Dogal Yoldan Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bodyfreak tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bu benim genel beslenme duzenim.Sizce nasil ?
    Boy : 1.82 Kilo 75

Sabah

2 yumurta
    1 Bardak Sut
    2 Kibrit Kutusu kadar Beyaz Peynir
    2-3 Dilim Tam Tahilli Ekmek
    Portakal Suyu
    Buyuk bir kasede Kflakes

Ara Ogun

Biraz Meyve(genelde kolay sindirilen kavun-karpuz ya da elma)

Ogle Yemegi

Evde ne pisiyorsa genel de etli yemekler pisiyor.Mesela etli fasulye,nohut ya da bonfile vb gibi etler.Bazen sebze oluyor o zaman onu yemek zorunda kaliyorum.
    1 tabak makarna
    1 kase Yogurt ve Salata(bolca)

Antreman Oncesi

Tam Tahil ekmek arasina ton baligi
    Portakal Suyu

Antreman Sonrasi
    Powerade ve Tam tahilli ekmek arasina tonbaligi

Aksam yemegi

3-4 Parca Bonfile
    1 tabak makarna
    Bolca salata ve yogurt

Gece yatmadan once

Gene Kflakes ve 1-2 kup beyaz peynir

Sizce bu besinler 17 yasinda olan ve vucut gelistiren biri icin uygun mu?Tek sorunum bence protein bu menude az ama annem ve babam gerektigi kadar aliyorsun diyor.Sizce aliyor muyum ?Bu beslenmede degistirebilecegim sadece 2 yumurta yerine 3 yumurta olabilir cunku gittigimiz diyetisyenler 2 yumurta sonrasini cok buluyor.Supplementda kullanmayi dusunmuyorum.Yapicaksam dogal ve saglikli yapmak istiyorum..
    Cevaplar icin simdiden tesekkurler...

2. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balıkları etler peynirler kaçar gr oldugu ıcin proteinini hesaplayamadım ama bu sporu yapıyosan diyetisyenim dediklerine fazla takma onlar sıradan spor yapmayan en fazla 20-30 dk koşan insanlar için yazıyorlar diyet listelerini geçen sene beni diyetisyene getirdiler verdiği diyet listesinin neredeyse 2 katı fazla yiyerek 30 kilo verdim vg sayesinde sabahları 1-2 tam 4-5 beyaz yumurtanın zararı olacagını sanmıyorum vg yapıyosan

3. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    program hakkında kendi görüşümü söylüyeyim.

Sabah kahvaltısında farklı farklı proteinleri tüketiyorsun. Bence çok çeşit protein alma. Mesela 1.gün 4 yumurta ve 1 bardak az yağlı süt/ 2.gün 100gram peynir / 3.gün meyveli yoğurt(yoğurt içine çilek koyma veya muz koyma gibi kendin yapmalısın hazır olmaz) / 4.gün tekrar baştan gibi. Böyle yaparsan sindirim ve metabolizma iyi çalışır. Birde her gün aynı şeyleri yemekten bıkmazsın daha lezzetli olur senin için.

Ara öğün- bence en doğrusunu alıyorsun. bazıları protein alır ama bence yanlış. karbonhidrat yüklemek gerek.

Öğlen: Bence öğle yemeği uygun. Dikkat edelim salçalı yağlı margarinli yemekler yapılmasın.:D Çokda lezzetli olur ammma body e ters bu işler.

Antrenman öncesi yenilecek yemekler 2 saat öncesine olursa çok daha iyi oluyor. Son yarım saat kala yemek yememeli bence.

Akşam yemeğide bence çok uygun. Yani iyi besleniyorsun.

Son öğün yatmadan önce karbonhidrat felan alman bence hiç doğru değil. Çünkü hazmedip metabolizma bunu kullanamaz. peynir değil de şöyle kefir içmek müthiş:) (tavsiye ederim şahane olur)

Bu program sana uygun mu uygun değilmi bunu tartışabiliriz de , kas yapmak için bu program sana YETER. Yani şunuda alsan bunuda alsan demeye hiç gerek yok. Diyenlere saygım olur amma onların dediklerini desteklemem doğru değil bence.

Ben tam olmasa şöyle tahminen senin proteinlerini ve karbonhidratlarını hesapladım. Herhalde ortalama hesabıyla sen bu besinle günlük 115-125gram protein ve 300-350gramda karbonhidrat alıyorsun. Ekstradan protein tozu şimdilik almana bence gerek yok. Bu alışkanlığı bir süre sürdürerek çalış.

4. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.BLACKFLASH ozellikle tam seninle ayni kafadayiz.Ben de kefir severim ve yagli makarna da guzel olur :D

Sayfayı Paylaş