dumbell fly yapamıyorum :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    dumbell flyı çok iyi yapıyordum ağır kilolara rağmen son 1 ayda sanırım sakatlandım sol koltuk altmın oralarda bir yer açış yapınca kıtlıyo ve sanki yırtılıyor gibi acıyor dayanamıyorum ağrısına yapamıyorum haliyle hafif kilolarda çalışırken az ağrıyor ama sonuçta her türlü ağrıyor boş yaptığımda bile kıt kıt kıt ses geliyo her açış yaptığımda sadece kollarımı çok geniş açınca ağrımyor tabi bu da yüksek ağırlıklarla mümkün değil.Diğer bir sakatlık ise sağ omzumda kolumu yukarı aşağı hareket ettirdiğimde kat kut çat çut sesler geliyo ve iğne batıyo gibi bir ağrı saplanıyo üstelik sadece ağırlık kaldırırken değil.Geçen otobüste elimi yanağıma yaslamış uyuyodum aniden irkildim uyandım haliyle kolum yanağımdan hızlıca düştü o esnada bile feci şekilde ağırdı.Önceden 2 kolumda da olurdu bu ağrı ama hemen geçerdi 1 hafta sürerdi.Şimdi resmen saplandı gitmiyo 1.5-2 aydır ağrıyo.Bu ağrı body çalışmalarımı pek etkilemese bile 1. bahsettiğim sorun dumbel fly yapmamı imkansızlaştırıyor.Forumda belki aynı sakatlıkları yaşamış vardır diye konuyu açıyorum belki çözmüştür problemini o amaçla yardım istemek amaçlı açıyorum konuyu burdan da bi cevap gelmezse doktora gidicem son çare olarak

2. eskiarnold

eskiarnold Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şuanda aynı sakatlığı yaşıyorum 3 hafta önce dumbell fly yaparken basladı çok nizami ve agır çalışıyorum dumbell flyde ve fazla kırmıyorum kolları sakatlanma ihtimali vardı aynı senin gibi sol kolumun en üstünde bişey kıt diye atıyor kemik değil acı sızı yok ama haraketi yaparken dumbella kıt sesi gelirken acıyor dayanılmayacak bir acı değil ama üstüne gitmiyorum bi süredir yapmıyorum bu haraketi doktorada gitmedim acıkcası kremle ilaçla düzelecegini sanmıyorum spor yapan biri olmasam bu durumu önemsemem ama acış haraketlerini yapamıyorum benden baskasının basına geldiğini sanmıyordum ama seninde başına geşmiş ve aradan uzun süre geçmiş durumunuz düzeldimi ve bana tavsiyeniz var mı?

3. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    dumbell fly hareketinde çok ağır giremezsiniz.ben kaldırabileceğm ağırlıkta giriyordum mesela.10 kiloyla kolları kırarak(zaten yapılış şekli böyle kırmazsan eklemlere yük biner=sizin duruma düşeriz).kollar düz olmayacak unutmayın,biraz da bileği bükersiniz tamamdır...

4. kssf00_03

kssf00_03 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    evet arkadaşlar aynı sorun bendede var 1 yıl boyunca sporu bıraktım geçenlerde yine başlayınca ağrının aynı sekılde eksılmeden devam ettıgını gordum ve doktora gıttım ılaç yazdı 400 mg lık 10 tane hap vardı adını hatırlamıyorum kullan ve 2 hafta sonra gel dedı hap 10 tane gunde 3 tane ıç dedi su an ılaçlar bıttı ve zamanın dolmasını beklıyorum ama geçmedi gelısmelerı paylaşırım yıne sızlerle

5. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    o tür riskli hareketlerde fazla ağırlık girmeden hareketi yavaş yavaş yedirerek yapmak lazım.yüksek ağırlık girip hızlı hızlı yapmaya çalısırsanız sakatlanma riski artar.ve ısındırma çok önemli kelebekte bile sakatlanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş