Dudak Kremi?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve marthel tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    roacuttane kullandığım için dudaklarım üstünde çalışma yapılan asfat gibi.nerdeyse çukurlar oluştu niveanın bütün lip stick diye tabir edilen kremlerini denedim sonra bide bepanten krem kullandım koca bi tüp banamısın demedi hiç bi deiğişiklik yok.Şöyle baya etkili bi dudak kremi biliyormusunuz?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Roaccuttan dudaklari mahveder.
    Cok yagli bir krem gerekir.
    Türkiyede Chesbrough Vaseline adinda crem varmi bilmiyorum, bulabilirsen tavsiye ederim.

Ayrica Roaccutane´i umarim doktor kontrolünde kullaniyorsun?

3. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Desponun da dediği gibi yağlı bir krem kullanman senin için faydalı olacaktır. Çünkü dudak derisi oldukça hassas olup kendi başına yağ üretme yeteneği bulunmadığından dolayı yağlı ve nemlendirici özellikli kremler uygun olur. Ayrıca Bepanthene Plus hem antibakteriyel özellikte olması hem de nemlendirici özelliğinin bulunması dolayısıyla dudak için oldukça iyi ve tavsiye edebileceğim bir krem. ama kullandım dediğin için başka bir yağlı bir krem deneyeilirsin.

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Evet doktor kontrolünde kullanıyorum daha önce 3 ay kullanıp yarıda kesmiştim şimdi 8 ay tamamlıcam ama nefret ediyorum bu ilaçtan insanı hayattan soğutuyor ne kadar şikayet etsemde kullanmak zorundayım neyse saydam dediğin kremi 3 eczane sordum biri tansiyon ilacı zannetti :) Bepanthene Plus aldım bakalım bu işe yarayacak mı

5. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    :)
    O halde sanirim yok.
    Bu arada Saydam demissin ama ben saydamin bu baslikta bir yazisini göremedim:)

Bu ilaci kendim denemedim ama tanidik biri kullandi, az cekmedi...

6. Sampiyon

Sampiyon Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    roaccutan nedir? diye soran arkadaşlar olabilir cevabı aşağıda..

türkiyede roaccutane adı altında satılmaktadır. sivilce değil akne ilacıdır, aradaki farka nüans deyip geçmeyiniz. bu ilacı hamilelerin ve "hamile kalma olasılığı bulunanların" (bu nasıl bir kümeyse artık) kullanması tehlikelidir, çocuğu allah çarpar. bu bakımdan doktor ilacı yazarken özel form imzalattırır "(ro)accutane kullandığım sürece hamile kalmayacağıma söz veririm, and içerim gerekirse" şeklinde.

şiddetli depresyon yarattığı son senelerde kesinleşmiş bir ilaçtır, misal amerikadaki son uçak kaçırıp binaya çarpma eğlencesinin faili gencin de sivilce surat (ee, akne) bir insan olup accutane kullandığı ve bu sebepten yaşadığı depresyonla intihar amaçlı böyle bir eylem yaptığı söylenmektedir.

kaynak: eksisozluk.com

7. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende kullandım roaccutane, denemediğim nemlendirici vs kalmadı ama bepanthene plus tavsiye ederim, ben faydasını gördüm.

8. voicekiLLer

voicekiLLer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    roaccutane ilacının çalışma prensibi nedir? yağ bezlerini mi yavaşlatıyor? nedir gayesi?

9. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ikinizinde nicki kırmızı ya göz yanılması diyelim ama farketmez işleviniz aynı nasıl olsa :) ama dediğin kremi bulmak üzereyim metrocityde yabancı ürünler satan bi eczane varmış yarın oraya bakıcam

roacutanne karaciğeri etkiliyor ve yağlanmayı minumum seviyeye çekiyor bu yüzden kupkuru oluyosun yüzün soyulmaya başlıyor dudaklar hayal bile edemeyeceğin bi şekilde çatlıyor 1 ay yıkanmasan bile saçın temiz kalıyor çünkü yağ yok :) depresyon yaptığına inanmıyorum en azından beni hiç etkilemedi belkide bu kuruma ve çatlamanın verdiği acıyla depresyona girdim sanıyolar :) çünkü ürün yağ oranını indiriyor sinir sistemine kanıtlanmış bir etkisi yok zaten düşününcede mantıksız geliyor neyse uzun lafın kısası nerdeyse piyasadaki tüm akne ilaçlarını kullandım roacutanneden başkası yalan olayı içten hallediyor tabi bu arada senide hallediyor duh

10. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53

Excursion sen ne kadar süre kullandın?Sonra tekrar sivilce çıktı mı?Çünkü bazı kişilerden bi sene sonra yüne sivilce çıktığını duydum da doğru mu?

11. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Depresyon olayi kisiden kisiye degisiyor. Bir ara sirtimda sivilce nedeniyle doktor tavsiye etmisti.
    Sanki normal basit bir ilacmis gibi lanse etti, bende hayir kullanmam ne oldugunu biliyorum demistim, nedeni yanetkilerinden biri depresyon olmasiydi.

12. voicekiLLer

voicekiLLer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    depresyon olmaması için insanın kendini bilmesi yetmiyo mu? yani farkında olan birisi depresyona giremeyebilir... yanetkiler arasında ruhsal bişey olabileceğini ben de pek sanmıyorum.. cildim benim de yağlı.. kullansam mı acaba diye cilt doktoruma ben bi sorucam.. aslında öss den sonra kullanmaya başlasam daha mantıklı tabi ama yağ işte :/ nefret ettim yağdan.. vantilatöre yağ sürülücek ben sürmüyorum abim fln söylüyorum tiksindim her türlü sıvı yağdan :D (bu arada abartıyorum belli oluyodur heralde:p)

kullanmayı bıraktıktan sonra yağlanma tekrar aynı seviyede başlıyor mu yoksa kalıcı bir etki mi bırakıyor onu da merak ettim ben..

13. Evet

Evet Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    roacutan'ın dudaklara etkisi bi tane kremle geçicek bişey değil. (nivea dudak kreminden bahsediyorum)

kiloyla alıp, roakutanı kestikten 1-2 ay sonraya kadar elinden düşürmemen lazım.

daha ucuz olması için vazelin de aynı işi görür.

14. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bepanthen plus baya işe yaradı daha yoğun bi kıvamı var en azından artık acımıyor dudaklarım tabi yarım saatte bir sürüyorum bol kullanmanında etkisi olabilir :) bide neutrogena lip moisturizer aldım güneşe karşı koruyomuş

15. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    neutrogenanın iyi olduğunu bende duymuştum..umarım faydasını görürsün..hatta güzelse bende alabilirim;) birde kullanmadım ama Body Shop adlı markanın "lip butter" ları var..butter derken yoğun kıvamlı sanıyorum..vücut için olanlarıda vardı hatta..birsürüde aroması var bildiğim kadarıyla bu lip butterların..kakao,hindistan cevizi,çilek..çokda pahalı değildi sanırım..

http://www.thebodyshop.com.tr/product_page.asp?ProductGroupID=20&GroupID=2#

bu linkte aşağıda var kakaolu dudak stiği..tercih edilebilir çünkü kakao yapı dudaklar için iyi diye biliyorum..

16. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    birde söleyemi unuttum marthel..eğer dudakların soyuluyosa kurumanın yanında..düzenli olarak üstündeki ölü deriden kurtulman iyi olur..diş fırçanla dudaklarını yavaşça fırçalayıp (hatta varsa birazda peeling ürünüyle) sorasında kremi sürdüğünde daha yumuşak olacaktır eminim..

17. Evet

Evet Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sakın dudağı soyayım deme

:shock::shock::shock::shock::shock:
    aman hocam naaptın : ) dudak derisi normal deri gibi değildir, tek zardır bi tanesi kalkınca hemen ete ulaşırsınız. Sakın dudak derisini kaldırmayı denemeyin, dişinizle ısırarak deriyi yıpratmayın. kaldırırsanız hem kalıcı zarar olabilir, hem hep acır, hem de mikrop kapar. Ne kadar pütürlü ve kötü görünürse görünsün müdahale etmeyin, sadece kreminizi sürün. pişman olursunuz gerçekten

iyigünler : )

18. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara

elbetteki hassa bi deri olduğunu biliyorum..ben zaten kuruyan deriyi elinizle tutup soyun demedim:confused: diş fırçasıyla hafif bi şekilde fırçalanabilir..ayrıca dudak için özel peeling ürünler var..üst ölü deriden kurtulmak için..ve çok güzel yumuşacık yapar deriyi bilginize..ben yanlış bişey sölemedim yanlış anladın sanırım..

19. somethingcruel

somethingcruel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hametan diye bi krem çok rahatlatıyor
    bende senin gibi aynı ilacı kullanıyorum(eczanelerde bulabilirsin)

20. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    roacutanne tedavisi biteli yaklaşık 3 ay oldu şuan için yüzümde sivilce kalmadı izlerde geçti..dudaklara gelirsek yoğun bir şekilde bepanthene plus kullandım çok yararını gördüm tavsiye ederim..doktor hametanı yüzüm için vermişti çok yağlı bir krem

Sayfayı Paylaş