Dr.Science Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Dr.Science tarafından 22 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Merhaba arkadaşlar.Liseden beri foruma üyeyim.

Bu forumla büyüdüm sayılır.Şimdi Tıp Fakültesinde okuyorum.Teorik olarak iyi bir donanımım var diyebilirim...

Sınava hazırlık süreçleri derken 1 yıl içinde 88 kilogramdan 101 kilograma çıktım.Bir sürü şey denedim ama irademi bir türlü sağlayamadım.1 hafta dayanıp sonra pes ediyordum.Dolayısıyla 2-3 kilo verip geri 2-3 kilo alıyordum.

Artık uzun süreli olmayan max. yağ yakımlı bir programa girmeyi düşünüyorum bugünden itibaren.

Hedefim 80 kilo

Kendimle ilgili bilgileri vereyim.

Boy=1.89-1.90
    Kilo:100.5
    Sağ-Sol Kol:44-45 cm civarı
    Bel Çevresi:36 beden pantolon giyiyorum.46 da olabiliyor bazı türlerde.Ama bol gelidiği için 35 diyim.

Beslenmem şu şekilde olacak.Minimum karbohidrat.Max Protein.Ama düşük kalorili bir diyet olacak...6 gün bu şekilde yapmaya çalışıp 7.gün kaloriyi artırarak metabolizmayı hızlandırmayı düşünüyorum.

Beslenme

8.00: 1 ölçek Multipower Whey+1 bardak sade kahve
    Sabah Sporu

10.00: 2tam yumurta kayısı kıvamında 1 beyaz,yeşil çay,multivitamin

12:30:1 büyük süzülmüş ton balığı+Brokoli (Belki 3-4 kaşık kepekli makarna)

13.30-14.00:1 yeşil elma

16.30:1 Büyük Süzülmüş Ton Balığı+Brokolili Salata

18.00-18.30: 1 yeşil elma+Glutamine+2 L carnitine

Ağırlık Antrenmanı ve Cardio

20.00-20.30: 1-2 Ölçek whey+Glutamine

21.30:2 tam Haşlanmış yumurta+salatalık+domates

01.00-02.00: Kapanış

Antrenman Programım Şu Şekilde Olacak.

Sabah Antrenmanım: 20 tekrar Dumbell Squat
    20Adım Dumbell Lunge
    10 Şınav
    20 Dumbell Deadlift
    10 Dumbell Squat and Press
    30 Dumbell Swing
    Bu hareketleri ara vermeden set şeklinde yapıyorum.Setin bitiminde 1 dk dinlenip yeniden başlıyorum.3 veya 4 set şeklinde yapacağım...Toplamda 15-20 dk arası süren interval cardio.

Akşam Ağırlık Antrenmanım:

Her hareketi 2 Set Max Ağırlık düşük tekrar çalışıp sonraki 2 seti de az ağırlık çok yüksek tekrar (30-40-50) Çalışacağım.

Haftada bir programımı değiştireceğim.1 hafta süper setli 1 hafta drop setli 1 hafta karışık programlar yapacağım..

Antrenman sonunda ise 20 dk yürüyüş yapıp bitireceğim...

1 kutu ton balığı süzülmüş halde 150 gram geldiğini varsayıyorum...Benimki BİM malı.Biraz daha ucuz.24 gr protein 8 gr yağ 0 karb. 180 kalori varmış 100 gramında.

Ben 2 Kutu (300 gram) yiyeceğim günde.72 pro 24 yağ 0 karb 540 kalori

4 tüm yumurta+1beyazı= 335 kalori 28 gram protein 20 yağ 2 gram karb

2 ölçek whey=56 pro 5 carb 4 yağ 240 kalori
    2 çay kaşığı glutamine=10 gram protein

2 yeşil elma=56 carb 120 kalori

Salatalık domates brokoli bunların kalori değerini hesaplamıyorum...

Günde Topalmda= 170 gram protein 48 gram yağ 65 gram karbonhidrat 1300 kalori...

Gün be gün yazmaya çalışacağım..Umarım iyi sonuç alırım.Eksiklerim varsa ya da tavsiyeleriniz varsa belirtirsenin çok sevinirim.

Esen kalın...

bench_Obench_Obench_O

2. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Şimdiki halimden 3 tane fotoğraf atıyorum.

Umarım en kısa zamanda sizin de desteklerinizle eriyip baklavalara ulaşırım ;)

Ekli Dosyalar:

3. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Maceranda başarılar dilerim, Umarım hedefine ulaşırsın.

Az önce evde duran kırıkırakları gördüm. Tamam yiyim dedim. Tam mutfağa ilerliyordum kendi kendime " O seni hedefinden uzaklaştıracak " dedim ve bi anda yememeye karar verdim. Eskiden böyle olmazdı, yiyicem diyip konuyu kapatırdım. Seninle paylaşmak istedim eminim sende bunu yapabilirsin :)

Dr.Science bunu beğendi.
  4. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Günaydın Arkadaşlar...

Kardeşim ameliyat olacak.

Bu yüzden dün gecemi makale okuyarak geçirdim.Maksat doktorları tarafından kandırılmamak..

Bu yüzden biraz geç uyudum.Yeni uyanabildim.

Şimdi protein shake imi ve kahvemi içip tuvalete gireceğim.

Gün boyu oluşan artıkları vücutta tutarsanız vücudun pH dengesini alt üst edersiniz.
    Bu da yağ yakımını engelleyen başlıca faktörlerdendir.

Ardından sabah sporumu yapıp size döneceğim..

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Dr.Science bunu beğendi.
  6. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay

Teşekkür ederim öneriler için.Kitabı okumadım ama biraz bilgi paylaşabilirim sizinle.

Evet asit alkali dengesi vücudumuzun en en önemli unsurlarındandır.

Vücudumuzun pH sı 7.35-7.45 arasındadır.En ufak bi azalma veya artma çok ciddi problem doğuracaktır.Çünkü vücudumuzdaki enzimlerin çalışması için optimum pH bu aralıktadır (Mide vb enzimler hariç)

Bu da metabolizma hızımızı bayağı bi etkileyecektir.Metabolizmanın hızlı olması demek bi yandan şu demek.Enzimlerin max hızda çalışması.Ben bunu engellersem metabolizma hızım da düşecek yağ yakımım sekteye uğrayacaktır.

Sadece tuvaletle değil,Bol proteinli yediğimiz zaman yanında mutlaka salata yemek de önemlidir bu hususta.

Çünkü proteinler amino asitlerden oluşur.Bu da sindirildikleri zaman vücut pH sını aşağı çekecekleri yani asidik konuma getirmelerini sağlar.Salatada bunu nötrler pH yı sabit tutmaya yarar...

Sabah sporumu yaptım.Verdiğim programın üstüne 300 tane Twist yaptım...

İyi terledim metabolizmam tavan yaptı.Ve hiç aç değilim.Ama zaten az kalori alıyorum yemem lazım.Bu yüzden birazdan yumurtamı ton balığımı brokolimi hazırlayıp yiyeceğim :)

FtgO bunu beğendi.
  7. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Arkadaşlar özür dilerim 20 gündür yazamıyorum.Kardeşim ameliyat oldu.Ameliyat başarılıydı.Ama ameliyat bölgesi enfeksiyon kaptığı için ve iyileşmesi uzun zaman alacak bir bölge olduğu için 15 gündür bunlarla uğraşıyoruz ailecek malesef.Şimdi eve gidebilecek duruma geldi.

Sizi bunlarla sıkmak istemem.Ama bu 15 günlük süreçte diyeti bozdum doğal olarak. ve 4 gündür tekrar başladım..

Vücudum platodaymış hocama göre.Antrenmanlara ve beslenmeye hızlı tepkiler veremiyomuş.Metabolizmam bayağı yavaşmış.

Bu yüzden platoyu geçmek için düşük kalorili bir diyet yapıyorum şu an.

Yağ yakıcı olarak ventolin kullanıyorum.Belki forumda nadir olarak ventolin kullanıp günlük tutan arkadaşlarımız vardır...

Başlangıç:99.7 kg

4 gün sonra:98.5 kg

Diyetim şu şekilde:Biraz ketojenikimsi.Ama derslerimden dolayı çok yiyemiyorum.Günüm kütüphanede geçiyor diyebilirim duh

Sabah kahvaltı:Domates, kaşar peynir,3 yumurta,1 bardak sade kahve,multivitamin şurup+1 ventolin (4mg)

öğlen yemeği:yok

Kahvaltıdan 5 saat sonra:1 ventolin(4mg) daha

akşam yemeği 6-7 arası:Bazen kahvaltının aynısı veya tavuk sote ve ayran

11-12 gibi derslerden kafayı kaldırıp hiç durmadan 50 şınav ve ağırlıkla mekik çekiyorum.Ve dışarı çıkıp biraz turluyorum.

Sınav zamanı olduğu için antrenmana gidemiyorum ki şimdi gitsem zaten kas kaybı yaşarım.Protein oranım çok düşük.

Bu yüzden en azından kaslar diri kalsın sarkmasınlar diye çalıştırıyorum...

Ki diyet zamanı zaten spor çok etki etmiyor diyebilirim..Hocamdan aldığım bilgilere göre sen diyeti yap az buçuk sporunu yap kilo verirsin zaten.

Ventolinin faydasını görüyorum diyebilirim şu an.Kullanıp kullanmamak size düşmüş.Ama yan etkileri var.Beni etkilemiyor çok,dayanıklı bir bünyeye sahibim.Ama sizi ne derece etkiler bilemeyecem.

Kendinize iyi bakın 2-3 gün sonra görüşmek üzere thums: hyper_

8. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Merhabalar arkadaşlar...2 gün geçti ve tekrar tartıldım...Sanırım yağ hücrelerimi şoka uğrattım. :D

başlangıç:100.5
    20 gün sonra diyetsiz normal beslenmeyle:99.7

diyet başlangıcı ve 4 gün sonrası.:98.5 (vücudumda içtiğim su ve yediğim yemek hala vardı)

Diyet başlangıcı ve 6 gün sonrası:96.8 kilogram...

Arkadaşlar düşük kalorili besleniyorum doğrudur...Aşırı spor yapmıyorum şu an o da doğrudur...Kastan kayıp edecem bi miktar öyle görünüyor ama zaten ultra mega bir kasımız olmadığı için kaybedilen miktar çok olmayacaktır. ki keza bu beslenmeye rağmen hala güçten düşmememe de şaşırıyorum.

Ama 3-4 günde bir metabolizmam canavarlaşsın diye bir öğünde yemeğin dibine vuruyorum.Örneğin dün akşam 8-9 tane küçük kaytaz böreği yedim(küçük lahmacun tarzı) yanında kaşar peynir ve portakal suyu...

Aynı zamanda bu aradaki hile öğünleri şu işe de yarıyor...Kilo verme döneminiz bitince verilen kiloları geri almamak adına nasıl bir beslenme tarzı uygulamanız gerektiği hakkında az çok ipucu da veriyor :)

Şimdiden iyi günler :)

Not:Ventolinin de çok etkisi olduğunu düşünüyorum.Çünkü cidden metabolizma uçuyor.
    Ama yan etkilerini de görüyorum.Sinirlilik, uykusuzluk,bazen boyunda sertlik,ilk başlarda titreme :)

Sayfayı Paylaş