dr. maranki kafamı karıştırdı...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FREELEO tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    gecen gece bi programda maranki hocam kısırlıkla ilgili bakın bakalım bağırsaklardaki parazitler o en değerli seyi proteini yok ediyormu insanlar bu yuzden kısır kalıyormu kalmıyormu diye bi cümle söledi. aklıma takıldı acaba gelişemeyen arkadaşlar da böle bi problem olabilirmi? bunu araştırmalıyız kendi araştırmamda sunu buldum..

Prof. Dr. Ahmet Maranki bağırsak kurtları için önerileri ile bitkisel kür formülleri.. Bağırsak parazitleri ve tedavisi. Bağırsak paraziti için ilaç, doğal çözümler ve bitkisel tedavi yolları. Bağırsak kurtları belirtileri nelerdir, vücudumuzda tenya, solucan, kurt gibi parazitler olduğu nasıl anlaşılır ve nedenleri nelerdir?

Bağırsak parazitleri genellikle tam pişirilmemiş etlerle insana bulaşır. Bağırsak kurdu, solucanı ve tenyası gibi bağırsak parazitleri belirtileri şunlardır: karın şişliği, iştahsızlık, mide bulantısı, sinir sistemi bozukluğu ve bağırsakların anormal çalışmasıdır.
    Prof. Dr. Ahmet Maranki bağırsak kurtları için aşağıdaki formüllerden istenilenin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Tabi bu kürlerin uygulanmasının yanı sıra etleri iyi pişirmek gibi tedbirleri de mutlaka almalısınız.

Prof. Dr. Ahmet Maranki bağırsak kurdu düşürme formülü 1
    2 su bardağı kadar kaynar suyun içine 1 çorba kaşığı eğrelti otu ilave edilip bitki çayı şeklinde demlenir. Bu parazit düşürme kürü aç karnına, 15 dakika ara ile birer su bardağı içilir.
    Prof. Dr. Ahmet Maranki bağırsak kurtları düşürmek için bitkisel çözüm 2
    1 litre kadar sıcak su içerisine 1 yemek kaşığı kekik ilave edilir ve 15 dakika demlenip süzülür. Bu kür sabahları aç karnına 1 su bardağı, gün boyunca da 4 bardak içilerek uygulanır. Yani günde toplam 5 bardak, bağırsak parazitleri düşürme kürü, içilecektir.

gercek sorunumuz buysa yırttık :Ddumbelllls

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu adam kendine tabiat uzmanı vs diyor.Tamamen medyatik olduğunu düşünüyorum.Senin benim gibi bir adam sadece meraklı bitkilerle uğraşıyor.Bu tip sürekli tvde olan tipler yanlış şeyler söylüyor.Biri var keten tohumu zayıflatır ayda şu kadar verdirir diyor.Halbuki araştırdım bilimselliğe uymuyor.Bu adamda zayıflayın günde 2 öğün yiyin diyordu kendi kulaklarımla duydum.Halbuki diyetisyenler bunu önermiyor üstelik 6 öğün diyor.Kendi çıkarımlarıyla dini kitaplarla bütünleşmiş.Rasulullah şunu yapmış acaba faydalımı diyip onun üzerine araştırma yapan biri.Yani normal biri.Böyle şeylere itibar etmiyorum.

Berkthagar, aneximandros ve su bunu beğendi.
  3. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    ustat benim aklıma takılan yönü parazitlerin proteini yok edip etmediği. başka bi yerde okuduğum bir makalede tenya yada parazit olan kişilerin kilo alamyıyacağı yazıyordu. bu doğruysa aldığımız proteinler parazit olan kişilerde boşa gidiyor olabilirmi?

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu konuyu bende araştıracağım.Yanlız her konuda çok bilgi kirliliği var.gene 2 hafta önce tv ye bir kadın çıktı.Cem yılmazı zayıflatmış.1 ayda 15 kilo vermiş cem yılmaz.Aynen şunları söyledi:Sağlıklı bir şekilde kilo verdiriyoruz,geri alım olmuyor.Tamamen yağlardan atım gerçekleşiyor.Katı hiç birşey yedirmiyoruz.Portakalın 50 katı c vitamini içeren bir karışım vs diye konuştu.Halbuki diyetisyenlerde şunu söylüyor.Hızlı kilo verimi sırasında giden kilonun 3/2 si yağsız vücut kitlesinden olur.Yani su ve kas.Üstelik dengeli ve sağlıklı verilmeyen kilo tekrar geri alınır.Üstelik hızlı kilo verimi sonucunda pisikolojik olarak çöküntü olur.Dengeli bir diyette herşey olmalı diyorlar.Sporla desteklenmezse sağlıklı diyet olmaz diyorlar.Üstelik;Sağlıklı bir diyette kişi ayda 2-6 kilo arası kilo verir.2 DEN AZ 6 dan fazla kilo verimleri sakıncalıdır doktora başvurmalı diyorlar.Yani görüyormusun taban tabana zıt.Halk ne yapacak.resmen kafa karıştırıyorlar.biri detoks uzmanı,biri diyetisyen.Burada halk beyin süzgecinden geçirmeden herşeyi uygularsa ölümler,sonucu kestirilemeyen durumlar oluyor.VG dede öyle,herkes farklı ağızla konuşuyor.Yapılacak en önemli şey bu aşamada bilimsellik olacaktır.Yoksa işin içinden çıkamayız.Yoksa kime güveneceğiz?Bu adamda zaman zaman öyle sözler sarfediyor.Doğru söyledikleride vardır muhakkak,ama fazla medyatik kişilere önem verilmemesinden yanayım,Çünkü işi ticari amaca taşıyorlar.Yok zayıflama kürü,yok o yok bu adı altında normal gıdaların çoğunda bulunan besin ögelerini birleştirip kür diye milyarlara satıyorlar.
    E insanında fıtratında var basit ve kolaya yönelme.Böyle oluncada,bu kolay yollar yüzünden mutsuzluklar,hayal kırıklıkları alıp başını gidiyor.Toplum özgüvenini yitiriyor.Fazla sosyal mesaj verdim sanırım:DAma napalım arada böyle konuşmak gerek.

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  5. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir

bildiğim kadarıyla doğru. bu konuda bi kaç yazı okumuştum. bagırsaklardaki parazitler besinlerinizi yediği için kilo alımı olmuyormuş.hatta şarapla birlikte tenya yumurtası yutan mankenler biliyorum. çok fena.. nette aratıp da bakın isterseniz görsellerde..
    ayrıca maranki doktor muymuş? bildiğim kadarıyla doktor değil. bu tarz şeylerin bilimselliği yok.

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Doktorda,bu konular üzerine doktor değil.Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını yaptı.Yani Dr ünvanını kullanıyor ama konuyla alakası yok.Sadece reklam.

su bunu beğendi.
  7. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    BENCE maranki bu işi tamamen ticari olarak yapıyor , adamın sitesine girin ve bir rahatsızlık için yardım isteyin bakalım neler oluyor ? kolumda yağ bezesi var bunun için maranki ve ibrahim sarçoğluna mail attım , marankiden gelen cevap kendi sattığı ürünleri kullanmamı tavsiye etti. ayrı ayrı 6 kutu ürün kullanmam gerekiyormuş , ibrahim saraçoğlu ise bu işe hala bir çözüm bulamadığını araştırdığını , araştırmaları sonuçlanınca haber vereceğini yazmış.
    yağ bezesinin tedavisinin sadece cerrahi olduğunu biliyorum aslında , genede sormak istemiştim.

su bunu beğendi.
  8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    kerwan boşuna bu adamlara paranı kaptırma. tedavisi halen cerrahi. yağ bezesindeki yağ hücreleri bozulmuştur. yağ toplama durmları artmıştır. vücuttn bağımsız olarak o bölgeye yağ toplarlar. vücut verse de bu yağları atmazlar.

Sayfayı Paylaş