Dumbbell Snatch

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Dört Aşamada Dumbbell Snatch Nasıl Yapılır?

Problem: Dumbbell snatch’te salyangoz gibi ağır ve aslında yüksek yoğunluklu bir çalışmadan ziyade bir shoulder press yapar gibi hissetmemeniz için neler yapmalısınız?

Çözüm: Dumbbell snatch, patlayıcı güçle yapılacak şekilde tasarlanmıştır, dumbbell alt noktadan üst noktaya kadar serbestçe hareket ederken asıl işi kalça, hamstring’ler (arka bacak) ve alt sırt kasları üstlenir. Boştaki elinizi kalçanızdan çekerseniz hareketin mesafesini arttırırsınız, bu sayede dumbbell’ı başınızın üzerine kaldırdığınız noktadan sonra aşağıda çok daha iyi bir atletik pozisyona iniş yapabilirsiniz. Dumbbell’ı olabildiğince hızlı hareket ettirmeye odaklanın. Farkı derhal göreceksiniz.

Dört Kademeli Snatch Çözümü:
    [​IMG] Duruşunuzu Genişletin: Kalça ve hamstring kaslarının harekete daha fazla dahil olması için ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha açık tutun.

[​IMG] Çek ve Savur: Alt konumdayken dumbbell’ı kalçanıza yüklenerek çekin.

[​IMG] Seri Olun: Dumbbell’ı sadece başınızın üzerine kaldırmak yerine sanki onu tavana fırlatacakmışsınız gibi süratli ve patlayıcı şekilde kaldırın.

[​IMG] Daha Az Dinlenin: Snatch mükemmel bir kondisyon hareketidir. Her hafta setler arasındaki dinlenme sürenizi 5-10 saniye kadar azaltın.

[​IMG] kaynak muscle and fitness

serdar2, mr_dblue ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yeni yeni öğrendiğim ama çok sevdiğim bir hareket oldu.Doğru uygulamaya çalışıyorum , omuz programımın içine koydum 3x4 yapmaya başladım.

3. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    aslında salonlarda kettlebell olsa çok güzel olacak dumbell ile o kadar çekici gelmiyor.

Sayfayı Paylaş