzucaksın.Ergenliğe erkende girmiş olabilirsin.175 boy gayet ideal iyi bir boy bunu takma kafana.Bu sporu adam dövmek için yapıyosan dövüş sporları senin için daha iyi olacaktır.Yüzme vücuda genişletiyor vg+yüzme ile süper bir vucut çıkartırsın boyu falan takma kafana.Yatmadan 30 dk önce süt iç yatarken değil.Doktora gidersen sana bu sporu yapma diyecek yada 20 yaşından sonra der.

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet genetik olabilir boy uzaması kişiye görede değişiyor kimisi 20li yaşlara kadar uzuyor kimisi 15-16 yaşından sonra uzamıyor birde 8 kglik dumbbell ile boy uzaması durmaz eğer çok ağır kilolar ile hardcore vg sporu yapılırsa durabilir oda belki ayrıca barfiks hareketini tavsiye ederim 1-2 cm daha uzun gösterebilir seni çünkü barfiks çekmek vücudu esnetir ve dikleştirir

4. yourd

yourd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 ayda nasıl 12 kilo verdin kardeşim beslenme programını yazarmısın ?

5. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hepinize tesekkur ederim ancak ergenlige 12 yasinda girdim yani herkesle ayni hatta cok azda olsa biraz gec.

genetik olarak 7 sulalem uzun.annem 1.58 o kadar.babam 1.80 dayim dedelerim anneannem babaannem falan.halalarim benim kadar zaten.halamin oglu var 1.92. dayimin oglu benden bi yas kucuk 1.95. yani 14 yasinda 1.95 adam dusunun.psikolojim bozuldu.okulda sinifdan cikip kantime gidemez oldum antalyadayim bide herkes 1.80-1.90 arkadas.

ayrica bazi etmenlerde vardi ben 4-5 yaslarindan beri 1.98 in hayalini kurdum surekli.neden bu rakam bilmiyorum sormayin

boyu cok kafaya takiyorum.dumbelli aldigim gunden beri boyum uzamadi bunun mantikli bi aciklamasini istiyorum

son olarak 1.5 ay tam olmadi ve ben devam ediyorum su anda 71.6 kilom. 2 hafta icinde 1.5 kilo verirsem (vermememe ihtimal vermiyorum) 1.5 ayda 15 kilo olacak.gercekden istiyorsan sana yarin pm den ulasirim kardesim

lutfen benim boy sorunumu cozun dedigim gibi benim bi hayalim vardi.hayatta en cok kafaya taktigim unsurdur boy.intihar etsem ederim yani bu yuzden.ama merak etmeyin sacma sapan ergen tavirlarina girmicem.ama lutfen yardim edin.cidden

6. shoot

shoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    alakası yok dumbella omurgana bir baskı yok ben 1.5 sene çalıştım ve boyum 1.72 uzamaya da devam ediyor şimdi body e gidecem ve uzamamın durması için bir neden yok çünkü esnetme hareketleriyle çalışacam eve geldiğim de esnetme hareketlerimi yapacam

yazıyım sana istersen dene bunları verimli sonuç alacağına eminim

dikey asılma (barfisk şeklinde asılı kal günde 10 kere 25 - 30 saniye)
    http://www.aymavisi.org/egzersiz/psikoyoga/psikoyoga 1_files/image014.jpg bu hareketi 3 tekrar yapacaksın 5 - 30 saniye bu şekilde kalacaksın
    http://st1.uzmantv.com/videos/9/qTQQ1-bvwpV/1_200.jpg bunu yapıp ayaklarını yere deymeye çalış tamamen uzat esnemeye çalış 3 tekrar 5 - 30 saniye
    ayaklara ulaşma (ayaklarını uzat sırtın dik şekilde ve 2 kolun arasında başınla beraber ayaklarına deymeye çalış 10 - 15 saniye öyle kal 3 tekrar
    son olarak zıplama ayakları bükmeden düz bir şekilde kollar havaya kalkacak 10 x 2 45 saniye ara vererek

eğer bunları da yaptığın halde hala uzama olmuyorsa kusura bakma gelişimin durmuş sana örnek veriyim

dedem 1.80
    amcalarımdan biri 1.80 küsür diğeri 1.90
    ama babam 1.60 ?

7. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Giray boyun uzamasını etkileyen hareketler squat , leg press , omuz pressler .. yani omuriliğe baskı yapan hareketlerdir bu gerçektir. Fakat bunu da kaç kiloyla yaptığına bağlı. Örnek 4 5 kg lık dumbellarla mantıklı düşün sence boy uzaması etkilenirmi ? :) pazardan eve gelirken taşıdığın poşetler 8 kilo zaten. Merak etme ağır girmediğin sürece optimum kilolarda hiçbirşey olmaz halter işine falan girme yeter. Birde erkeğin uzama yaşı kesin değildir lütfen kesin konuşmayalım. Kemik gelişimi 25 yaşına kadar devam eder.
    20 yaşından sonra boy uzamaz diyen çıksın açıklasın lütfen bana burda. 21 veya 22 yaşını doldurmamış birinin boy uzama imkanı vardır 1 cm-max.2-3 cm genetik + beslenme tabiki..

8. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yanlış mı anladım bilmiyorum ama 15 yaşındasın şu anda 175 boyun var ve son 2 sene hiç uzamadın bunda bir yanlışlık yok değilmi,çünkü 13 yaşından sonra uzamaması için herhalde 8 kg değil 80 100 kg gibi ağırlıklarlar çalışıp epipiz kıkrdaklarını ezmen gerekiyor bence dambılla alakası olduğunu düşünmüyorum şu anda 15 yaşındasın bence gidip doktora film çektirip kıkırdaklarına baktırmalısın açık mı kapalı mı diye bende söyleyeyyim 16 yaşından sonra hiç uzamadım.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu mesele çok tartışıldı.siz rahat olun 8kg dumbell boy uzamanızı falan etkilemez.eğer plakaların 8kg ile kapanacak olsa koşarken vücud ağırlığızdan daha fazla ağırlık bacaklarımıza biniyor.bacaklarımızdaki plakaların kapanıp bacaklarmızın kısa kalması gerekmezmiydi?200-250 kilo ağırlık girmedikçe o plakalar kapanmaz.

10. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    giray 175 boyun var 15 yaşındasın daha 8 9 cm uzar neyin peşindesin sen ergen ergen tavırlar bunlar yapma lütfen bunları kendine gel.
    saygılar.

11. *can*

*can* Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bendede böyle oldu. yaşım 15 boyum 177-180 bu yaz hiç uzamadım sanırım.Arkadaşlarım maşallah hemen hemen hepsi 5-10 cm uzamış ama ben sanırım hiç uzamadım uzadıysamda 1 cm filandır.Yaz bitince kafama çok takılmıştı sonra araştırıyım dedim ailemde annem hariç herkes anne tarafında 170+ baba tarafındada 180+ şuan her arkadaşım nerdeyse benim kadar olmuş.

bunun sebebleri : geçen yaz hiç uyumadım yani sabaha kadar pc başındaydım gündüzleri uyuyordum(gece uykusu çok önemliymiş), süt hiç içmedim , dengesiz beslendim , hergün futbol oynadım. bunların etkisi varmıdır sizce? haftaya salona başlıcaktım şimdi yine kafama takıldı?

birde kilo vericektim şimdi yaşıtlarıma gör baya güçlüyüm güç kaybıdamı oluyor hiç bu işlere başlamasammı ??

Son düzenleme: 3 Haziran 2013
  12. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili can 180 boyundasın daha nereye uzayacan hayırdır ?

13. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplar icin tesekkur ederim.o zaman 3 aydir biraktigim dumbella simdi basliyorum.kafamdada var hala bu boy meselesi.tesekkurler.bu arada boyla ilgili bu forumda dahil cok sey yazilmis olsada insan yinede kendi problemlerine direk bi cevap almak istiyor.ama acilan basliklar "zaten var" diye kapaniyor.yazmak isteyenler buraya yazabilir diyim ne diyim.bunuda niye yazdiysam

saygilar,tesekkurler

14. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    başla girayım başla 5 10 kiloyla uzaman durursa eğer beni bul gel 1.87 boyumdan 2-3 cm sini veririm sana..

15. *can*

*can* Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Abi doğru diyosunda ben 183-185 arası gibi birşey olmak istiyorum :D bi 5 cm daha uzarım heralde değilmi?

16. murat35

murat35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşındasın uzarsın merak etme. Bende 174 üm 175 olmak istiyorum uzarmıyım sence?

Sayfayı Paylaş