Dorian Yates - Diyet Planı

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve CarpeNoctum tarafından 7 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe

Dorian Yates der ki : Gün boy max protein sentezi için ortalama 2 saat aralıklarla beslenmek cok onemli.Antreman oncesi için ben genelde 90dk onceden yüksek protein,amino asit ve az bir miktar karbo içeren sıvı bir ürün alırım ,eğer düşünceniz idmandan 2 saat önce yemekse sizler için dengeli bir beslenme yapmanızı düşünürüm. tavuk göğsü, pirinç ya da patates ( nişastalı karbonhidratlar ) ve yeşil sebzeler ( komplex karbonhidrat )

İdmandan hemen sonra insülüni tavan yapmak basit karbo,protein içeren içecek alırım.Karbonhidrat ve aminolar kasların içine baskı yapıp glikojen seviyelerini yükseltir. Bu iyileştirme içeceği genelde %75 basit şekerler %25 hızlı emilimli proteinler olur. ideal olanı karbonhidrat be proteinlerin iyileşmeyi hızlandırıcı oranlarda olmasıdır. idmandan 1 saat sonra ise balık tavuk biftek yerim, karbondirat olarak ise pirinç ya da patates ve sebze yerim.Dorian yates gün içinde besinlerden yüksek emilim sağlamak için 6-7 küçük öğün öneriyor

---------------------------------------------------------------------------------------------------
    dorian günlük diyet planı :

saat 7-8 kahvaltı : 1 bardak yulaf ezmesi (komplex karbonhidrat), 10 yumurta beyazı, 1 ölçek protein shake ..

saat 9-10 : Yüksek protein,amino asit ve içinde bir miktar karbo bulunan sıvı komplex bir ürün tüketirim.

saat 11: idman

idmandan sonra : karbonhidrat içeceği (%75 basit şekerler %25 hızlı emilimli proteinler)

öğlen saat 1: 2 tavuk göğsü, patetes ya da pirinç ve sebze

saat 3:30 : protein tozu veya öğün yerine geçebilecek bir içecek.

saat 5:30 : 340 gram bonfile patates ya da pirinç ve sebze

akşam saat : 8-9 : yarım kupa yulaf ezmesi, 6 yumurta beyazı ve yarım ölçek protein tozu karışımı
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: flexonline.com

Son düzenleme: 7 Şubat 2012
    Azi, NacHo, wallcroft9'69 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    çok yararlı bilgiler teşekkürler

3. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Ben bodye başlıyalı bikaç ay oldu ama bu adam profesyonel şimdi bende bu programı uygulasam yanlış olur mu? yoksa bu program profesyoneller için mi.

4. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yumurtaların sarılarını ne yaptığını merak ettim:D

Evet profesyonellere göre bir program normal bir insanın alması gerektiğinden çok daha fazla karbonhidrat ve protein içeriyor.

Sayfayı Paylaş