Drop set ile ilgili bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Öncelikle şunu söyleyeyim forumdaki drop setlerle ilgili tüm konulara baktım hiçbirinde tam anlamıyla açık bir anlatım yok o nedenle bu konuyu açmaya karar verdim. Ben drop setleri omuz programımda kullanacağım program şu şekilde :

Behind-the-Head Barbell Press 4 set 12 tekrar

Seated Dumbbell Overhead Press*** 3 set 10 tekrar

Cable Lateral Raise 4 set 12 tekrar

Overhead Lateral Raise*** 3 set 10 tekrar

***Son sette ağırlığı 3 kez düşürecek şekilde drop set yapılacak.

Şimdi şöyle mi olacak yani ilk 2 set normal. Son seti de aynı ağırlıkla bitiricem ardından hiç durmadan 3 kere ağırlık düşürerek her birinde 10ar tekrar yapıcam. Bu şekilde mi olacak ? Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Normal tekrarını yaparken gücünün tükendiği noktada ağırlığı düşürüp tekrar,gücün tükenene kadar devam etmektir drop setin mantığı.

Örnek vermek gerekirse : 10 kg ile başladın lateral raise yapmaya,10 tekrar yaptın gücün tükendi.Hemen 5 kgları alıp 6 tekrar daha yaptın,yine gücün tükendi.Hemen 2.5kg'ları alıp gücün tükenene kadar yapıp bitirdin.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  3. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    peki hacim kazanma açısından bu sekilde düserek gitmekmi iyi olur yoksa normal 10kg ile hareketi tamamlayıp bırakmakmı iyi olur ?

yani aslında sormak istedigim neyi hedefliyoruz burda

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Drop setin mantığını Lethe552 yazmış anladım bende peki yukardaki üyeninde dediği gibi drop set neye kazanç sağlar ? hacim değil herhal ağırlık düştüğü için kas sıkılaşmasına mı?

5. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Omuz geç uyarılan bir kas olduğundan dolayı drop set ile hacim kazanılabilir. Hatta ben 1.5 ay boyunca "Seated Lateral Raise" hareketinde drop set prensibini uyguladım, aldığım etki gayet güzeldi. Açıkçası hacim alıp almama bence neredeyse tamamıyla beslenme ile alakalı.

Sayfayı Paylaş