Dumbell Side Lateral Raise Yaparken Sakatlandım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Freedommm tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Evet yaklaşık bir hafta önce omuz programında dumbell side lateral raise yaparken sakatlandım hareketi iki elimde 15 'er kiloyla(toplam 30) ayakta yapıyodum hareketin sonlarına doğru gücüm tükendi belimden güç alınca belimden ses geldi nefessiz kaldım hemen ağırlıkları bırakarak cama koştum daha iyi nefes alabilmek için hani sırtınıza sert bir yumruk yersiniz ya nefessiz kalırsınız aynen öyle oldu herneyse nefesim düzeldikten sonra çok ağrı oldu sırtımda doğru düzgün yürüyemiyodum oturamıyodum anca yan yatınca rahat ediyodum ilk önce doktora gitmek istedim ama sonra dur dedim yarına geçmezse giderim diğer gün biraz daha iyiydi o zaman çok ciddi bişey olmadığını anladım şu an 1 hafta oldu ağrı azda olsa var ama artık iyiyim yürüyüp oturabiliyorum meğer feci incitmişim 1-2 hafta sonrada antrenmanlara tekrar dönmeyi düşünüyorum bunu paylaşmak istedim aman siz sakın benim gibi hataya düşmeyin gücünüz bittimi hareketi bırakın yoksa sonuç malum...

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Side lateral raise yaparken avucicleri vucuda dogru degil de vucuddan disariya dogru bakarsa, hem izole bir sekilde omza vurursunuz hem de kendinizi sakatlama sansini minimuma indiririsiniz. Tabi, normal pozisyonda kaldirdiginiz agirliklarin ancak yarisini hatta belki daha azini kaldirabileceginizi belirteyim bu pozisyonda. Deneyin, farki goreceksiniz. Cok gecmis olsun.

zigbog ve Freedommm bunu beğendi.
  3. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    avuç içleri dışarı doğru derken karşıya bakıcak şekildemi yoksa arkaya mı?

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Arkaya dogru desem daha dogru olur. Bodybulding.com sitesinde cut with glass diye bir seri var, oradaki serinin ilk videosunu seyrederseniz hareketin formunu goreceksiniz.

pastnova, Freedommm ve zigbog bunu beğendi.
  5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Avuç içi karşıya baktımı çok anlamsız bir hareket oluyor zaten.Omuz başı arkaya geliyor.Halbuki avucu çevirdikmi tam omuz başına denk geliyor.Açık tutuş upright rowinginde omuz başına vurmasındaki mantık aynı

Çok geçmiş olsun.Krem filan kullanıyomusun ağrıların için?

6. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
  7. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Sağol
    Yok hiç kullanmadım baktım ki gün geçtikçe iyiye gidiyo bıraktım kendi haline...

Sayfayı Paylaş