Dogru bilgilenmek ve dogru calismak istiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aren tarafından 23 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben vucut gelistirme sporunu cok seviyorum ve bunu egitimli bir sekilde yapmak istiyorum.ama bu konuda cok ses cikiyor ve insanlar yanlis yonlendiriliyor.bir suru spor salonlari var ve bu isi yapan bir suru insan var.bilgi almak istedigim insanlar hep abarti vucutlara sahip oldugundan,bende hep yanlis bilgiler aldigimi dusunuyorum.mesela ben ince ve kasli bir adam olmak istiyorum.kesinlikle abarti bir vucut istemiyorum.mesela Adrien Brody ya da Brad Pitt gibi cok fazla sismeden dogru ve duzgun vucut gelistirmek istiyorum.sik gorunumlu,hafif kasli sporcu vucudu.ama spor salonundaki insanlar hep beni sisirmeye calisiyor.onu ye,bunu ic.daha fazla gogus bas.omuzlara daha cok calis gibi.bu yuzden korkup,bir cok spor salonu degistirdim.ama sonuc hep ayni.su anki omuz ve gogus bolgemden memnunum.cok daha ileriye goturmek istemiyorum.benim tek derdim karin problemi.boyum 1.82. spora baslamadan once kilom 80 idi.bir ay icinde cok fazla kostum.ve tam 8 kilo verdim.aradan 8 ay gecti.sporu hic birakmadim.haftanin 5 gunu antreman yapiyorum..simdi 68 kiloyum.ama hala karin problemimi cozebilmis degilim.yani vucudumun fotosunu cekip yayinlayacak degilim ama ust kismim ve belim inceldi.onun disinda karin ve yandaki yaglar duruyor.gunde 100 mekik asiliyorum.antreman oncesi en az 30dk tempolu kosuyorum.bir donem cok yedigim icin, midemi kucultmem gerektigine inaniyorum ve bu yuzden diyet yapiyorum.bu da dogal olarak calismama yansiyor.efordan dusuyorum.kesin bir yerde hata yapiyorum arkadaslar.bana akil verin.bazi insanlar yanlis yaptigimi,bastan cok zayifladigimi,simdi protein tozu kullanip,tekrar kilo alip,kas yaptiktan sonra zayiflamam gerektigini soyluyor.bu protein tozu kaslarin belirginlesmesine mi yardimci oluyor?beslenemedigim icin protein tozu almam gerekiyor mu?bu beni daha cok sismanlatmaz mi?bir de bu yag yakicilar var.onlardan mi kullansam acaba?
    bir de kisisel bir sorum var.vucudun orantili gelismemesi normal midir?mesela ben solakim ve calisirken dogal olarak soluma agirlik veriyorum.sol omzum,sag omzumdan buyuk.sol gogsum,sag gogsumden buyuk.tabii bu cok dikkatli bakinca belli oluyor.bunlar normal midir?bunlari duzeltmek icin ne yapmam gerekir?sag tarafa daha mi cok agirlik vermeliyim?herkese tesekkurler.

2. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.82 boya 68 kilo..bence gayet fit bi vücuda sahipsindir..sadece protein tozu kullanarak bi yere varamazsın öncelikle düzenli bi şekilde beslenmelisin protein tozuda sana destek olur,carnitine kullanmadım ama yağ yakımı için işine yarayabilir suplement bölümünde aradığın cevaplar var zaten..ayrıca önce kas olarak kilo alıp sonra tekrar kilo vermelisin felsefesini anlayamadım,mantığı nedir ?

Sayfayı Paylaş