dolgun kaslı bir vücut yapmak için önereceğiniz beslenme programı varmı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve teoma tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. teoma

teoma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bb de 4.ayımdayım kilo sorunum hafif göbek sorun deil oda antremanlara asılıyorum yakında kaybolur. boyum 1.74 kilom da 74 kaslı ve dolgun bir vücut yapmam için nasıl bir beslenme programı önerirsiniz. uygulamaya başlıyacağım. sadece doğal beslenme olarak.

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    vallaha arkadasım forumu arastır oku ogren burdaki arkadaslar herkese anlatmaya kalksa zamanları yetmez :)

3. teoma

teoma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru diyorsunda bakdım zaten ama dediğim şeyi bulamadım hemen yarın başlamak istiyorum programa yardımcı olunur diye düşünüyorum.

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    5 öğün ye.
    1. öğün 3 tam + 5 beyaz yumurta

2.öğün 200 gram tavuk gögsü+300 gram yulaf
    spor
    3.öğün 200 gram tavuk gögsü
    4.öğün 200 gram tavuk gögsü
    5.öğün 100 gram lor peyniri+500 ml süt

sebze ye bi de arada.Annenin yemeklerinden uzak dur

heldic bunu beğendi.
  5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    sitede arama motoruna besin değerleri yazın orda besinlerin 100 gramındaki protein değerleri mevcut, ordaki hesaba göre kilogram başına minimum 2 gram protein alın, örnek:70 kiloysanız-140 gram protein alın bir güne yayarak, ordaki hayvansal besinlerden kendinize öğünler oluşturun, yağdan uzak durun, karbonhidratı kesmeyin.

heldic bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sayenizde cok sey ogrendim o cope atılası diet listemi komple degistirdim yemek yemek sadece bir arac haline geldi ne artık ne yedigim degil kalitesi önemli tesekkurler herkese

7. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Naaptın kardeş sen ya adama tamamen protein yüklemişsin, karbonhidrat böyle bi programla böbrekleri iflas etmez inşallah hyper_

8. teoma

teoma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :Dbanada öyle geldi.

9. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    bu program en çok 1 hafta gider.İnsanı da spordan soğutur :)

10. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir

Merak ettim Turta acaba sen beslenme için bu programı mı uyguluyorsun? Eğer öyleyse gerçekten bilinçsizce yapılmış bir program... Yok uygulamıyorsan bilmeden diğer insanlara da tavsiye etmemen lazım.

Sonuçta burası bir paylaşım ortamı, insanları yanlış yönlendirmeme konusunda üyelerin bilinçli davranması gerektiğini düşünüyorum.

11. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    sporda 4. ayında olduğunu hesaba katarak öğün başına 20-30 gr protein senin için yeterli olur ilerleyen aylarda, yıllarda kilo artışına göre bu aranı kendin deneme yanılma vucudunun tepkilerine göre arttıra bilirsin. antrenmandan sonra 30 sabah, kalkınca 30 gr. şeklinde. bu şekilde beslenmedende soğumazsın öğün başına aldığın proteinlerin yağa dönüşme olasılığını kaldırmış olursun. fazla alınan protein vücutta protein deposu olmadığından dolayı vücutta yağa dönüşerek depolanır.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2010
  12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    diyeti falan kafana takma.. annenin yemeklerinide ye.. daha yeni başlamışsın ne diyeti? yeni başlayan birisinin kilo almamak için yemek yememesi çok saçma. katobik etkiye maruz kalırsın. herşeyden ye ama antremanın sert olsun

13. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    one be tavuk ve tavuk urunleri yemekten gıdaklıcak adam :D anne yemeklerinden asla uzak durmadım duramamda.

14. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendim o programı uyguluyorum arkadaşlar...çok iyi sonuç aldım...ne sakıncası var ? 2 kezde protein tozu içiyorum.

ayrıca proteinin yağa dönüştüğüne katılmıyorum ben,yağa dönüşen fazla alınmış karbo ve yağdır...protein fazlası çişle atılır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:53 ----------

Beyler az önce yabancı kaynaklı flex dergisinin örnek beslenme programına baktım,yazdığım programla benzer şekilde beslenmeyi gösteriyor ... Türkiyede bir kargaşa söz konusu her şeyde olduğu gibi beslenme konusundada...
    Yazdığım program iyi bir program ve hiç bir sakıncası yoktur.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2010
  15. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidratsız ne anladımki o beslenmeden

16. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0

proteinin fazlası çişle falan atılmaz.. aynen yağ olur

17. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    genel yabancı kaynaklarda ağır sporlarda kilo başına 1.5 -2 gr protein miktarı baz alınır.

90 kiloluk bir sporcu ile 70 kiloluk sporcunun Günlük protein ihtiyaçları birbirinden farklıdır. bir öğünde kullanıcağı protein kişiden kişiye değişmektedir yeni başlayan 74 kiloluk birinin günlük portein ihtiyacı 2 gr. baz alınarak 148 gr. 5/ = 24.5- 25 gr. dır.

74 Kg. öğün başına 40 gr protein - 300 gr. yulafı tek bir öğünde yemek = 270 gr karbonhidrat orası ayrı bir tezat..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:00 ----------

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/fazla-proteinin-zarar-nedir-t9707.html

18. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Mümkünse Flex dergisinde verilen ve senin programına benzediğini iddia ettiğin programı yazarsan sevinirim.

Programın sakıncası olmaması konusuna gelince...

Yüksek protein diyetleri böbreklere çok baskı yapar. Bu probleme ilave olarak vücutta salgılanan kalsiyum miktarı artar. Bu da böbreklerde taş oluşmasına, idrarınızdaki kalsiyum miktarının artmasına neden olur. Vücudunuzda yükselen asit nedeniyle kalsiyum dişlerinizi ve kemiklerinizi eritir.

Kompleks ve basit karbonhidratlar şekere dönüşürler ve enerji için kullanılırlar. Yeteri kadar glikoz alınmaması bir başka negatif taraftır. Glikoz beyniniz için tek enerji kaynağıdır. Beyninizin en önemli besini kesilince, düzgün düşünemezsiniz. Sinirli, huysuz olabilir, başınız dönebilir ve baş ağrısı çekebilirsiniz. Kötü nefes kokusu yüksek protein rejiminin semptomudur. Vücudunuz ciğerlerinizle de ketondan kurtulmak isteyecektir. Nefesiniz hasta, şeker veya alkol kokabilir.

Sizi bir çeşit gıdayı veya gıda çeşidini yok saymaya iten diyetler, örneğin yüksek protein diyetindeki karbonhidratlar yapılmadan önce iyice düşünülmelidir. Sağlık için en iyi diyet: Kilo kontrolü veya kilo vermek için- hiçbir organınıza veya hiçbir sisteme zarar vermeyecek olan dengeli beslenmedir.

19. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    gel sana iyi bir beslenme programı çıkartalım aslında beslenmene protein tozu eklersen çok faydası olur sabahları ve antrenman sonrası için neyse

1.öğün - 8 yumurta beyazı 2 sarısı, 100 gr yulaf, 1 bardak meyva suyu
    2.öğün - 150 gr tavuk göğüs, 3 orta boy patates, 1 tabak salata
    3.öğün - 150 gr tavuk göğüs, 150 gr pirinç (antrenman öncesi öğün)
    4.öğün - 1 ton balığı, 100 gr pirinç veya makarna 350-400 gr meyva suyu (antrenman sonrası öğün)
    5.öğün - 100 gr lor peyniri
    6.öğün - 1 bardak süt daha sonrada uyku

benim beslenmemde benzeri tavsiye ederim...

20. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    antremendan önce pirinç olmaz... yüksek glisemik çünkü... onun yerine %100 kepek ekmeği ye

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş