dumbell fly hareketinde sık yapılan bir hata,

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve münzevi tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    S.a. arkadaşlar,
    Bildiğiniz üzere dumbell fly hareketi göğüs bölgesinin temel hareketlerinden. Bu harekette sık yapılan bir hata genelde daha yüksek kilo girebilmek amacıyla kolları tam açmayarak hareketi yapmak (video'da 1.42'den itibaren gösterildiği gibi). Netteki bazı hareket gösterim videolarında dahi bu hatalı form gösteriliyor, ki ben de uzun bir dönem bu şekilde yapıyordum. Kiloyu düşürüp formu düzelttiğimde özellikte iç göğüs bölgesinde daha önce bu harekette hissetmediğim bir yanma hissettim. Videodaki antrenörün de dediği gibi siz kiloya hükmedin, kilo size hükmetmesin.

Osman Paşa, Blonde, mehmet_oztan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    izole hareketlerde ağırlıktan ziyade formun önemli olduğunu herkesin bilmesi lazım zaten.

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu konuyu herkesin görmesi lazim. Yüksek kilo giriyor çoğu kişi hareketi düzgün yaptımm sanıyorlar ama hatali yapiyorlar. Birde ücgen şeklinde açılan versiyonunu yapanlar var yüksek girmek icin sonra omuz sakatlıkları yaşanıyor. Hareketi acarken normal hızda dirsekleri cok kırmadan yapmak lazım . Kollari acinca 2 sn bekleyip gerilimi hissedip sonrasında kapatılmali kol. Ama öyle kolu kapama şeklinde yapılmamalı kollar açık gerginken kolları kapamak yerine gögusleri birleştirilmeye calisilmali kollarla kapatılmamalı göguslerle kapatılmali . Yaparkende omuzları arkaya atıp gögüsleri öne çıkarmak lazim başlama pozisyonunda

Sayfayı Paylaş