Doping

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve hsd tarafından 14 Eylül 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
 1. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  304
  Ödül Puanları:
  93
  Kim ne derse desin doping maddelerinin spor camiasında kullanımı çok yaygındır. Özellikle de steroidlerin.Biz burada ne kullanın ne de kullanmayın diyoruz.Çünkü buna karar verme insiyatifi sizdedir.Her doğal olmayan da olduğu gibi tabii ki doping zararlıdır.Vücuda verdiği gelişme potansiyeli yanında yan etkileri çok daha fazladır.Yalnız şunu belirtmekte fayda var,profosyonel vücut geliştirme dünyasında hemen hemen bunları kullanmayan yoktur.Ve eğer amacınız sadece formda olmak,iyi bir vücuda sahip olmak ise bunları kullanmanıza kesinlikle gerek yoktur. Ama eğer müsabık olmayı planlıyorsanız, bir noktada buna mecbur kalıyorsunuz.Çünkü rakipleriniz sizden bir adım önde.

  DİURETİKLER

  Kullanımı en tehlikeli olanlardır.Bunlar steroidler gibi anabolik(kas yapımı)etki için değil vücuttan su atarak daha kaslı,definasyonlu görünmek için kullanılır.Özellikle müsabakalardan önce kullanılır. Şu ana kadar bir çok vücutçu bunlar yüzünden yaşamlarını yitirmişlerdir.Çünkü vüçuttan ani su boşalması nedeniyle kaslara kramplar girmekte ve hatta kalp bile durabilmektedir.Steroidlerin ölüm riski taşımamasına rağmen diuretikler'de durum farklıdır.Bu nedenle bu maddelerin kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Bunların yerine biz size doğal diuretikleri tavsiye ediyoruz;

  Çok su için
  Bitkisel diuretikler kullanın
  Suda çözülen vitaminler alın(1000mg c vitamini,150 mg b6)
  Kafein alın(1 saatte etkisini gösterir)
  Düşük karbonhidrat diyeti uygulayın.(en fazla 60 gr- bir kaç günden fazla uygulanmamalı)

  EFEDRİN

  Bir hormon birleşimi olmayan bu maddenin vücuda 3 etkisi vardır.Bu etkiler sırasıyla;1- Yağ yakıcı etkisi: Vücut ısısını arttırarak ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Kahve ve aspirin ile birlekte alınırsa etkisi ikiye katlanır.Bilimsel araştırmalar 25mg efedrin,200 mg kafein,300 mg aspirin karışımının yağ yakmak için uygun doz olduğunu ve günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce alınırsa kayda değer düzeyde yağ yaktığını kanıtlamıştır.2-Güç arttıcı etkisi: Özellikle antrenmanlardan bir saat önce 25-50 mg efedrin ile %10'a kadar kuvvet artışı sağlanabilir. Kaslar ve merkezi sinir sistemine yaptığı bu etkiyle daha istekli antrenman yapabilir ve daha fazla ağırlıklarla çalışabilme kapasitesi nedeniyle güç artışı ve kas yapımını arttırabilir. 3-Yıkım önleyici etkisi:Antikatabolik(kas yıkımını,erimesini önleyici) özellikleri nedeniyle düşük karbonhidratlı diyetlerde(yağlardan kurtulmak için) kullanılabilir.

  Tabiiki yan etkileri vardır:Hızlı kalp atışı,Uykusuzluk,İştahsızlık,Yüksek tansiyon(bir çok hastalığın kaynağı), Titreme,Başağrısı,Baş dönmesi.Bu yüzden çok sık ve uzun süreli kullanılmamalıdır.Ayrıca sık kullanma sonucu pozitif etkileri azalacaktır.Çünkü vücut buna alışacak ve daha fazla doza gereksinim duyacaktır.Su yosunu,elma sirkesi ve B6 vitamini gibi doğal maddeleri yağ yakmada efedrin yerine kullanabilirsiniz.

  STEROİDLER

  Bu gruba androjenler ve anabolizanlar girmektedir.Amaç anabolik etkidir(kas yapımı),anabolizanlar direkt bunla ilgiliyken androjenler dolaylı olarak anabolik etki gösterir.Çünkü androjenlerin esas hedefi testosteron eksikliğinde oluşan semptomların tedavisidir.Tabi bu androjenler daha az anabolik etki gösterir demek değildir. Fakat daha fazla yan etki gösterirler.Zaten en etkili steroidler en fazla yan etkiye sahip olanlardır. Vücuda, oral ve enjeksiyon olmak üzere iki yolla alınırlar.Oralların yan etkisi daha fazladır çünkü çoğunu yapısının 17-alkalik olması nedeniyle toksiktirler.Bu nedenle eğer kullanılacaksa enjeksiyon olanlar tercih edilmelidir.Gerçi ağız yoluyla alınanlarla enjeksiyonların aynı anda alınmasında anabolik etki artmaktadır.
  YAN ETKİLER


  Kalp büyümesi sonucu kalp krizi riski.
  Atardamar sertleşmesi ve yüksek kolesterol nedeniyle kalp krizi riski.
  Doğal testosteron ve sperm sayısının azalması.
  Saç dökülmesi ve sivilceler.
  Vücutta su tutulması.
  Artan estrojen seviyesi nedeniyle göğüs sarkması,libido azalması,iktidarsızlık.
  Yüksek tansiyon.
  Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının anormalleşmesi yüksek dozlarda sarılık.
  Enfeksiyon riski.
  Sinirlilik ve psikolojik bağımlılık.
  Görüldüğü gibi steroidler çocuk oyuncağı değildir ve kullanmadan önce iyi düşünmek gerekir.Bu etkilerden olabildiğince kaçınmak için.

  uygulanacak olan kür en az 4 hafta en fazla 12 hafta olmalıdır.Bence 8 hafta geçilmemeli.
  Biten bir kürden sonra en az uygulanan kür kadar ara verilmeli.
  Kür sırasında çok iyi beslenmeli ve protein,B kompleks,C vit. ve minarel alımına dikkat edilmeli.
  Mümkünse devamlı kan,karaciğer,idrar ve kan basıncı testleri yaptırılmalı.
  Çok yüksek dozlar kullanılmamalı.
  Jinekomasti(testislerin küçülmesi,meme uçlarında ağrı) başladığında antiestrojen olarak proviron veya hcg alınmalı,haftada 2000-5000 I.U
  Kür sonunda normal testosteron seviyelerine dönebilmek için kür bitiminden sonraki iki hafta boyunca hcg alın.(pregnyl,profasi,choragon)Ya da kür bittikten iki hafta sonra klomifen sitrat veya siklofenil alın. İlk gün 100 mg daha sonra 10-15 gün süreyle günde 50 mg(gonaphene,serophene,fertilin,klomen,fertadur) Tabii nolvadex,tadex alınabilir fakat bunların hem fiyatları çok yüksek hem de bana göre klomifen sitratlar daha etkili.
  YAN ETKİLERİ MİNİMUMA İNDİRME

  Öncelikle bu başlık kesinlikle bir teşvik olarak algılanmamalı.Anabolik steroidleri kullanan bir insan sağlığını hiçe saymaktadır.Uzun süreli ve yüksek dozlarda kısırlık,Jinekomasti(kadınlaşma-göğüs büyümesi,testislerde küçülme,iktidarsızlık)ergenlikten önce ise cücelik,kanser,iç organlarda kalıcı hasarlar,kalp krizi riski hatta ölüm aşikardır.Saydıklarımdan ayrı ve bana göre esas tehlikeyi oluşturan yönü ise kullanıcıda meydana getirdiği psikolojik bağımlılıktır.Bir kere kullanan kişilerin büyük bölümü bu alışkanlıktan vazgeçemeyip müptalası olmaktadır. Çünkü kişi kür bittikten sonra özgüvenini kaybetmekte,kendini aciz hissetmekte ya da daha doğrusu işin kolayına kaçmaktadır.Bu bağımlılık o kadar ileriye gitmektedir ki ne yazık ki,bahsetmekten bile tiksiniyorum,Ironman dergisi tarafından yapılan bir röportajda IFBB'e ait profesyonel bir atlet bir çok arkadaşının doping maddelerini temin edebilmek için erkeklere jigololuk yaptığını ifade etmiştir. Sözkonusu ismi saklı şahsın belirtiğine göre kendisi ve çoğunluğun bir yılda en azından bu maddelere 60.000$ harcıyorlar.Türkiye'de de durumun bu kadar da olmasa da çok farklı olmadığını söyleyebiliriz.

  Anasayfadaki anketten de anlaşılacağı üzere bu maddelerden haberdar olanların yarısı kullanmakta,tabii herkes ciddi anlamda bu sporu yapmayabilir.Ciddi olarak çalışanların ya da müsabık olmayı planlayanların büyük çoğunluğu,müsabıkların ise hepsi kullanmaktadır. En kötüsü de bilinçsiz olarak kullanılmaktadır.Altı ay ya da bir sene çalışan biri gelişme biraz yavaşlamaya başlayınca hemen bunlara sarılmakta.En azından 2-3 senelik bir sporda deneyim olmalı.Bu zamandan sonrada durgunluktan kurtulmak-vücudu şaşırtmak için kullanılmalı.20 yaşından önce kesinlikle kullanılmamalı.Çünkü zaten yüksek olan hormon seviyesi yüzünden büyük bir potansiyel mevcut,artı yeni oturmaya başlayan hormonal yapı zarar görüp kalıcı bir kısırlık tehlikesi ile karşılaşılabilir. Orta yaşlılarda ise artan kolestrol düzeyleri ve yüksek tansiyon nedeniyle başlıca risk kalp krizi.

  Artan östrojen seviyesi için yukarıda ve sık sorulanlar sayfasında belirttiğim antiöstrojenler belirtilen şekillerde kullanılmalı.Eğer jinekomasti belirtileri(özellikle göğüs uçlarında ağrı) belirmeye başlamışsa hemen tadex,nolvadex gibi etkili antiöstrojenler alınmalı.Yoksa eğer geç kalırsanız göğüslerde meydana gelecek büyüme ancak cerrahi müdale ile ortadan kaldırılabilir. Fakat belirtilerin ortaya çıkmaması için kür içinde proviron ve hcg kullanılmalı.Kür sonunda normal testosteron seviyesini yakalamak için de hcg veya klomifen sitratlar kullanılmalı.

  İkinci en büyük tehlike olarak iç organlar gelmektedir. Karaciğer ve böbrekler başlıca hasar gören içorganlardır. Özellikle tablet şeklinde olan 17 alkalik yapıda olanlar(anapolon,bianabol-dianabol,metiltestosteron-afro) karaciğer için çok tehlikelidir. Karaciğer vücudumuzdaki en büyük ve beyinden sonra en kompleks yapıda olan iç organdır. Birincil tehlike sarılıktır ve daha ileride kanser. Enjeksiyon olanlar karaciğerde fazla işlem görmediklerinden tabletlere göre daha güvenlidir. Yan etkileri minumuma indirmek için B kompleks vitaminleri,C ve E vitaminleri günlük alınmalıdır. Yağ asitleri-özellikle linoleik ve linolenik asit.Linoleik asit çoğu bitkisel yağlarda bulunmaktadır(ayçiçek,mısır,zeytin yağları,kuruyemişler).Linolenik asit ise zor bulunan bir asittir(keten,kenevir,balık yağı). Bu nedenle günlük Omega3 olarak tabir edilen balık yağı almalısınız. Diğer bir yağ asidi olan ALA(alfa lipoik asit)ise ithal ilaç satan eczanelerden bulabilirsiniz. Doğada bulunan en etkili karaciğer koruyucu madde silimarindir.Silimarin özellikle Deve Dikeni(Meryamana dikeni,kengel-ing Milk Thistle) şifalı bitkisinde yüksek oranda bulunur. Tablet şeklinde(günde 1000mg) bulunan ekstreleri kullanılabileceği gibi daha ekonomik olan deve dikeni tohumundan yapılan çay da kullanılabilir.Deve dikeni çoğu baharatçılarda makul fiyatlara satılmaktadır. Bir tatlı kaşığı tohumu biraz ezin ve üstüne bir bardak sıcak su döküp 10 dakika demlenmeye bırakın. Sonra süzerek günde iki kez yemeklerden yarım saat önce için. Hiçbir yan etkisi yoktur.Böbrekler için ise en etkili yöntem bol bol sıvı tüketmektir.Maydanoz gibi başka şifalı bitkileri de böbrekleri korumak için kullanabilirsiniz.

  Dökülen saçlar için Propecia veya Proscar kullanılabilir.Yüksek tansiyon için diüretik tansiyon ilaçları etkilidir.Fakat bu ilaçların da yan etkileri olduğunu unutmayın.Agresyonu azaltmak için ise sabır.Alkolle beraber şiddeti artmaktadır.Bağımlılık için ise herhangi bir destekleyici ilaç yok,tek ilaç nefsinizi kontrol etmek,ne yaptığınızın farkında olmak ve sıkı çalışmaktan korkmamak.Unutmamalısınız ki en etkili anabolizanlar sağlıklı besinlerdir.Kaslarınız besinlerden meydana gelir steroidlerden değil.

  DİĞERLERİ

  İNSULİN:Son zamanlarda yaygınlaşan bir doping maddesidir.Glikojeni ve diğer besinleri kasa katmada etkilidir.Steroidlere yakın bir anabolik etki gösterebilir.Profosyeneller dışında kesinlikle kullanılmamalı,hipoglisemi(kan şekerinin düşük olması) nedeniyle komaya sokabilir.Koma sonucu ilk önce felç daha sonra ölüm olasıdır.Yine de kullanacaklar kısa etkili olan regüler insülinleri tercih etmelidir.

  BÜYÜME HORMONU:Kas yapmada ve yağları yakmada oldukça etkili bir hormondur.Yan etkileri; ellerin,ayakların,çenenin,alnın,eklemlerin aşırı büyümesi,derinin kalınlaşması ve bir çeşit şeker hastalığı olarak sıralanabilir. Yalnız fiyatının çok fazla olmasından dolayı steroidlere oranla gereksizdir.


  UNUTMAYIN SİHİRLİ HERHANGİ BİR MADDE YOKTUR,BU MADDELERDEN HİÇBİRİ İNANILMAZ ÖLÇÜDE KAS GELİŞTİREMEZ. ESAS OLAN ÇOK ÇALIŞMAK-İYİ BESLENMEK VE İYİ DİNLENMEKTİR.ANCAK BUNLARLA AMACINIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
 2. Massivend
  Online

  Massivend Guest

  guzel makale. tesekkur
   
 3. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.961
  Beğenileri:
  6.088
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Cok guzel bir yazi bunu kesinlikle herkesin okusinda yarar var.. ozellikle foruma yeni uye olanlarin..

  HSD yazi icin tskler ,uper
   
 4. godzilla
  Offline

  godzilla Üye

  Katılım:
  4 Mart 2006
  Mesajlar:
  26
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Yer:
  giresun
  öncelikle herkese merhaba.5-6 yıldır bu sporun içinde olmama rağmen sürekli bir çalışma istikrarı yakalayamadığım için şu an istediğim ölçüde kaslara sahip değilim.bu yüzden steroid kullanmayı düşündüğüm zamanlar çok oldu.sadece 2 kez primabolan depot kullandım.gerçek bir kür yapmaya korkuyorum doğrusu.bu arada müsabık değilim.aslında antrenmandan kaçan bir tip değilim ağırlık kaldırmayı çok seviyorum.siz değerli bodyci arkadaşlardan öğrenmek istediğim steroid gibi yapay ve tehlikeli yollara baş vurmadan nasıl kas kütlemi artırabilirim.birde mesela steroid kullanan birinin 6 ayda kazandığını ben sadece çalışmayla kaç yılda kazanırım.ve göbek kısmı biraz yağlı bunun için daha çok aerobik çalşmamı yapmalıyım.diyette yaparsam mevcut kasLARI KAYBEDERMİYİM.
   
 5. TANTO
  Offline

  TANTO Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2005
  Mesajlar:
  368
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  bölge yöneticisi
  Yer:
  ADANA
  Emeğine sağlık Hsd gerçekten olayı toparlama açısından güzel bir yazı.
   
 6. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  304
  Ödül Puanları:
  93
  rica ederim umarım işine yarar üyelerimizin
   
 7. masteer
  Offline

  masteer Özel Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2006
  Mesajlar:
  809
  Beğenileri:
  1.091
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaslar,

  28 subat 2005 te yazılan bır yazıya mart 2006 da guzel demek bıraz mantıksız degıl mı ? yoksa bana mı oyle gelıyor, yada yennıler okusun dıye yukarı cıksın dıyemı oyle yapıyorsunuz???

  Saygılar
   
 8. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  304
  Ödül Puanları:
  93

  yazı 14 eylül 2005 çarşamba günü yazılmış ve dediğin gibi birileri gezerken bulup okuyor yorumda yazınca listede enüste çıkıyor çünkü yeni bir msj var sen geçmişte yazılan bir başlığa girdinmi forumda girmedinmiilgini çeken bir makalemiz yokmu? yoksa hayır ben dolaşmıyorum sadece yani mesajlara bakıyorum böylemi! bende aynı hataya düşmüştüm zamanında zamanı geçenleri zaten çöp kutusuna atıyoruz biz sen kafanı yorma
   
 9. masteer
  Offline

  masteer Özel Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2006
  Mesajlar:
  809
  Beğenileri:
  1.091
  Ödül Puanları:
  0
  hsd,

  bılgı ıceren guzel bır yazı , ancak benım kastettıgım konuyla ılgılı yorum-acıklama olmadan sadece guzel yazı seklınde yorum olması,aylar sonra

  Bu konu kafamı pek bı yordu gercekten 8)
   
 10. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  304
  Ödül Puanları:
  93
  evet ancak yorumu yapan tanto benim sürekli konuştuğum bir dostum adanadan kendisi ile tanışırız jest olsun diye yaptı bende karşılık verdim tabi sen aramızdaki dostluğu bilemezsin bunun dışında kafanı yorma olur bazen böyle benim kasıtlı bir davranışım yok yani sana olmazda için rahat olsun saygılar
   
 11. Yaramaz
  Offline

  Yaramaz Üye

  Katılım:
  19 Ekim 2005
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  İnternet
  Yer:
  Adana
  sevinirim

  ben 15 yasındayım ve sizlere sormak istediğim bazı şeyler var msn,yahoo adresi olan varmı lütfen soracaklarımı burda soramam çünkü kendimi anlatabilmem için baya bir süreye ihtiyacım olacak adresim
  yaramaz_123@hotmail.com ilgilenen olursa çok sevinirim saygılar sevgiler abilerim bşuna forum kirliliği yapmak istemedim soracağım şeylerle çünkü kendimi anlatmam biraz zaman alır
   
 12. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.582
  Beğenileri:
  304
  Ödül Puanları:
  93
  ne soracaksan başlık aç ve sor ne özel nede başka şekilde irtibat kuramauız dopingle ilgili ise hiç anlatmada kendini çünkü 15 yaşındasın 21 olunca belki yardımcı olan çıkar herneyse konu ile alakalı sayfaya başlık aça ama açmadan önce arama yap forumda bu konu yoksa veya seni tatmin edecek yeterli bilgi yoksa sor
   
 13. HERONUR
  Offline

  HERONUR Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2007
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  çok saol gayet bilgilendirici bi çalışma olmuş
   
 14. Andre
  Offline

  Andre Üye

  Katılım:
  4 Mart 2007
  Mesajlar:
  492
  Beğenileri:
  239
  Ödül Puanları:
  53
  Güzel bir makale ancak ufak ama önemli hatalar var.

  Jinekomasti(testislerin küçülmesi,meme uçlarında ağrı) başladığında antiestrojen olarak proviron veya hcg alınmalı,haftada 2000-5000 I.U

  Jinekomasti belirtileri yaşıyan birinin pregnyl kullanması son derece yanlış bir davranıştır.Çünkü pregnylde de jinekomasti riski vardır.Yani jinekomasti belitileri yaşıyan biri pregnyl kullanırsa kesin jinekomasti olur!.

  Proviron anti-estrogen değildir.Proviron(Mesterolone) düşük anabolic ve androgenik etkili bir maddedir.Jinekomasti belirtileri yaşıyan birinin proviron kullanması ona fayda sağlamaz,tam tersi hayal kırıklığı yaratır ve iş işten geçmiş olur.Provironu kür esnasında 100-150mg Zinc(Çinko) ile beraber kullanırsanız jienkomasti riskini büyük oranda azaltırsınıs.Tabi bu cümlem düşük dozlu kürler için geçerli.

  Jinekomasti belirtisi yaşandığında nolvadex(Tamoksifen Sitrat) kullanılmalıdır.Nolvadex anti-estrogendir.

  Kür sonunda normal testosteron seviyelerine dönebilmek için kür bitiminden sonraki iki hafta boyunca hcg alın.(pregnyl,profasi,choragon)Ya da kür bittikten iki hafta sonra klomifen sitrat veya siklofenil alın. İlk gün 100 mg daha sonra 10-15 gün süreyle günde 50 mg

  Kür sonu terapiyi hemen kürden sonra,toplam 2 hafta yapılmalı diyerek genelleme yapmak yanlıştır.Bu tamamen ilacın yapısıyla alakalıdır.Örneğin propionat kullanan bir şahıs,son enjekteden 2 gün sonra terapiye başlaması gerekirken,enantat kullanan şahsın son enjekteden 14-15 gün sonra terapiye başlaması gerekir.

  Clomid 10-15 gün kullanmak yetersiz ve azdır.İlacın dozuna göre ideal kullanımı 30-50 gün kadardır.Normal dozlarda ilk gün 200mg,ikinci gün 150mg,üçüncü gün 100mg ve sonraki 25-27 gün 50mg olarak kullanılmaktadır.Daha yüksek dozlarda ise ilk 10 gün 200mg alınmaktadır.Yada ilk gün 300mg alınmaktadır.Bu alım şekli kullanılan ilaçların dozlarına ve süreye göre değişmektedir.
   
 15. flickR
  Offline

  flickR Üye

  Katılım:
  19 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Dopink kullanmayı düşünüyordum ama bunları okuduktan sonra vazgeçtim.Bence en sağlıklısı ilaç kullanmadan Çalışmak.
   
 16. Optimus_Prime
  Offline

  Optimus_Prime Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  54
  Beğenileri:
  33
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Antrenör
  Yer:
  Ankara
  kesinlikle katılıyorum arkadalar kaş yapıyım derken göz cıkartmayın emin olmadığınız şeyleri yazmayın hele hele sağdan soldan duyduklarınızı kesinlikle yazmayın insanların hayatı söz konusu teorideki herşey pıratiğe geçtiği zaman farklılıklar gösterir... iyi idmanlar
   
 17. orkun-tan
  Offline

  orkun-tan Üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Mrb

  Mrb Kolay Gelsin Sitede Cok Guzel Bilgiler Vermissin Ben Siteye Henuz Uye Oldum Bana Da Bi Konuda Yardimci Olmani Istiyorum Ben Vücut Performansina Dayali Uzakdogu Sporu Ile Ugrasiyorum Diyeyim Kisacasi 2-3 Gun Icerisinde Turnuva Maçlarina Katilmam Gerekiyor Ve Antrenmansizim Elimde Su An Bi Arkadastan Temin Ettigim Sustanon 250 Ampul Bulunmakta Ama Genelde Badiciler Tarafindan Kullanildigini Okudum Bana Bir Faydasi Olurmu.ayrica Bana Faydasi Olabilecek Bir şeyler Onerebilirmisin orkun-tan@hotmail.com Veya Sitedede Cevaplarsan Olur Bana Yardimci Olursan Sevinirim Kusura Bakma Iyi Gunler
   
 18. Optimus_Prime
  Offline

  Optimus_Prime Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  54
  Beğenileri:
  33
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Antrenör
  Yer:
  Ankara
  arkadaşım sana kesinlikle bi faydası olmaz boşu boşuna kendini yorma yazık kalbine
   
 19. unutyan
  Offline

  unutyan Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  aklıma fıght club taki seans sahnesi geldi o adam anabol kullanırmış filmde öyle diyor.o sahneyi izlemenizi tavsiye ederim
   
 20. bluesbrothers
  Offline

  bluesbrothers Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  34
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbet meslek
  Yer:
  USA(boston) türkiye (istanbul)
  öncelikle çok teşekür ederim.
  emeğine ilgine ve zamanına sağlık.

  doping yaptım desem yalan olur ama ben usa da teyzemin yanına gitiğimde gold gym'e gittim birkaç ay ve bu işin usa da ne kadar farklı olduğunu ve bizden ne kadar ileride olduklarını, çalışma prensiplerinin ne kadar ciddi olduğunu ve doping konusunda bizim ülkemizde çok önyargılı olduklarını gördüm...

  çalıştığım salonda bu işi profesyonelce yapanlarla konuşma fırsatım oldu ve ilk sorum doping yapıyor musunuz oldu
  beni ilk başta terslemelerine rağmen zaman geçtikçe ve bendeki azmi ve hırsı görünce birkaçı bana işin gerçek yüzünü anlattı

  bana kısaca şunu sölediler:
  evet doping kötüdür ama gelişme ve kariyer olarak bu sporu düşünüyorsan ve profesyonelce yapıcaksan ne supplementler ne de beslenme bir yere kadar.. sonuçta kişinin anatomisi bellidir ve bu anatominin son noktasına geldiğinde bu takılmayı aşmak sadece kişinin elinde olan bir şey değildir
  risk almak ama bu riski alırken bilinçli almak zorundasın demişlerdi

  yani orda doping yapanlar burdaki gibi kulaktan dolma ya da sağdan soldan okunanlarla değil doktor kontrolü altında bilinçli bir şekilde ve minimum riski alarak maximun faydayı sağlamak üzere yapıyorlar
  ...ve burdaki gibi abi ne bastın ne aldın böyle oldun deyip de sonradan arkasından ilaçla şişmiş ya da basmış deyip de burun kıvırmak bence saçma

  unutmamak lazım evet doping yapıyoruz ama şu var
  yapmayan arkadaşlar idmanlarını aksatıp yemelerine dikkat etmeyip ya da sabahın 5 inde kalkıp koşuya çıkıp 9 da salon açıldığında bir gidip eve gelip uyuyup sonra öğlen kalkıp akşama yakın bir daha salona gidip farklı grup kas grubunun çalışmak

  bu özveri ve bu yoğun tempoyu yapmadan bu yorumları yapmak bence haksızlık sonuçta doping yapıyoruz diye çalışmıyor muyuz?
  o zaman bence bu haksız bir yorum
  tabi ki yapıp yapmamak kişinin zevkine ve kendi isteğine kalmış ama soğuk demiri tutuyoruz diye illa ben merkezci ya da soğuk insanlara karşı önyargılı olmamalıyız

  biz kocaman büyük bir cemiyetiz, birliğiz, topluğuz
  çoğu insan bizim gibileri kıskanıyor ( vücut çalışanları yani )
  dikkat çekiyoruz çoğu ortamda
  ilgi odağı oluyoruz girdiğimiz yerde
  kızlar ne o öyle dese de ilk etapta, sonradan sonra yanımızda olmaktan gurur duyuyorlar
  çünkü diğer kızlar gördüğünde kıskanıyor onları

  yapmayanlar bizim yaptığımız fedakarlıkları bilemezler yaptığımız diyetlerin sıkılığını, belki idmanlardan sonra çektiğimiz kas ağrılarını, sakatlanmaların verdiği acıyı, yapmayan bilemez

  ben şuna inanıyorum:
  biz o kadar büyük bir topluluğuz ki bizim dünya çapımızdaki camiyamızdan senatörler ve iş adamları çıkıyor
  hiç bir şekilde moralimizi bozamazlar

  unutmamak lazım bir istesek bench prese dünyayı koyar 21 tekrar yaparız sonrada bırakıp dumbell fly yaparız :D
  ( sanırım biraz doluyum bu konuda ya ) :d
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 7 Aralık 2008
  SEZER YZL, muscle_pump ve seti80 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş