Dumbell Konusunda Bilmek İstediklerim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve HardPoweR tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HardPoweR

HardPoweR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba Herkese İyi Pazarlar..

Benim kendime ait sadece El Yayı ve Dumbell Setim Var

Ve Ben Kollarımı Geliştirmek İstiyorum Fakat Bilmek İstediğim yada Merak ettiğim şeyler var.. Bunları sorup siz tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum..
    Öncelikle Merak Ettiklerim..

1. Dumbell İle Çalışırken 1 Kerede yapabildiğim kadar yapmam mı daha iyi yoksa kollarım ağrısa yada ağrımasada mesela 15 kez kaldırıp indirip biraz dinlenip yine 15 kez kaldırıp indirmem mi daha doğru olur ?

2.Boy 1.70 Kilo 65 Sizce normal mi yoksa vermelimiyim ?

3.Eskiden Dumbell ile çalıştıkdan sonra ertesi gün elimle bastırınca ağrı oluyodu çalıştığım kaslarda ama şimdi o kadar olmuyor nedendir

Aklımda olan şimdilik bunlar umarım cevap verirsiniz ?bench_O

2. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle amacının ne olduğu önemli eğer hacim kazanmak istiyorsan kollarında ağır kilolarla çalışıp az tekrar yapman gerekir. Ancak elindeki kilolar 15-10 tekrarda seni hiç zorlamıyorsa tekrar sayısını artır derim. Çünkü biliyorsundur zorlamadan bir yere varılmıyor... Kilon ve boyun konusunda bence boy ve kilo oranın normal ama yağ oranını bilemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim. Ağrılar konusunda ise bende mesela spora ara verdiğim zamanlar oldu sakatlıklar yüzünden yeniden başladığımda karın kaslarım falan her yerim ağrıyordu ama zamanla geçmesi normal çünkü kasların eskisi gibi ham değil çünkü onları sürekli çalıştırıyorsun bu da normal bir şey.Ama bir kas grubunu haftada kaç kez çalıştırdığında önemli mesela ben haftada 1 gün göğüslerimi çalıştırıyorum ertesi gün dehşet bir ağrı oluyor göğüslerim de :))

3. HardPoweR

HardPoweR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolasın hocam bilgilendirdiğin içim bu arada hacim kazanmak dediğin ne dmek yani kaslarının büyümesi mi

4. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yani genel olarak genişlemek büyümek.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    Daha önce benzer bir konu açılmıştır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş