dumbell kick back ve dumbell french

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karabulut3362 tarafından 27 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell french ve dumbell kick back tricepsin hangi bölgelerini çalıştırıyor acaba??

2. Takhbork

Takhbork Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslında hangi haraketlerin hangi bolgeleri çalıştırdıgı onemli bence adminlerden rica edelim sabit bir başlık koyalım butun haraketlerin nereleri çalıştırdıgını yazalım resimlerle gosterelim

3. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi olur gerçektende

4. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    Triceps Kick Back hareketi Triceps brachinin Yan ve Uzun kısımlarını geliştirir aslında tam bir pumping için ideal bir harekettir birde dirsek bağlarını güçlendirir
    French Curl Hareketi ise aynı bölgeleri çalıştırır yanlız hareketi tam yukarıda gerdiğin zaman uzun kısınlar daha çok etkilenir sadece hareketin bitiriş kısımları hareketi birbirinden ayırıyor aynı kas grubunu çalıştırıyor

--------------------------------------------------------------------------------------KOndisyonerlik benim işim ve işimi seviyorum

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Triceps kick back_back tricepsin yan kısmını yani kolun dış kısmını çalıştırır.dirseğe doğru uzanan kısmı belli eder.
    french ise 3 başıda etkileyen temel bir triceps egzersizidir.

6. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama ben dumbell kick back hareketini yaparken nedense tricepsin iç tarafı çalışıyo hissi geliyor bana yani orda mütiş bi gerilme oluyor hafif kiloyla çalışsam bile agrı oluyor peki nasıl oluyorda dış kısmı çalıştırıyor bide senden ricam tricepsin hangi bölgelerini hangi hareketler çalıştırıyor mümkünse yazabilirmisin

7. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    triceps kick back yazdığın gibi orta kısmıda etkiler ama asıl şekil olayı yandan bakıldığında tricepsin dirseğe doğru uzanan kısmıdır.şerite benzeyen....
    french: triceps için hacim egzersizidir.orta kısmı özelikle etkiler birazda iç kısma vurur.
    eğik barla triceps pushdowns: eski salondaki bir abimizin değişiyle Kral hareket :) tricepsin 3 başınıda çalıştırır...
    halatla triceps pushdowns: tricepsin 3 başını birbirinden ayırmak için kullanılır.frenchden sonra yapıldığında iç kısmı çok etkiler.
    düz barla triceps pushdowns: tricepsin orta ve iç başını etkiler.özellikle iç kısmın aşağıdan toparlanmasına etkisi vardır.
    düz barla avuçiçi yukarı pushdown: tricepsin iç ve orta başını etkiler....
    oturarak dumbbell veya EZ barla french: frenchde olduğu gibi orta başı çok etkiler.3 başı birbirinden ayırmak gibi bir yan etkiside vardır.
    dikkat edersen proların çaoğu bu egzersizi yaparken resim çektirir...
    yatarak tek kol dumbbell tericeps açılımı: dirseğe kadar olanki kısmı özellikle etkiler.yeni başlayan sporculara verdiğim ve verilmesini tavsiye ettiğim bir egzersizdir.dirsek sakatlanmalarını azaltıcı etkisi vardır
    ayakta/oturarak tek kol dumbbell triceps açılımı: 3 triceps başını birbirinden ayırır...
    triceps dips: en basit anlatımıyla;önden çift biceps pozu veridiğinde tricepsin çizgilenmesini sağlar
    dar bench: çoğu sporcu göğüs versiyonuyla karıştırır.triceps için yapılırken dirsekler yana doğru açılmaz....düz iner.triceps için hacim hareketidir....
    aslında daha çok triceps egzersizi var...ben ilk etapta esnin işine yarayacak olanları yazdım.zaten diğer arkadaşlarımız varsa eksiklikleri tamamlayacaktır.
    ama bu konu esas zülküf hocanın konusu....

amatörbodyci, cuvak, Akay ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. ak6_aytac

ak6_aytac Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar, herkeze merhaba diyerek en kısa yoldan sorumu sormak isitiyorum... epeyden beri siteyi takip ediyorum sayenizde pek çok şey öğrendim teşekkür etmek istiyorum...konu epey eski ama güncelliği baki, desponun hazırladığı triceps hareketlerinin arasındada aradım fakat sonuç alamadım.. Şu French hareketi nedir, nasıl yapılır ? mastertrainer çok güzel hareketlerin nereyi nasıl etkilediğini dahi yazmış ama nette farklı yerlerdede french press veya dumbell french diye aratıyorum ama hep farklı şekiller. mastertrainer şu adlarını yazdığın hareketlere dair birer resim koyarsan inanılmaz yardımcı olacaksın...

9. ukonetsret

ukonetsret Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    anlatılmaz şekli görmen lazım

10. ak6_aytac

ak6_aytac Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    ukonetsret benimde istediğim o zaten hareketin fotoğrafı,resmi v.s...aynen despo nun hazırladığı gibi....

Sayfayı Paylaş