dumbell ile yana eğilme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve etafaz tarafından 25 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. bodyle uğraşan birkaç arkadaşım bana dumbell ile yana eğilme hareketleirnde hafif ağırlıklarla sık tekrar yapmamı sözlediler. mesela 4 kiloluk dumbelller ile 200 kez eğilip kalkmamı söylediler. Fakat merak ettiğim bu hareketi 8 kiloluk bir ağırlıkla daha az tekrarla yapsam daha fazla faydasını görmezmiyim acaba. sonuçta 4 kilo beni hiç zorlamıyo. hiçbirşey nalamıyorum yaptığım hareketlerden. şimdiden teşekkürler

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    toplamda mı 200 yoksa 25x4 mü tek seferde 200 se yanlış 4 set halinde çalışıyosan doğru.ağırlık az geliosa yükselt tabii

3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT

Dumb yana eğilme yaparken belindeki yağlardan kurtulacagını sanan cok ve üstelik bu egzersizi veren hoca sayısıda çok.Dumb yanlara eğilme egzersizi yapılabilir ama az kg cok tekrar olmasından yanayım.

Sopa çevirme veya dumb yana eğilme yerine iyi planlanmıs bir diyet yapmak ve ona 30-45 dak lık cardiolar eklemek daha mantıklı.

4. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    toplamda 200 hatta ona kalsa 200 erli 2 set yapmamı istedi. sebebi karın kaslarının sürekli çalışmayı seven kaslar olduğunu söyledi. 8 ilo ile 30x4 set yapsam olur mu ki. 4 kilo çok hafif. 8 kiloda hissediyorum kaslarımı.

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    karın kasları nispeten zık çalışmaya musayittir doğru ama neticede odabi kas gurubudur dier kas gurupları için geçerli olanlar karın içinde geçerlidir.bence standartı 15 ile 25 arasında tabii kişiden kişiyede değişiyor.mesela önce 4x25 mekik 4x15 çakı yapıp sonra 4x25 yanları çalıştıramıyorum ben çünkü yorulmuş oluyorum bihayli

6. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çakı'dan kasıt ne müdür. cahilim biraz kusra bakma. çakı egzersizini biraz tarfi edermisin duruşunu

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle yağlardan istenilen ölçüde kurtulmadıkça yapılmaması gereken bir hareket. Çünkü yağlı iken beli farketmeden kalınlaştırabiliyorsunuz, bunun yerine alternatif hareketler yapılmalı ya da ağırlıksız ve tek taraf olarak çalışılmalı...

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    -o mudur degil,okul aile birligi baskani.

-kurallari oku.

[Zafer] bunu beğendi.
  10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Çakı mükemmel bi hareket,hele de partner varsa ayaklara vurdurunca karın kaslarının her lifini hissediyorum :)

11. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle vurmalı çok iyi oluyo antremanın sonuna koymak önemli çünkü çakıdan sonra deil başka bi bölge oblik bile zor çalışılıyo

12. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu linkdeki adreslerden hangisi çakı oluyor. ingilizcede isimler.

13. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    üstten 2.si ayaklarını düz olarak yukarı kaldırdığın.dips sehbasına tutunup dikey olarak yaparsanda daha zor versionunu yapmış olursun onun resmi yok ama

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ilk sorunu yanıtlıyım:

dumbell ile yana eğilme egzersizlerini hafif kilolarla çok tekrar yapman tavsiye edilir..
    çünkü ağır kilo az tekrarlı setlerde vücudundaki diğer kasların vereceği tepkiyi yan bel gölgendeki kaslar da verir ve gelişirler..
    bu ise bel bölgesinde istenmeyen bir durumdur çunkü beli kalın gösterirler..

bir başka nokta da yan bel hareketlerinin bölgesel zayıflama amacıyla yapılmamasıdır..
    bölgesel zayıflama diye bir kavramın olmadığı forumda çok konuşuldu..
    o nedenle bel bölgesindeki (veya başka bir bölgedeki) yağlardan kurtulmak için yapılması gereken tek şey diet ve kardiodur.. başka bir şey değildir..

1 kişi bunu beğeniyor.
  15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kaynak gösteremiyeceğim ama 200 tekrar çok fazla. Bu tür egzersizlerde genellikle adalenin büyüyüp beli kalınlaştırmasını önlemek için 50 tekrarın altına inilmemesi söylenir.

Sayfayı Paylaş