doğum sonrası

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve hugocuk tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar
    uzun zamandır giremedim uzak kaldım tabiki spordanda
    bebeğim oldu şimdi 1 yaşında ancak toparlanmaya çalışıyorum
    öncelikle diyetisyene başladım diyet verdi doğumdan sonra malesefki yağlanmam oldu öncedende vardı ama azdı kasım fazlaydı yağlanma belde karındaydı yağ oranımı yüzde 20 ye düşürmüştüm fakat zor geçen hamilelik artı zor günler filan hiç dikkat etmedim ve kilo aldım
    diyetisyenimin dediği spora çok alıştırmışsın bünyeni dedi
    spor yapmayı seviyorum mutlu oluyorum tek rahat ettiğim yer koşu bandı diyebilirim
    ilk ay 30 dakikayı geçmesin kardiyo dedi
    kas oranım yüzde 46 çıktı çok dedi daha fazla olmasın dedi
    malesefki koşu bandı kullanarak kasım artıyor üstelik hiçbir üründe kullanmıyorum
    mesela 2 kilo yağ veriyorsam 2 kiloda kas oluyor kilo yine aynı kalıyor
    zayıf bile görünsem tartıda ağırlığım çok oluyor ve görüntümde iri oluyor
    ben diyetisyene bu sefer karnitin kullansammı diye sordum hayır o kas miktarını arttırıyor senin için uygun değil dedi
    bende yaz geliyor işim biraz daha kolaylaşsın istiyorum burdada güzel sonuçlar elde edildiğini okuyordum fakat izin vermedi diyetisyenim
    termojenik kompleks kullanırsın ilerde dedi o ne dedim araştır netten bulursun dedi baktım fakat ne olduğuunu anlamadım detaylı bişey yok
    banada yardımcı olursanız sevinirim
    karnitin kullanmak kas miktarımı arttırırmı kullanmalımıyım yoksa vazmıgeçmeliyim
    insanların zayıflama adı altında kullandıkları diyet listeleriyle benim kasım artıyor ağırlığım artıyor yağ veriyorum fakat verdiğim yağ oranında kasım artıyor
    ne yapmalıyım bana yardımcı olabilrimisiniz
    yağ yakmayı hızlandırmak için ne yapmalıyım
    önceden ayda 2 kilo yağ yakımım oluyordu ve aşarı yukarı aynı orandada kasım artıyordu diyet listesi ile
    listeyi kısıtlayıncada aç kalıyordum

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Mart 2013
  2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    koşu bandı ile kas yapmak hiç düşündüğünüz kadar kolay değildir, öyle ki biz ağırlıkla çalışıp idmanlarda kendini en üst seviyede zorlayan naturel sporcular için bile neredeyse bir yıllık çalışma ile kazanılabilecek bir kas kütlesidir 2 kg, kas yağ ölçüm sonuçlarına aldanmayın burada çok konuştuk genel anlamda hepsi yanlış sonuçlar veriyor. Muhtemelen vücudunuz sıkılaşıyordur ki bu sizin için iyi bir şey.
    karnitin kas miktarını falan sandığınız gibi arttırmaz, ağırlık idmanları yapsanız belki antrenman sırasında yararını biraz görürsünüz(dolaylı olarak), yağ yakımına da hiçbir yağ yakıcı aman aman etki etmez. Termojenikler vücut ısınızı arttırır, yan etkilerinde baş dönmesi, miğde bulanması gibi şeyler vardır, erkeklerin çoğu bundan etkilenmez ama bayanlarda nasıl olur bilemiyorum.
    karnitin kullanabilirsiniz, başka supplement takviyeleri de olabilir ama bunların hiç biri sağlam bir diyet ve kardiyo antrenmanlarının yerini tutmaz, kas artışı sonuçları doğru değil dediğim gibi 2 kg kas almak falan bunlar bizim için bile sıkı antrenman çok iyi beslenme ve dinlenme ile bile uzun süreç alan bir olay.
    Gün içinde aldığınız kalorinin yaktığınızdan daha az olduğu bir program hazırlayın kendinize, ve zamana bırakın, kardiyo antrenmanlarınıza da devam edebilirsiniz.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkürler yorum için
    ben sıkı bir diyet artı kardiyoya başladım
    şimdilik koşu bandı bir ay sonra taeboo diğer ay ip atlama yani değişik değişik uygulayacağım
    bebeğimi gezdirirkende ayağıma ağırlık takarak gezdireceğim
    aslında birazda sabırsızlıkta var yoksa bende biliyorum burda okuyorum çok çalışıyorsunuz
    kolay olsaydı herkes yapardı
    ben estetik ameliyat yaptıracağım komple karın gerdirme
    yağlanmam karnımda oluşuyor doğumda yaptım dikkatte etmedim kilo aldım karnımda yağ var artı sezeryan oldum ve görüntüden memnun değilim sarkmalar oldu ilkkez karşılaşıyorum çok moralimi bozuyor bende estetik yaptırtmaya karar verdim
    sonrasındada düzenli sporla sıkı karın kasları istiyorum karın için pilates çok iyi geliyor bayanlara
    benim istediğim sıkı bir diyet yapıyorum kardiyoda yapıyorum bu esnada daha fazla yağ yakmamı sağlayacak birazda enerji verecek destek ürün ne olabilir bir süre sonra halsizlikte yapıyor diyet
    artı kardiyoyu hergünmü yapmalıyım yoksa gün aşırımı
    hergün yaparsam vücudum alışıp kilo verme yağ yakımı yavaşlarmı hangisinden daha çok verim alırım
    kusura bakmayın sadece bilgili kişilerden yardım almaya çalışıyorum

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    l-carnitin bunu vaadediyor, kullanabilirsiniz, ama dediğim gibi mucizeler beklemeyin bu ürünlerden, sizin asıl dikkat etmeniz gereken diyetiniz ve antrenmanınız.
    kardiyo yu hergünde yapabilirsiniz, bir gün arayla da , ama ara verip vücudunuza da dinlenme molasını tanırsanız, hem gün içinde daha enerjik olur hem bir sonraki antrenmanlarda da istediğiniz verimde çalışabilirsiniz.

hugocuk bunu beğendi.
  5. mik

mik Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    ilk olarak yapman gereken şey gittiğin diyetisyenden kurtul yeni birine git , çünkü diyetisyenin ne beslenmeden anlıyor ne spordan nede ek besinlerden , popüler yaşamın hayatımıza soktuğu saçma bilgiden yoksun birisi çünkü

kardio ile kas oranın artar yada bu kas oranı çok artmasın diyen birisi bu konudaki bilgisini ortaya koymuş zaten , eğitimini boşa almış ...

benim tavsiyem böyle kişiler ile uğraşmak yerine iyi bir gym e yazıl , salon seçerken dikkat etmen gerekenler ise bir antrenör olarak :

salon mahalle arası olmasın (bazıları harıc) mumkunse buyuk zıncırlerden bırısı olsun
    kesınlıkle beslenme programı ve antrenman programı satın al
    beslenmen ve antrenmanın ıle ılgılenecek hocanı kendın sec ve ılk bakıcagın egıtımı falan olmasın her yer besyo mezunu garıp kısıler ıle dolu , ılk dıkkat edıcegın kısım antrenorluk belgesı varmı - vucudu nasıl bu ıkısı yeterlıdır , kendıne faydası olmayan adamdan hoca falan olmaz cunku

a bır de bu forumu ıyıce oku ozellıkle beslenme programlarına goz gezdır erkek ıle bayan arasında dıyet yazarken fark olmaz sadece bayanlar daha az kalorı alır o kadar

agırlıkta calıs mutlaka

tavsıye urun olarak ıse enerjı amaclı hardlıne burner benım bayan ogrencılerım cok memnun alabılırsın gunde 3 e bolerek 1-2 tablet gayet yeterlı olucaktır

karın gerdırme ıse gereksız bır amelıyat olur , hamılelık donemınde kılo alımı gayet normal sonuçta bebeğin olucaktı yani sıkı dıyet yapıcak halın yoktu :) zaman ıle karın derın gayet duzgun bır hale gelıcektır , dustan sonra tum vcuduna ozellıklede karın bolgene kalıtelı bır nemlendırıcı yada dus sonrası nemlendırme urunu uygula bu hem yenı catlakları onler hemde derını sureklı nemlı tutarak surecıde hızlandırır :)

basarılar ...

Sayfayı Paylaş