Dumbell ile yumruk çalışmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve by_bambam tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Merak ettiğim bir konu var yumruk gücümüzü arttırtmak için acaba yararı olur mu diye konuyu açmak istedim bende mevcud olan 2 adet 5kg dumbell'ı elime alıp havayı yumruklasam ne gibi yararını görürüm...?

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Benım eskı salonumda boyle dedıgın gıbı calısan bırı vardı ama vucudu da saglamdı..

Belırlı bır altyapı olmadan boyle hareketler yapman omzunda sakatlanmalara yol acabılır.. Hele ilk asamada 5er kg gıbı bu iş icin yuksek sayılabilecek agırlıklar kullanırsan..

3. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bende salona 5 haftadır gidiyorum haftada üç gün diğer günlerde bir şeyler yapmak istiyorum bunu yapsam olmazmı?

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Yaklaşık Olarak 8 aydır Muay-Thai ile ilgileniyorum ve sana söyleyeceğim Şey Evet... Bir yararı Oluyor... Çünkü Ünlü Kick-Boks culardan ve Muay-Thai Hocam Olan Muzaffer Gemicininde Bu Şekilde Çalıştığını Gördüm (Şimdi Askerliği bittiği için gitti :( )... 3 ila 5 Kg Lık dumbelları alıp Kondüsyon Salonunda Havayı Yumrukluyordu... Öbür Kick boksörlerinde bu şekilde çalıştıklarını Gördüm... Ancak Umur arkadaşımın Dediği Gibi bu kişilerin vücudları çok sağlamdı... Bende belirli bir kas kütlesi elde edene kadar bu şekilde çalışmayı düşünmüyorum... Ama Evet Yumruğunu Güçlendiriyormuş...

5. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    yanlış yönlendirmekten çekinirim ama ben bir ara 1 ay (haftada 1 kez olmak üzere) 8 kiloluk plastik dambıllarla yumruk çalışmıştım. tek set ve 40-45 tekrar olarak. bi zararını görmedim..

yumruğu güçlendirir mi bilmem ama hızlandırdığı kesin...

genede hocalara danışmadan birşey yapmamak en iyisi tabi ama beninki gençlik hevesi işte :D

6. vgsever

vgsever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence dumbılarla değilde bileğe baglanan içi demir tozu dolu olan bilekliklerle çalışsan daha iyi olur. dumbıllar sonuncta tutacagın açma harketi ve ağır gelebileceği için omuzda ve tricepste sakatlık yapabilir.Sana tavsiye ki bende kipadan almıştım 1.5 kg lik 2 tane toplam 3 kg yani bilekliklerle denedim işe yarıyor. fiyatı da 10 tl.

7. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Dün sordum hocaya verdiği cevap saçma sapan işler yapma dedi

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Parmaklarınıza zarar verebilir. Antrenman ağırlaştırılmak isteniyorsa kum torbasının ağırlaştırılması daha iyi olur.

9. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

Ya aslında amacım olası bir kavgada tek vuruşta indirmek karşımdakini ergen çağlarımdayım 17-18 yaş aralığı okulda her gün başka bir muhabbet oluyor ee gitmemekte olmaz mecburiyetten giriyorum kavgalara iyi bir şey olmasada sonuçta arkadaşlarım kardeşlerim bu sebepten dolayı açtım böyle bir başlık başka önerbileceğiniz hareket vs. varmı

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Boks yapıyorsun sanıp tavsiyede bulunmuştum. Boks yapmasını bilmiyorsan kum torbasını dövmeye kalkışma, parmakların kırılabilir. Omuzların ve hatta belinden dahi sakatlanabilirsin. Boks, salla parti çıplak ellerle kum torbasını yumruklamak kadar basit bir iş değildir. Önce parmakları korumak adına el sarmayı öğrenilip devamında hoca eşliğinde torba dövülmesi öğrenilir. Uzman kontrolünde olmadan salonlarda ya da evlerde bir başına bu iş yapılmaz. Birilerine diş geçireceğim diye kendine zarar verme. Temizce sporunu yapmaya devap edip sosyal ilişkilerini geliştirirsen daha iyi olur.

Son düzenleme: 23 Şubat 2010
    Bench Press ve by_bambam bunu beğendi.
  11. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerin çok doğru ama en yakınların bir olayın içinde bulunduğu zaman mecburi olarak sende gitmek zorunda kalıyorsun konunun amacı keşke buralara kaymasaydı...Bir yerde okumuştum sanırım polislere bu hareketi yaptırıyorlarmış dumbell ile yumruk çalıştırıyorlarmış

12. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Fenerbahçe spor klubunde boks yaptım bi dönem.
    Direklerini kuvvetlendirmek için itici adelelerini geliştir triceps ,göğüs vs
    Hook tarzı vuruşlar için güçlü bicepsler lazım
    Omuz ama en önemlisi sırtın güçlü olmalı.

zoparrat bunu beğendi.
  13. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    göktanın dediği doğru sıkı bir yumruk sırtla alakalıdır yumruk atarken sadece kol sallanmaz vücudunuda kullanacaksın sırtın güçlü olursa aldığın destekte güçlü olur boksörlerin çoğunda dikkat etmişimdir sırt kasları çok sağlamdır.ayrıca yaptığın çalışma omuzlarını güçlendirir belki yumruğunuda hızlandırabilir ama yumruğu ileri doğru atarken o dambılların ağırlığı aşşağı doğru olacak yumruğun şiddetinin arttırır mı bu çalışma bence doğru teknikle atamadıktan sonra çokda farkettirmez.

14. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    5 kg değilde daha düşük kilolarla 2-3dk lık 3 set yapmanı tavsiye ederim yumruk gücünü arttırırmı emin değilim ama başlarda zorlanırken sonra daha geç yorulduğunu görüceksin

15. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Dumbell ile gölge boksu yapmak çok faydalıdır.Mesajlarda genel olarak vücut sağlamlaşsın sonra çalış gibi yanlış bir yargı var böyle bir şarta gerek yok , yumruk atmayı(boks antrenmanlarına katılmalısın) öğrendikten sonra vücudun nasıl olursa olsun dumbell antrenmanını yapabilirsin.

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Boxer iyi guzel dıyorsunda saglam bır calısma esnasında kol da cok saglam savrulur sureklı..

Bu isin teknıgını bılmeyen, eklemleri bagları kasları guclu olmayan bırı yaptıgında hıc bır sey olmaz mı sanıyorsun.. Orada yanılıyorsun bence.. Omuz sakatlanabılır ve ortalama olarak bır ıkı hafta ceker agrısını..

17. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Ön Kol çalışmalısın bence %100 yumruğu güçlendirdiğine şahit oldum ön kol çalıştığında yumruğunu sıktığında sıktığın yer şişiyor ayrıca buda bi kanıttır benden ağır kaldıran arkadaş var fakat ondan çok daha sert vuruyorum herkes de fark ediyor 20 kg halter ile ön kol çalışıyorum ön kol dediğimde üst bilek işte

18. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

Bunu öğrendiğim iyi oldu aynı zamanda bilek güreşi yapıyorum önkol bilek güreşi için önemli

19. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tekniği bilmeyenler demişsin , benim mesajımda ne yazıyor yumruk atmasını öğrenmesi şart diyorum.

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dırek oraya takılmana gerek yok, eklemler baglar ve kas yapısı ıle ılgılı soyledıklerimdi dikkati cekmesi gereken..

Neyse sana karsı cıkmak ıcın degılde arkadasım, konu sahıbı arkadasa uyarı baglamında yazmıstım zaten..

Sayfayı Paylaş