Dumbell üst göğüs hareketi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve valiantby tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. valiantby

valiantby Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba,

3 x 10 şeklinde her biri

Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Pullover

yapıyorum yani göğüs antrenmanım bu fakat salona giden bir abimin dediği şey ise böyle göğüslerimin dikleşmeyeceği şekil almayacağı rampalı bir hareket var göğüs için ismini bilmiyorum onu yapmadıkça şekil almayacağını söyledi fakat malum evdeyim ve dumbelllar la çalışıyorum rampa olmaması ve yapamamam doğal sizce sadece bunlarla şekil alır mı ki 1 aydır yapıyorum bilmem pek fark yok gibi

1.sorum : bu antrenmanla şekil alır mı ?

2.sorum : almazsa üst göğüs için evde dumbellla nasıl çalışırım rampa yok ya malesef o açıdan

şimdiden teşekkürler

2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    ayaklarını yüksek bir yere koyup şınav çekebilirsin üst göğüs için[​IMG]

3. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    kolun ve göğüsün arasındaki açı bölgeler arasında fark yaratır.diyelim bench press yapıyorsun,kolun göğüsünle 90 derece açı oluşturacak şekildedir.bu bütün pectoral kası hedef alır,şişirir.eğer aşağıya doğru indirirsen biraz kollarını yani göğüs kasların ve kolun arasındaki açıyı küçültürsen alt göğüsünü,eğer açıyı arttırırsan yani yukarı kaldırırsan kollarını üst göğüsü elde edersin.yukarı kaldırmaktan kastım göğüs ve kol arasındaki açı 135 derece olandır.daha üstü artık bütün deltoidi işin içine almaya başlar en güzeli 135 derecelik açı bırakmaktır kol ve göğüs arasında.buna göre hareket düzenleyebilirsin.illa sehpa lazım değil bu açıyı kendi imkanlarınla da yaratabilirsin.

Sayfayı Paylaş