Dumbell Flying Yapmasam olur mu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve figaro tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben benç press ten sonra 3 x (15 - 12) db fly yapıyorum. Yani press ten sonra açış yapıyorum.Salondaki birisi bana senin gögüs yapın geniş press ten sonra fly yapıp dagıtma; daha çok polaris (kelebek) yap gögüsü sıkıştır dedi. Bu dogru mu? Benim Gögüsün iç kısımları birass boş bu yüzden söylemiş olabilir.
    Db fly tam olarak ne işe yarıyor?Kanı dagıtmaya mı?

2. bigfoot

bigfoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Amacina ve su anki vucut yapina bagli. Mesela ben yeni baslayanlarin bu haraketi yapmasi gerektigini dusunmuyorum. Bu temel bi gogus haraketi degildir. Izolasyon haraketlerinin vucudu belli bir seviyeye gelmis sporcular vucutcular icin uygun oldugunu dusunuyorum. Bu durumda bile yapip yapmamak size kalmis. Sadece gelismek isteyenlere press haraketleri yeter. (Gogus icin)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dumbell fly muhteşem bir egzersizdir bence mutlaka yapılması lazım bunun faydasını bench press te de görüyoruz

Aslında dumbell fly yaparak ta göğsün iç kısmını çalıştırmanın tekniği vardır.
    İç kısmı doldurmak için yine dumbell bench press te faydalıdır
    Butterfly da yapılabilir.
    Dar tutuş bench press te yapılabilir.

Ben senin yerinde olsaydım göğsü yaymaya devam ederdim ve özellikle aşşağıya doğruda yaymaya çalışırdım, bunu pull over egzersizi sayesinde başarabilirsin.

Selametle

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Pardon soruna cevap vermeyi unutmuşum. Dumbell fly göğüs kaslarını gerip esnetir, kanı dağıtır, göğsün omza yakın dış kısmını da çalıştırır, bu kısım aslında çok önemlidir.

Bildiğim ve aklıma gelenler bunlar

Başarılar

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Dediği çok bilimsel değil ancak aslında güzel bir mantık var.
    Yani mantık güzel ama söz bilimsel değil.
    Neden dersen, geniş göğüslü olmak zaten iyi bir göğüs için önemli bir ihtiyaç.
    Olmadanda göğüs yapılır ama geniş göğüs önemli bir genetik artıdır.
    Her geniş göğüs adam sırf press yapıp sonra dışları dolduruyordu gibi bir mantık kabul edilemez.
    Ancak, göğsünün iç tarafına ağırlık ver demesi mantıklı, presleme gücünü iç ve orta göğüsten alıyoruz temel olarak.
    Dumbell Flye hareketini, daha kısıtılı olarak, yani kolları çok göğüs hizasına indirmeden, ancak tepede göğüsün iç kısımların kasılacak şekilde sıkarak yaparsan daha fazla yarar görebilirsin.
    Dambılları çok aşağı indirmeyeceğin için, kullanacağın kiloları attırmanı öneririm bu durumda.
    Ancak herşekilde bu hareket yapılmalı, önemli bir streching sağlar press sonrasında, streching ise çok önemlidir.
    Flexor'un meşhur, press-açma-press-açma mantığı buna dayanıyor, uzatılan kas daha süratli güçlenir.
    Bununla ilgili bilimsel bulgular var.
    Bench Pres-Incline Flye- Incline Press-Polaris yapabilirsin bence, tabii başka çeşitlemelerde olabilir.
    Başarılar

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Birde dumbell fly yaparken karasan'ın söylediğine ilaveten yukarıda dumbların birleştiği, hareketin bitiş noktasına gelirken avuç içlerini geriye doğru yani serçe parmaklarını birbirine dönecek şekilde bileklerini çevirirsen daha fazla etki yaşarsın, anlatmak istediğimi başarabilirsen göreceksin en az iki gün göğsünün iç kısmı ağrıyacaktır.

7. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    Hocam peki tam ortayı doldurmak için esas hangi hareketler yapılmalı ? Bench press,dumbell fly,polaris(butterfly) doldurur mu ortayı ?

8. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    fly çok faydalı bir hareket gerçekten. şahsen programın 3. haftası bittiğinde bile göğüslerimi ağrıtma yeteneğine sahiptir kendisi :)

Sayfayı Paylaş