Dost yarım yağlı süt içindeki şeker oranı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AzizK tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar BİM'den aldığım dost sütün besin değeri tablosu değişmiş bugün farkettim ve size aktarayım dedim.

Yağ=4.2 Protein=7.5 Şeker=11.7 ? Yani bir bardak dost sütün besin değeri bu. Şekerin bu kadar fazla olması sizce definasyon döneminde herhangi bir etkiye sahip olurmu yoksa sütüde bırakacağım.

2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Bende Pınar'ın 0,1 yağlı yani yağsız diye geçen light sütünü tüketiyorum. Geçenlerde aklıma gelmişti benimde bu şeker durumu. Fakat pakete baktığımda üzerinde hiç bir bilgi mevcut değil bu durum adına. Içindekiler kısmı bile eklememiş pakette ve içerisinde şeker var mı varsa da ne kadar vardır acaba?

Gece yatmadan kasein olarak tüketiyordum bu sütü. Sizce kasein olarak bu sütü mü tüketmeliyiz yatmadan 1-1,5 saat önce yoksa lor peynirini mi acaba?

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Süt şekeri yani laktoz, laktozsuz diye belirtilmedikçe tüm sütlerde aşağı yukarı aynı değerde şeker bulunur. light, yarım yağlı, tam yağlı hepsinde aynıdır.

• Lounger • bunu beğendi.
  4. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

O zaman gece yatmadan 1 saat önce lor peyniri daha sağlıklı bir seçim mi olacaktır sizce?

Teşekkürler..

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bir bardak sütteki şeker problem olmaz diye düşünüyorum, laktoz hem kas glikojeni hemde karaciğer glikojeni olarak kullanılabiliyor.
    Bazen süt, bazen lor peyniri yapabilirsin.
    Ayrıca, yağsız sütü kasein proteini olarak kullanamazsın. yağsız olduğu zaman sindirimi çok daha kolay olur. kasein olarak kullanmak istiyorsan tam yağlı, işlem görmemiş süt alman daha iyi olur.

• Lounger • bunu beğendi.
  6. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Tam yağlı sütte benim işime gelmez açıkçası göbek problem olduğundan:) Lor tüketerek kazein ihtiyacımı karşılarım o zaman. Cevabınız için çok teşekkür ederim, ilgilendiğiniz için çok saolun..

7. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    En iyisi sütü bırakmak yoğurt lor peyniri ile idare edicez

8. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de öndeki çıkıntıyı eritmeye çalşıyorum. Hitt kardiyo yaparak, karbonhidratı keserek, yağı keserek... Gece yatmadan önce içmem saçma oluyor bu durumda. İçmesem daha iyi. Hem yağı hem de şekeri var. Yatınca hareketsiz de kalmış oluyoruz. Laktozsuzu da kazein olmuyormuş. Ne yapacağız böyle yahu?

Vay ben öleydim...

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yağı keserek vücudunuza nasıl bir zarar verdiğinizin farkındasınız umarım, düşük yağlı diyetler tarih oluyor artık. yararlı yağlardan asla uzak durmayın. 50 kere kullanılan kızartma yağları, margarinler ve doğal olmayan sonradan trans olan tüm yağlar bunlardan uzak durun ama bunların dışındaki yağları, süt yağı, tereyağı, kuyrukyağı, zeytinyağı, ceviz, badem, fıstık, fındık yağları tüketmelisiniz. yatmadan önce bir bardak tam yağlı süt uykuda bir süre protein ihtiyacını karşılayacaktır.

10. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spor hocam sütün deriyi kalınlaştırdığını söylüyor sindirimi zor olduğundan definasyonda bence tercih edilmemeli

11. Brew Through

Brew Through Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    İçmemen daha iyi.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AzizK bunu beğendi.
  12. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bir Egeli olarak zeytin ve zeytin yağı boldur bizde. Ben zararlı demiyorum ki zaten. Ama simit eritmek bir ekto için çok zor. Bunu bilen bilir. Vücudun gelişimini perdeliyor resmen görüntü olarak. En azından bu süre zarfında yağı çok az kullanmak veya hiç kullanmamak gerekir. Karın kası mutfakta olur diyorlar değil mi?

Şimdi bu 3 mesaja bakarsak kim haklı? :)

13. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yemenin sizi yağlandıracağını düşündüren nedir? ikisinin de isminin yağ olması mı?
    Yağlanmanın sebebi harcadığın kaloriden fazla kalori almaktır, yada ihtiyacından çok karbonhidrat almak. Karbonhidratın fazlası yağ olarak sonra kullanılmak için vucütta depolanıyor.
    Sizin dediğiniz gibi olsa, ketonejik diyet yapanların obez olması lazımdı. zira protein ve yağdan başka birşey tüketmiyorlar.
    Dolu dolu yağ tüketin demiyorum ama en basitinden sütün, peynirin veya yumurtanın yağından da kaçmamak lazım.
    7 Ways The Low-Fat Diet Destroys Your Health
    Şurada kaynak göstererek bir kaç zararından bahsetmişler, belki bakarsınız.

Sayfayı Paylaş