doktor başka spor alanlarına yönelmelisn dedi sizin tavsiyeniz ne

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve pilgrim_father tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben daha öncede konu açmıştım kas erimesi var demiştim ağırlık çalışmama rağmen sürekli güçsüzleşiyorum vücudum çalışmama tepki vermiyor eskiden çalıştığım sırada kaslarım cok aşırı şişerdi ama şimdi nkdar ağır kaldırırsam kaldirim hiç bi tepki vermio kaslarım doktora gittim sonuçlar normal cıktı bu spor sana ağır gelmiş olabilir dedi vucudun uygun olmayabilir dedi başka spor alanlarına yönelmelisin dedi ama ben bu sporu ypmak cok istiyourm 1 senedir yapıoyurum zaten yeterincede alt yapım var ama işte nedense içimde sanki itici güç yokmuş gibi sizce doktorun dediği gibi bu spor bana ağır gelmiş olabilirmi bnce bu sporu her farklı farklı fizik anatomisinde insan yapabilir ben doktorun bu konudaki cahilliğine verdim cünkü body konusunda cok bilgili olduğunu sanmıyorum

2. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    birkaç doktora daha başvurmanı tavsiye ediyorum.ayrıca forumdaki hocalar da yardımcı olucaklardır sana..umarım seni bu spordan alıkoyacak bir durum yoktur.

3. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    "ben doktorun bu konudaki cahilliğine verdim cünkü body konusunda cok bilgili olduğunu sanmıyorum"

Doktorların neden body building sporu hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor?Tıp fakültesinde böyle bir ders mi var?

Kasların tepki vermiyorsa sorunu kendinde aramalısın ;)

1:eek:vertrain olmuş olabilirsin
    2:protein az alıyorsundur
    3:karbonhidrat az alıyorsundur
    4:Yanlış bir antreman programı uyguluyorsundur.
    5:Yada vücudun aynı antreman programına alışmıştır

Listeyi uzatabilirim daha.Forumu araştıralım biraz.Kaslarım eskisi gibi şişmiyor diye doktora gidersen doktor sana başka alanlara yönel der ne diyecek !!

4. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya sorunda orda zaten herşeyi tam alıyorum beslenmemde bi sorun olamaz yeterince besin alıyorum protein tozu karbonhidrat tozuda kullnıorum arayla bu yüzden anlayamadım nie böle bi sorun cıktığını doktora gidiorum oda bişi yok dio piskolojik diolar ama oda deil çünkü güç kaybım var hissedebiliyorum sorunu bulabilsem ona göre takviye yapıcam sizce güç akzanmam için ne almalıyım kreatin olurmu mesela

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    doktorlar maalesef ülkemizde bu spora çok yanlış gözle bakıyorlar ve vg yi yazın plajda kızlara vücut göstermek için yapılan amelelik olarak algılıyorlar ve çoğu yok yüzmeye git yok baskete git diyor. yurt dışında tamamen farklı sırf bu alana yönelik doktorlar var. ayrıca çoğu bilmiyor ki bir yüzücü de bir basketçi de zaman zaman vg çalışır. bir deadlift in squat ın tüm vücuda etkisi vardır ve hangi sporu yaparsanız yapın etkisi olur.
    ayrıca kas erimesi var demişsin, kas erimesi ciddi bir hastalıktır, salonda çalıştım şişmiyorum tepki alamıyorum kas erimesi olduğunu göstermez kas erimesinin belirtileri çok çok daha ciddidir.
    kreatin olur mu mesela diye sormuşsun böyle bir soru yeterince olayı kavramadığın izlenimi uyandırdı. bir tek kreatin mi çözecek?
    bence ne yap? beslenme programını yaz, forumdakilerle ile kıyasla, olmadı sor, aynı şekilde antrenman programını yaz, karşılaştır. bence senin sorun antrenman programında yatıyor gibi geldi. supplementler (toz, kreatin) bu baştaki beslenme + antrenman tam oturmadan işe yaramaz. kolay gelsin.

6. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kas erimesi olduğunu düşünmemin sebebi kemikerimin elime glmesi saçma gelcek ama öle çünkü önceden kaslardan kemikerim elime gelmiyordu geliyordu tabi ama okdr belirgin değildi ama şimdi sırf kemik hissedyorum dokununca sanki çok zayıfmışım gibi yani ama kilom normal zayıflamadımda bide göğüsüm ve bisepsimde bazı bölgelerde kas erimiş durumda yani gittikçe eriyor artık napcam bende bilmiyorum doktora gidiyorum bişi yok dio ama var duh

7. pilgrim_father

pilgrim_father Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bide bişi sorcam ben bi yerde okumuştuk vucut yeterince laktik asit üretemiyorsa istediğinz kadar spor yapın vucut gelişmez diyordu acaba sorun bu olabirmi

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Sen epey bilgisiz bu konularda.Forumu baştan aşşağı okumanı tavsiye ediyorum.Okuyunca ne kadar gereksiz sorular sorduğunu farkediceksin.Laktik asitle ilgili soruya cevap bile vermiyorum

Sayfayı Paylaş