dumbell curl,hummer curl concentration curl bunlar arasındak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karabulut3362 tarafından 23 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ustadlar beni aydınlatırsanız sevinirim benim sorum şu; dumbel curl, hummer curl ve conccentration curl bu hareketler arasındaki fark nedir yani ben mesala dumbel curl,hummer curl yerine digerlerinin set sayısını ekliyerek yani 9x10 sadece concentration curl yapsam aynı şey olamazmı nede olsa ön kol aynı şekilde çalışıyor gibime geliyor bu konuda beni aydınlata bilirmisiz

2. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    Re: dumbell curl,hummer curl concentration curl bunlar arası

dumbell curl...bicepsin tüm bölgesini calıstırır...hareket ettirir...ısıtır...bicepsi ısıtarak idmana hazırlar..
    bu hareket ilk basta olursa iyi olur...

bicepsin tüm bölgelerini calıstırdıktan ısıttıktan hazırladıktan sonrada..hummer curl: dıs bicepsi calıstırır...
    dıs bicepsi gelistirmek icin en ideal herekettir...buda 2. sırada yapılırsa iyi olur...

dıs bicepside calıstırdıktan sonra..concentration curl: bu ise icten ve dıstan gelismis,uyarılmıs,ısınmıs ve hazırlanmıs bicepsi;
    toplar,sivrilestirir....bu da 3. sırada yapılırsa iyi olur...

3. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki abi ben bu hareketlerin hepsini oturarak yapsamda olurmu örnegin dumbell curl hareketi ayakta resmi vardı ama benim biraz belim agrıyor oturarak yapsak sorun olmas dimi? sadece evde çalışıyorum kol kasları için

4. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    forumu biraz daha araştırırsan g sana daha faydalı olur bence.iyi calışmalar

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    1-hammer curl: bicepsle tricepsin arasındaki bölgeyi yani brachialisi çalıştırır.strongman in de dediği gibi dış bicepse yüklenir.uzattığı da olur.
    2-dumbbell curl:alternatif versiyonunu sormuyorsan oturarak yapılanını yapmanı tavsiye ederim.konsantre ile iyi kombine olur.bicepsin iki başını birden etkiler_dolgunluk sağlar.bu hareketle en iyi bicepsleri bence aaron madron inşa etmişti.
    3-konsantrasyon:zirveleme egzersizidir.ilk olarak yarışma zamanı kullanılan bir egzersiz olarak tanıdık biz .ama bicepsleri çok güzel şekle sokar.her zaman kullanılmaz...iyi yapıldığında bicepslere 2,5cm kazandırdığı söylenir...
    bu egzersizleri sıralasydım: 1-2-3 derdim.benim yorumumda böyle... :)

Sayfayı Paylaş