Dumbbell Flyes Karın bölgesinidemi etkiler?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve surakings2 tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Arkadaşlar Dumbbell Flyes,Dumbbell Bench press bu 2 hareket sadece kol,omuz ve göğüsü etkiliyormuş.Ancak ben çalışırken Kol,Göğüs ve aynı zamanda Mide kaslarımında çalıştığını ve zorlandığını hissediyorum.Yani Mideyide çalıştırıyormu yoksa benmi hareketi yanlış yapıyorum?:shock:

Son düzenleme: 1 Ağustos 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Şimdi şöyle anlatayım ; Karın kasları ole kaslardır kı her elımıze agırlık aldıgımızda onları kullanırız, boylece omurgamız uzerıne dusecek olan yuk azalır.

Ancak Dumbell fly gibi yatarak yapılan bır harekette karnını hıssetmen garip büyük ihtimal yanlıs yapıyorsun.

3. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Dumbbell fly kolları açtıktan sonra Özellikle kaldırırken karın kaslarımı kullandığımı hissediyorum.Ve fotoğrafdan baktım,o hareketi yapan adamla aynısını yapıyorum.Tek fark,onlar salonda altlarına adını bilmediğim birşey koyuyor,ben ise 5 tane yastık:DVe ayaklarım yere basacak şekilde yapıyorum.Yastıklar sadece gövde ve gövdenin üst kısmını gövde'den kafaya kadar bütün komple vücudumu alıyor.Kollar hariç tabi.

4. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Büyük ihtimal ya hareketin yanlış ya da duruşun .

5. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Bide karın kaslarını hissettiğim an Dumbbell'i kaldırırken nefes vermek.Kaldırırken nefes veriyorum.Nefes verme ve kaldırma sırasında hissediyorum o kasların çalıştığını.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:33 ----------

Yani şöyle anlatayım,Dumbbell i kaldırırken aynı zamanda nefes de veriyorum.Nefes verme sırasında veya kendimi çok zorladığımda oluşuyor karın kaslarını hissetmem.

6. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Kaldırabileceinden Fazla ağırlık alırsan ne kadar kasın varsa sıkmaya çalışır vücudun :)

7. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Yani normal birşey?

8. MrCruss

MrCruss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Dambılı kaldırırken göğüsten değilde karndan destek alıyosun o zaman buda ağırlığı fazla kullandığn anlamına gelir

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    3 tane tabure al peşpeşe koy üzerine havlu ört üzerine yat. yanlış anlamadıysam pufları üzerine yatıp yapıyorsun. bu belin için gerekli olan sert ve düz zemini sağlayamıyor kanısındayım.

10. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Yorumlarınız için teşekkürler.Peki nasıl karından destek almak istemiyorum.Nasıl göğüs bölgesinden destek alırım?

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yastık koyduğun için dengede durman zorlaşıyor. Plates topunun üzerinde yapılan fly gibi düşün. Dengeni koruyabilmek için karın kasları da devreye giriyor.

Sırtını sert bir platforma koyarak karın kaslarının aktivitesini azaltabilirsin.

Ancak hangi hareketi yaparsanız yapın vücudun genelini kontrol altında tutmak önemli. Yani göğüs hareketi diye sadece göğüs bölgesini kontrol etmek, orayı kasmak yanlış. Vücudun tümü kontrol altında gergin olmalı.

Fly yaparken belin de hafif bir boşluk bırakmalısın. Bunun için de dengeleyici kas olarak karın kasları devreye girer. Karının da bir miktar kasılı olması gerekir.

12. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Karın kaslarımın normallerimden çok olduğunu düşünüyorum çünkü 12 yaşındayım ve 74 mekik çektim.Biraz yağlıyım kaslarım görünmüyor oyüzden:DBen boşluk bırakmadan yapıyordum.Sert bir cisimmi lazım şimdi?

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bir üst mesajda yazdımya :) 3 tane tabure al arka arkaya diz değsin birbirlerine üserine bir havlu ört al sana benç. kolay gelsin

Sayfayı Paylaş