dumbbell fly hareketi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmet616 tarafından 15 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ahmet616

ahmet616 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul, bayrampaşa
    Merhaba 14 yaşındayım evde çalışıyorum. Evde aletim olmadığı ve aletsiz tatmin edici göğüs hareketi bulamadığım için göğüs çalışamıyorum. 14 yaşında 169 cm boyunda olduğum için boy uzamasının yavaşlamasından korkuyorum çünkü 178-180 civarı olmak istiyorum. Pressli hareketlerin (örn. bench press) boy uzamasını etkilediğini biliyorum. Benim sorum ise dumble flyes hareketi ile ilgili. Acaba bu hareket boy uzamasını etkiler mi? Eğer etkilemiyorsa 8 kiloluk 2 dumble alıp evde bu harekete başlamak istiyorum.

Eğer ağırlık kullanılarak evde yapılabilcek ve boyu engellemeyen göğüs hareketleri varsa ve bunları söylerseniz çok mutlu olurum bu konuyu araştırdım fakat bulamadım. Küçük yaşlarda fitness yapan pek olmadığı için ne yazık ki bununla ilgili bilgi oldukça az.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2009
  2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bodybuilding için çok gençsin ama birçok spora başlamak için uygun sayılabilecek bir yaştasın. yerinde olsam basketbol, voleybol, futbol, yüzme, uzak doğu sporları gibi branşlara yönlenirdim. genç yaşta sportif bir alt yapı oluşturmak ileri yaşlarda sağlıklı kalabilmek ve spor yapabilmek için çok önemli. gelişimini olumsuz yönde etkilememek için vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerden oluşan bir program yapmalısın. pull up (barfiks), dips, push up (şınav), sit up (mekik), handstand push up, decline push up, twist, bodyweight squat. aklıma gelenler bunlar. kolay gelsin...

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bir kaç yerde 13-14 yaş için çok erken denmiş ,gerekçede yaşın erken olması boy uzamasını etkilemesi. burada vucut geliştirme sporu ile halter sporunu ayırmalıyız derim. kişinin hocası tecrübeli ve anatomi hakkında bilgili ise vereceği proğram kişinin boy uzamasını engellemeyen aksine boy uzamasına katkıda bulunan bir proğram verir. 14 yaş çok erken bir yaş değil aksine mükemmel bir temel atılacak yaştır. 14 yaşında başlayıpta 6 yıl haftada 3-4 gün esneyeceği tarzda proğram çalışan bir kişi 20 yaşında çok iyi alt yapıda olucaktır.

boyun uzaması yada uzamasını engellemesi branşla alakalı değil proğramla alakalıdır.

Cidade de Deus ve DeaqLe bunu beğendi.
  4. ahmet616

ahmet616 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul, bayrampaşa
    Ama benim bir hocam yok ki yani spor salonuna gitcek vaktim ve param yok. Aynı şekilde diğer sporlara da yönelemem. Lise hazırlık sınıfındayım ev okul arası 1-1,5 saat ve çok yoruyor aslında para bakımından sorun olmasa vakit yaratırım yorgunluğu da bahane etmem ama param yok. Bu dönemde ailemden fazla para da isteyemem. Belki bir-iki sene sonra olabilir ama o zamana kadar derslerin stresi vs ile vücudumun kontrolünü kaybetmek istemiyorum. Bunun yanında alt yapıyı da oluşturmak istiyorum en geç lise bittiği zaman spor salonuna gitmeyi düşünüyorum ama çok zaman var. Öss stresi ile öğrencilerin çok kilo aldığını biliyorum, görüyorum. Benim bu dönemde istediğim kendi çabalarımla oldukça iyi bir alt yapı oluşturmak.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ozaman çok düşük ağırlıklarla evde dumbel ile çalışma programlarını uygula. (egzersizler bölümü) evde sırt çalışma programını haftada en az 2 defa yap

6. ahmet616

ahmet616 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul, bayrampaşa
    Küçük ağırlıklı yüksek tekrarlı hareketlerin şekil oluşumunda etkili olduğunu öğrenmiştim. Acaba ben 15-20 tekrar yapabildiğim derecede ağırlıklarda evde dumble programını uygulasam faydası olur mu ve boyumu etkiler mi?

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    benim bahsettiğim küçük ağırlık normal setten ibaret. örneğin 5 kg boyun için problem olmadığı gibi hareketleri nizami ve yedirerek yapabilirsen sana fazlası ile yeterli gelir.

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. karizmaf

karizmaf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bn senden daha erken yaşta bodye başladım suan yaşım 18 senin yaşındayken 165 boyum vardı şuan 180 oldu bunu bodye borcluyum hem ararştırısan görürsün bench press büyüme hormonu salgılatır bnce bodye devam ete boyun daha fazla uzıcaktır saygılqarımla

9. NorthWolf

NorthWolf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Ben 15 yaşındayım evde 5 er kiloluk dambıllar ile pazu çalışıyorum, peki ya pazu boyu etkiler mi ?

10. john cena

john cena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar evde 4 kglik bir dummbell var onunla çalışsam boy uzaması durur mu yada etlilenir mi? çünkü kısa kalmak istemiyorum acil cevap bekliyorum lütfen bu arada 20 şınav ve 20 mekik 3 barfix 50 sağ 50 sol 100 çift ayakla ip atlıyorum ..bu hareketlere 4 kglik dumbell de eklemek istiyorum boyumu etkiler mi bu dumbell...?

yaş=15
    boy=159
    kilo=50-55 arası

11. fenman

fenman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu hareketi yaptıktan sonraki gün ön omuzlarımda acı oluyor.. yani bu hareketin göğüsten çok ön omuzlarımı çalıştırdığını düşünüyorum.. gerçi göğsümle omzum arasında kalan bölgede de yanma oluyo ama omuza daha az vurması için ne yapmam gerekir? iyi forumlarbench_O

edit: şunu söylemeyi unutmusum inline bench te yapıyorum ben

Son düzenleme: 31 Mart 2011

Sayfayı Paylaş